Dejan Žigon
Dejan Žigon je proti Rudarju zadel že konec avgusta, ko je bilo v Novi Gorici 1:2. Skupaj je v tej sezoni v polno meril štirikrat. Foto: www.alesfevzer.com
Zadetki s tekme Gorica - Rudar

Celje je na drugem mestu tako zadržalo sedem točk prednosti pred četrto Olimpijo, tudi osmi Novogoričani pa zdaj za sedmimi Velenjčani zaostajajo sedem točk.

V nedeljo ob 16.00 bo tudi pred kamerami TV Slovenija potekal derbi kroga, ko bodo tretje Domžale gostile vodilni Maribor.
Brljak ustavil vse poskuse Celjanov
Na Areni Petrol so imeli Celjani že v prvem polčasu pobudo, medtem ko so se Ljubljančani le stežka odpravili v bližino tekmečevega kazenskega prostora. V 8. minuti je sicer nase opozoril Ezekiel Henty, ko je z 20 metrov sprožil malo čez vrata. Gostitelji so poskusili večkrat, še najnevarneje v 28. minuti, ko je Blaž Vrhovec sprožil z volejem, Darko Brljak pa je žogo ukrotil.

V drugem polčasu gledalci dolgo niso videli prave priložnosti, v 66. minuti pa je Kenan Bajrić z leve strani kazenskega prostora poskusil z lobom ukaniti Matica Kotnika, a se je ta izkazal. Minuto pozneje je na drugi strani Benjamin Verbič žogo pripeljal do približno 20 metrov od gola, sprožil, a bil nenatančen.

Miha Zajc nato s prostega strela z več kot 25 metrov ni povzročil veliko dela Kotniku, v 75. minuti pa je Sunny Omoregie z 12 metrov žogo povsem neoviran poslal čez gol, tako kot v 78. Henty. V 85. minuti je do strela prišel še Miškić, Brljak je bil na mestu. Ljubljanski vratar ni klonil niti v 90. minuti, ko je najprej žogo po strelu Ivana Lendrića odbil v prečko, nato pa obranil še strel Jirija Jeslineka.
Žigon dosegel dva gola in zastreljal 11-metrovko
Novogoričani so proti Rudarju povedli v 11. minuti, ko je po globinski podaji Blessinga Elekeja do žoge v bližini vrat prišel Dejan Žigon in jo potisnil za hrbet Matjaža Rozmana. V 35. minuti je Elvedin Džinić s prekrškom nad Elekejem zakrivil 11-metrovko in hkrati dobil tudi rdeči karton. Za strel z bele točke se je odločil Žigon, čigar strel pa je vratar Matjaž Rozman obranil.

Rudar je šele v 55. minuti prek Davida Kašnika prvič sprožil proti vratom Gorice, izkazal se je Alberto Gallinetta. Malce zatem so knapi prejeli nov zadetek. Po podaji Matije Široka z desne strani je na oddaljeni vratnici žogo v mrežo še drugič potisnil Žigon.

Tudi v nadaljevanju so bili Novogoričani aktivnejši, do konca pa brez posebnih težav zadržali zanesljivo prednost. Še več, v 85. minuti so jo oplemenitili, potem ko je Širok zadel z dobrih desetih metrov z nizkim strelom. Rudar ni dosegel zadetka že 459 minut.

Slovenska nogometna reprezentanca v petek v Stožicah na kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2016 proti San Marinu ne bo mogla računati na Željka Filipovića, ki je poškodovan. Namesto njega je selektor Srečko Katanec vpoklical branilca Cesene Luko Krajnca, ki je bil že prej predviden, da se izbrani vrsti pridruži na pripravah za prijateljsko tekmo 30. marca v Katarju.