Dele Alli je izkoristil slabo posredovanje Cityjeve obrambe in zadel za 2:0. Foto: Reuters
Eric Lamela
Eric Lamela je takole zapravil strel z bele točke. Foto: Reuters
Laurent Koscielny
Žoga se je po strelu Alexa Oxlada-Chamberlaina odbila od roke Laurenta Koscielnyja in po izteku sodnikovega dodatka pristala v mreži. Arsenal je na Turf Mooru le strl odpor Burnleyja, pri katerem pa nad sodniškimi odločitvami v omenjeni akciji zagotovo ne morejo biti zadovoljni. Pri golu naj bi šlo tudi za prepovedani položaj. Foto: Reuters
Joe Allen
Joe Allen je zadel za remi na Old Traffordu. Foto: Reuters

To je bil za Cityjevega menedžerja Pepa Guardiolo prvi poraz v Premier ligi, potem ko je s svojimi varovanci slavil v prvih šestih krogih, ko se je pomeril s Sunderlandom (2:1), Stoke Cityjem (1:4), West Ham Unitedom (3:1), Manchester Unitedom (1:2), Bournemouthom (4:0) in Swansea Cityjem (1:2).

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Po avtogolu Kolarova v polno še Alli
Gostje z Etihada so derbi sicer začeli bolje, a povedli so gostitelji, in sicer v 9. minuti, ko je v veselje Tottenhamovih navijačev z avtogolom poskrbel Aleksander Kolarov. Cityjev branilec je po predložku z leve strani pred vrati slabo posredoval, žoga se je odbila od zgornjega dela leve vratarjeve vratnice in pristala v mreži. Tottenham je zaigral bolje, v 21. minuti je z roba kazenskega prostora prosti strel izvedel Christian Eriksen in za nekaj centimetrov zgrešil desno vratnico vrat Claudia Brava. Sinjemodrim se je uspelo vendarle malce pobrati, v 31. minuti je Sergio Aguero s prostega strela ogrel dlani Huga Llorisa.

V 37. minuti je padel drugi zadetek na tekmi - še drugič je moral žogo iz svoje mreže pobrati Bravo. Tokrat je zatajila Cityjeva obramba, ki je po odbiti žogi popolnoma pozabila na Delle Alija. Ta je sprejel hitro podajo Heung Mina Sona in hladnokrvno zaključil za 2:0.

Lamela zapravil 11-metrovko
Gostitelji so bili podjetnejši tudi v nadaljevanju, po dobri uri igre so imeli priložnost povišati prednost na +3. V kazenskem prostoru je Fernandinho podrl Allija, glavni sodnik Andre Marriner je takoj pokazal na belo točko. Odgovornost je nase prevzel Eric Lamela, ki pa je najstrožjo kazen zapravil - njegov strel v desno je Bravo ubranil. Igra gostov je bila popolnoma neprepoznavna, za kar je zaslužna predvsem dobro organizirana in strnjena obramba Tottenhama, ki ni dovolila prodiranja po krilih, prestregla je tudi kakršno koli podajo v kazenski prostor. Na koncu tekme so se ob vse pogostejših napadih Cityja gostiteljem ponujale priložnosti iz protinapada, ki pa jih niso izkoristili. Ostalo je pri izidu iz prvega polčasa.

Koscielnyjev gol z roko za zmago Arsenala
Vroče je bilo tudi v Burnleyju, še posebej v končnici tekme, ko je Arsenal lovil zmago. Topničarji so ves čas pritiskali na gol gostiteljev, ki so se večji del tekme branili, v zadnjih minutah pa so bili pritisnjeni na njihovo polovico, večkrat v kazenski prostor. Odločitev o zmagovalcu je padla po izteku sodnikovega dodatka - glavni sodnik Craig Pawson je srečanje podaljšal za dve minuti -, ko je gostom iz Londona žogo nekako le uspelo strpati v mrežo. Akcija za zadetek se je začela na desni strani, Theo Walcott je po predložku iz kota podaljšal na drugo vratnico, kjer je Alex Oxlade-Chamberlain silovito sprožil. Žoga se je odbila od roke Laurenta Koscielnyja in pristala za golovo črto. Sporen zadetek, ki bo v naslednjih dneh gotovo buril duhove na Otoku.

Martialov gol premalo za tri točke
Na Old Traffordu so rdeči vragi proti Stoke Cityju zapravili minimalno prednost, potem ko jih je v vodstvo z lepim golom popeljal Anthony Martial. Ta je z diagonalnim strelom žogo poslal ob stičišče vratnice in prečke, vratar Grant je bil povsem brez moči. Varovanci Joseja Mourinha so bili sicer boljši nasprotnik, a so na koncu vseeno ostali brez polnega izkupička točk. Namreč, v 82. minuti je izid poravnal Joe Allen. Nekdanji vezist Liverpoola, ki je bil letos uvrščen v idealno enajsterico evropskega prvenstva, je izkoristil napako Davida De Gee in po kaosu v kazenskem prostoru žogo uspel strpati v mrežo.