Djermanovićev prvenec v Olimpiji je bil res fantastičen. Foto: MMC RTV SLO
Dare Vršič (Olimpija)
Dare Vršič je v 9. minuti Olimpijo v Lendavi popeljal v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nejc Skubic
Nejc Skubic je v prestopnem roku prišel iz Otelula v Domžale. Foto: EPA
Muraši slavili ob Velenjskem jezeru

Po startu Saše Levačiča nad novincem v zeleno-belem dresu Djermanovićem je sodnik brez oklevanja pokazal na belo točko. Dare Vršič je s silovitim strelom v desni zgornji kot popeljal Ljubljančane v vodstvo. Sredi prvega polčasa je bila Nafta blizu izenačenja. Da Silva je bil pred vrati gostov, a mu je zmanjkalo pol koraka. Ljubljančani so v 29. minuti podvojili vodstvo. Djermanović je s 15 metrov močno sprožil, vratar Aleš Ajlec je slabo posredoval. Dve minuti pred koncem prvega dela je Djermanović še drugič zadel. Prebil se je po desni strani in z močnim strelom s sedmih, osmih metrov žogo poslal pod prečko.

Tudi v nadaljevanju so imeli pobudo gosti. Djermanović je v 59. minuti s svojim tretjim golom povišal vodstvo zmajev na 4:0, potem ko je mojstrsko izkoristil podajo Vršiča in zadel levi kot. Nikola Nikezić je spretno končal hiter protinapad zeleno-belih in povišal na 0:5, le tri minute pozneje pa je Vršič z lobom postavil končnih 6:0 za Olimpijo. Številčno šibkejši Lendavčani so po visokem zaostanku povsem popustili in le nekoliko zadržani igri gostov se lahko zahvalijo, da niso doživeli še hujšega poraza, že 11., po katerem ostajajo prikovani na predzadnje mesto.

Delitev točk v Novi Gorici
Olimpija je skočila na drugo mesto po remiju Hita Gorice in Celja (1:1). Novogoričani so dobro začeli in že v 8. minuti povedli. Aris Zarifović je poslal dolgo podajo, žoga se je odbila čez gostujočega branilca na glavo Sandija Arčona, ki je žogo poslal v prazno celjsko mrežo. Celjani so nato prevzeli pobudo, a šele v 31. minuti ogrozili domačega vratarja. V 41. minuti je Matija Širok po mnenju sodnika v kazenskem prostoru spotaknil Romana Bezjaka, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko.

V nadaljevanju je bila igra nekoliko raztrgana, tako Primorci kot Štajerci so imeli po eno lepo priložnost. William Franklin Vicente je v 52. minuti zatresel zunanji del mreže, 11 minut pozneje je Andraž Žurej z roba kazenskega prostora zadel vratnico in ostalo je pri delitvi točk.

Mura odnesla zmago iz Velenja
Spomladanski del prvenstva so z zmago, že deseto, začeli igralci Mure. Sobočani so povedli, ko je Leon Sreš podal do Nusmirja Fajića, ki je preigral velenjskega vratarja. V nadaljevanju so Velenjčani proti Alešu Luku sprožili kar nekaj strelov, a niso bili dovolj natančni za izenačenje. Gostje so v 64. minuti povišali vodstvo. Po podaji Žige Kousa z desne strani je zadel Leon Horvat. V 70. minuti je izjemno priložnost za znižanje zaostanka zapravil Denis Klinar, ko je iz bližine žogo poslal čez vrata. Natančnejši je bil v 81. minuti in knapom vzbudil upanje za izenačenje, a je ostalo pri zmagi gostov.

Vuk junak v Domžalah
Domžalčani so bili na uvodni tekmi spomladanskega dela državnega prvenstva z 1:0 boljši od Luke Koper. Mož odločitve je bil Slobodan Vuk, ki je v 80. minuti sprožil z okoli 30 metrov, žoga je med letom zadela enega izmed gostujočih igralcev, spremenila smer in končala za hrbtom Ermina Hasića. Osmo zmago domačih je s tribun videl tudi slovenski selektor Slaviša Stojanović, sicer nekdanji trener Domžal. Pri gostih se je na ogrevanju poškodoval Aljaž Struna, tako da ga je moral zamenjati Srebrenko Posavec.
V edini nedeljski tekmi bo zadnji Triglav gostil vodilni Maribor.