Napadalni vezist Olimpije Rok Kronaveter je zabil enajsti in dvanajsti gol sezone, s čimer je na 2. mestu lestvice strelcev ujel Blessinga Elekeja, ki pa je vse gola dosegel še v dresu Gorice. Foto: alesfevzer.com
Miha Zajc
Pri Olimpiji je bil v središču pozornosti novopečeni reprezentant Slovenije Miha Zajc, ki se na spomladanskih tekmah ni ravno proslavil z natančnostjo "zadnjih podaj" ali strelov, tokrat mu je vratnica preprečila gol po natančnem prostem strelu. Foto: www.alesfevzer.com
David Kašnik (Rudar Velenje)
Velenjčani so igrali z zdesetkano obrambo, saj so kazen tekme prestajali trije branilci: kapetan David Kašnik, Jaka Ihbeisheh in Elvedin Džinić. Foto: www.alesfevzer.com
Nejc Vidmar (Olimpija)
Reprezentančni vratar Nejc Vidmar v dresu Olimpije na štirih tekmah sploh še ni prejel gola. Še iz Domžal vleče niz 749 minut nepremagljivosti, v Prvi ligi TS pa na 26 tekmah kar 17-krat ni bil premagan. Foto: www.alesfevzer.com

Ob polčasu je Olimpija proti Rudarju vodila samo z 1:0, in še to iz sumljivo doseženega gola, a ob koncu dvoma o nedeljskem zmagovalcu v Ljubljani ni bilo, saj se je rezervna obramba Rudarja pokopala z napakami - sodniškimi in lastnimi. Razmerje strelov je bilo kar 13:1 v korist gostiteljev.

Najprej prečka, nato gol, a tudi ob ofsajdu
Olimpija je začela silovito, gol je visel v zraku, a ga dolgo ni bilo. V 9. minuti je s prostega strela sprožil Miha Zajc, a je bližnja vratnica preprečila vodstvo Ljubljančanov. Ko je pritisk popustil, je prišel čas za strele z razdalje.

V 24. minuti je rezervna obramba Rudarja izgubila žogo na 25 metrih, najprej je silovito udaril Nik Kapun in stresel prečko, a žoga se je odbila naravnost na nogo Roka Kronavetra, ki je sprožil z 18 metrov in žoga je s pomočjo vratnice pristala za hrbtom Mateja Radana. Počasni posnetek je sicer razkril, da je bil strelec Kronaveter v trenutku Kapunovega strela v prepovedanem položaju.

Wobay s silovitim prvencem
Ob zaostanku so se knapi prebudili in tik pred odmorom je imel Mate Eterović na nogi izenačenje. Po slabem izbijanju je žoga pristala pri nekdanjem strelcu Prve lige, a je Eterović ob strelu iz obrata meril previsoko, za vsak primer pa se je dotaknil tudi Vidmar.

Drugi polčas se je začel po Olimpijinih notah, saj je že v 4. minuti nadaljevanja podvojila vodstvo. Po slabo izbiti žogi Ivana Knezovića je do strela prišel Julius Wobay, ki je s silovitim diagonalnim strelom prišel do prvenca v zeleno-belem dresu.

Konec odpora po izključitvi Bolhe
V 62. minuti je sodnik Roberto Ponis ob dvoboju Klemna Bolhe in Miroslava Radovića ocenil, da je branilec Rudarja storil prekršek za najstrožjo kazen, pri čemer je sicer prej porumenelemu Bolhi pokazal neposredni rdeči karton. Zanesljivi izvajalec prestroge 11-m je bil Kronaveter. Ob koncu so Ljubljančani izkoristili prednost igralca več z dvema goloma: v 88. minuti je osmoljenec tekme kapetan Knezović dosegel avtogol, piko na i pa je postavil rezervist Alves.

Sledi zadnji reprezentančni premor sezone
Prednost vodilne Olimpije pred drugim Mariborom se je vrnila na štiri točke, zdaj pa sledi dvotedenski prvenstveni premor zaradi reprezentančnih tekem. V naslednjem 27. krogu Prve lige Ljubljančani gostujejo v Novem mestu pri Krki, vijoličasti pa v Novi Gorici pri Gorici.

Z drugo sezonsko petardo na obisku v Stožicah je Rudar obstal na 9. mestu. Na dnu prve slovenske lige vlada izredna gneča: zadnji trije klubi imajo po 25 točk, šesti Koper 26, peti Celje pa 28.