Henrik Mhitarjan in soigralci se veselijo prestižne zmage na stadionu Vazgena Sargsjana. Foto: Reuters

Henrik Mhitarjan je že v 3. minuti izkoristil zmedo v obrambi BiH-a, preigral vratarja Ibrahima Šehića in zatresel mrežo. V 13. minuti je izenačil Edin Džeko iz bližine po podaji Amerja Gojaka z leve strani.

Robert Prosinečki je hitro podal odstopno izjavo. BiH ima možnosti za Euro 2020 še prek Lige narodov. Foto: Reuters

Mhitarjan neustavljiv
V 66. minuti je Mhitarjan z močnim strelom z desne strani poslal žogo pod prečko. Štiri minute zatem je bil izid znova izenačen. Gojak je unovčil podajo Seada Kolašinca z leve strani. V 77. minuti so Armenci izvedli protinapad. Mhitarjan je bil tokrat v vlogi podajalca, branilec Hovhanes Hambardzumjan pa je učinkovito zaključil.

Lončar z avtogolom kronal slabo popoldne
Pika na i katastrofalnemu popoldnevu za BiH se je zgodila v 95. minuti, ko je izjemni Mhitarjan ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer ni bilo nobenega soigralca, a je vezist Stjepan Lončar nespretno potisnil žogo v lastno mrežo.

"Zmaga Armenije je popolnoma zaslužena. Nismo igrali na primerni ravni. Realno gledano se ne moremo več uvrstiti na evropsko prvenstvo iz teh kvalifikacij. Ostaja le še Liga narodov. Prišel sem z jasnim ciljem, da se uvrstimo na Euro 2020. Odgovoren sem za slabe izide in podajam odstopno izjavo," je pojasnil 50-letni Prosinečki, ki je januarja 2018 postal selektor BiH-a. Nanizal je sedem zmag, šest remijev in pet porazov.

O tekmi je dodal: "Zasluženo so zmagali in si zaslužijo čestitke. Tudi mi smo imeli svoje priložnosti, a naša igra ni bila na pravi ravni. Bolj so si želeli zmago."

Jorginho z enajstih metrov odločil v Tampereju
BiH ima po šestih krogih v skupini J le 7 točk. Vodi Italija z maksimalnimi 18 točkami, Finska na drugem mestu jih ima 12. Italijani so imeli veliko dela v Tampereju (1:2). Povedli so v 59. minuti, ko je Federico Chiesa z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, kjer je Ciro Immobile z glavo zabil žogo pod prečko. V 72. minuti je z bele točke izenačil Teemu Pukki, potem ko je prekršek v kazenskem prostoru naredil Stefano Sensi. Odločitev je padla v 79. minuti, ko je bil z enajstih metrov natančen Jorginho. Sauli Vaisanen je v kazenskem prostoru igral z roko.

Ciro Immobile je načel mrežo Finske. Azzurri prepričljivo vodijo v skupini J in si lahko že oktobra zagotovijo vozovnico za Euro. Foto: EPA

Skandinavski derbi brez zmagovalca
V skupini F sta se v skandinavskem derbiju Švedska in Norveška v Stockholmu razšli z 1:1. Švedi so imeli v prvem polčasu tudi terensko premoč, toda po napaki v obrambi so Norvežani poskrbeli za vodstvo, zadel je Stefan Johanssen tik pred odmorom. Edino napako v norveški obrambi je unovčil Emil Forsberg po uri igre.

Ramos že ulovil Casillasa, kmalu bo tudi Buffona
Vodilni Španci so odpravili Ferske otoke s 4:0 in imajo popoln izkupiček šestih zmag na šestih tekmah. Dva gola je dosegel Rodrigo, tretjega in četrtega pa tik pred koncem rezervist Paco Alcacer.

Kapetan Sergio Ramos je izenačil rekord Ikerja Casillasa po številu odigranih tekem za Španijo, zdaj sta oba pri številki 167. Ramos bo lahko kmalu ulovil tudi evropskega rekorderja Gianluigija Buffona (176), nekoliko bolj oddaljen pa je svetovni rekorder Egipčan Ahmed Hassa s 184 nastopi.