Eran Zahavi je najboljši strelec celotnih kvalifikacij za Euro 2020. Foto: Reuters

Izraelci imajo osem točk in so na drugem mestu, v ponedeljek pa prihajajo v Stožice. Najboljši strelec celotnih kvalifikacij Eran Zahavi je v 55. minuti dosegel že osmi zadetek. Natančen je bil iz bližine po podaji Manorja Solomona. Devet minut zatem so Makedonci izenačili, Egzijan Alioski je s prostega strela podal pred vrata, kjer je vezist zagrebškega Dinama Arijan Ademi žogo z glavo zabil pod prečko.

Andrea Belotti je z dvema zadetkoma priigral nove tri točke Italiji. Foto: Reuters

Italijani v drugem polčasu kaznovali izključitev Karapetiana
V skupini J je Armenija izgubila proti Italiji z 1:3. Azzurri so zbrali maksimalnih 15 točk in so razred zase.

Napadalec Aleksander Karapetian je v 11. minuti poskrbel za vodstvo Armenije, ko je sijajno zaključil protinapad. Izenačil je Andrea Belotti v 28. minuti po podaji Emersona z desne strani.

Karapetian je v sodnikovem dodatku prvega polčasa prejel drugi rumeni karton in v drugem polčasu so imeli Italijani igralca več. Prednost so unovčili v 77. minuti, ko je Leonardo Bonucci z desne strani podal pred vrata, kjer je Lorenzo Pellegrini z glavo zatresel mrežo. Končni izid je postavil Belotti tri minute zatem.

Pukki z bele točke potopil Grke
Finska se je utrdila na drugem mestu z zmago nad Grčijo z 1:0, edini zadetek v Tampereju je prispeval Teemu Pukki z bele točke v 52. minuti. Bosna in Hercegovina je s 5:0 odpravila Lihtenštajn.

Španci z igralcem manj zadržali prednost
V skupini F so Španci zmagali še petič. Romunija je v Bukarešti izgubila z 1:2. Sergio Ramos je po pol ure izkoristil najstrožjo kazen. Na začetku drugega polčasa so Španci izjemno kombinirali, Jordi Alba pa je z desne strani podal pred vrata, kjer je sijajni napadalec Paco Alcacer le še podstavil nogo in pospravil žogo v prazno mrežo. Florin Andone je po uri igre z glavo znižal, a se zaključni pritisk z igralcem več ni obrestoval. Diego Llorente je namreč v 79. minuti dobil rdeči karton zaradi prekrška nad Georgejem Puscasom.