Prva liga
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.1 od 9 glasov Ocenite to novico!
Ankaran Hrvatini
Nogometaši iz Ankarana so v Krškem osvojili drugo letošnjo prvenstveno točko. Foto: www.alesfevzer.com

Krško - MMC RTV SLO

V sklepni tekmi 5. kroga Prve lige Telekom Slovenije sta se pomerila Krško in Ankaran Hrvatini. Tekma se je na Dolenjskem končala z 2:2.

Ankarančani bodo morali še počakati na zgodovinsko prvo zmago med prvoligaši, ki pa so jo lovili s četverico novincev, grškim vratarjem Panagiotisem Papadopoulosom, francoskim napadalcem Bradleyjem Meledjejem ter hrvaškima branilcema Dinom Škvorcem in Tinom Karamatićem.

Krčani na odmor s prednostjo
Gostitelji so že v osmi minuti prišli do prednosti. Najboljši strelec elitne slovenske lige Milijan Škrbić je priigral enajstmetrovko, si nato sam nastavil žogo na belo točko in zanesljivo zadel šestič na peti tekmi. V 26. minuti je eno redkih priložnosti gostujoče ekipe v prvem polčasu izkoristil Rok Kidrič, ki je prišel do strela z roba kazenskega prostora in žogo spravil za hrbet Marka Zalokarja. Veselje Ankarana ni trajalo dolgo, že tri minute pozneje so bili Primorci spet v zaostanku. Krčani so ob kotu stisnili gostujočo obrambo v kazenski prostor, Tonči Mujan, ki ga je izvedel, pa je prišel do odbite žoge in s kakšnih 20 metrov z desne strani premagal Papadopoulosa. V zaključku prvega polčasa je Krško prišlo še do dveh strelov, ki pa nista bila posebej nevarna za Papadopoulosa.

Klapan izenačil izid
V drugem polčasu so izbranci gostujočega trenerja Vlada Badžima več tvegali in napadali, v 64. minuti pa drugič na tekmi izenačili. Gostje so imeli prosti strel, Luka Badžim ga je izvedel, prvi poskus Primorcev je Zalokar odbil, toda žoga je prišla do rezervista Mihovila Klapana, ki je z roba kazenskega prostora zadel gol. V 73. minuti je Nikola Mandić zatresel mrežo za Krško, toda sodniki so gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Nevaren je bil tudi Klemen Šturm v 79. minuti, ko se je odločil za udarec na gol s prostega strela z leve strani, žogo pa je poslal čez gol. V 90. minuti je imelo Krško še zadnjo lepo priložnost. Mujan je bil nevaren s prostega strela, grški vratar se je izkazal z obrambo.