• Hat-trick Maryja v slabih petih minutah
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.7 od 69 glasov Ocenite to novico!
Aluminij - Olimpija
V šestih spomladanskih krogih je Olimpija osvojila le eno točko, Aluminij pa deset. Foto: www.alesfevzer.com
Leon Benko
18. septembra je bilo v 9. krogu v Kidričevem 0:3 za Olimpijo, ki je dober mesec pozneje tam dobila tudi tekmo četrtfinala Pokala Slovenije z 1:4. Foto: www.alesfevzer.com

Kidričevo - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Olimpije so v 27. krogu Prve lige TS še sedmič zapored in šestič v spomladanskem delu prvenstva ostali brez zmage. V Kidričevem so pri Aluminiju izgubili z 2:1.

Ljubljančani so v 39. minuti sicer povedli, po podaji Andraža Kirma z desne strani je iz bližine v prazno mrežo zadel Leon Benko. V 77. minuti je po hitrem (pol)protinapadu z nekaj metrov izenačil Blaž Kramer, ki je v mrežo pospravil žogo po podaji Lovra Bizjaka z leve strani. Le šest minut pozneje pa so gostitelji zadeli še enkrat. S 14 metrov je z desne strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom v zgornji kot pod prečko lepo meril rezervist Žiga Škoflek.

V 1. polčasu prevladovala Olimpija, v 2. Aluminij
Olimpija je prevladovala v prvem polčasu, že po pičlih tridesetih sekundah se je Benko znašel v lepi priložnosti, a je s 16 metrov streljal visoko čez vrata. Ljubljančani so imeli v nadaljevanju jalovo premoč, konkretnih akcij pa v uvodnih tridesetih minutah niso izpeljali. Obrambno naravnani Kidričani so se pomaknili na svojo polovico igrišča in priložnosti iskali v bliskovitih nasprotnih napadih. Zelo nevarnega so izpeljali v 25. minuti, ko je po levi strani prodrl Bizjak, njegov predložek do Francesca Tahiraja pa je Dino Štiglec v zadnjem trenutku izbil v kot.

Varovanci Marijana Pušnika so bili veliko konkretnejši v zadnje četrt ure prvega polčasa. V 30. minuti se je Kirm znašel povsem sam pred vrati Aluminija, njegov poskus pa je bravurozno ustavil vratar Luka Janžeković, ki se je izkazal tudi pet minut pozneje po strelu Benka z 18 metrov. V 39. minuti je bil nato nemočen, gostje so se izognili prepovedanemu položaju in na odmor odšli z vodstvom z 1:0.

Gostitelji so spodbudno začeli drugi polčas in si takoj priigrali obetavno akcijo, poskus Tahiraja nekoliko z leve strani je zletel mimo vrat. V nadaljevanju so bili nogometaši Aluminija več pri žogi in pogumno igro kronali s preobratom za sedmo zmago v letošnji sezoni.

Rudar prekinil niz treh zaporednih porazov
Zadnja tekma 27. kroga med Kalcerjem Radomljami in Rudarjem se je končala z zmago gostov z 1:5. John Mary je od 17. do 21. minute dosegel zelo hiter hat-trick za vodstvo z 0:3. Najprej je mrežo zatresel z glavo, nato je kaznoval veliko napako Lea Ejupa, ki je slabo podal žogo svojemu vratarju, nato pa je bil v drugem poskusu uspešen še v gneči v kazenskem prostoru.

Za slavje Velenjčanov, ki so prekinili niz treh zaporednih porazov, sta zadela še Stjepan Babić s prostega strela in s 15 goli najboljši strelec lige Dominik Glavina. Bojan Vručina je stresel tudi vratnico.

27. krog

ALUMINIJ - OLIMPIJA 2:1 (0:1)
800; Kramer 77., Škoflek 83.; Benko 39.

Aluminij: Janžekovič, Jakšič, Turkalj, Damiš, Kocić, Tahiraj ( 80./Muminović), Srdić, Vrbanec, Bizjak , Krajnc ( 67./Škoflek), Kramer ( 91./Panadić).

Olimpija: Vodišek, Klinar , Mitrović, Ilić ( 86./Cretu), Štiglec, Bajrić ( 63./Kapun), Alves , Wobay, Avramovski ( 70./Abass), Kirm, Benko.

Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

KALCER RADOMLJE - RUDAR 1:5 (0:4)
200; Jazbec 55.; Mary 17., 18., 21., Babić 45., Glavina 82.

Kalcer Radomlje: Ivačić, Ejup, Jazbec, Karamatić ( 46./Primc), Jakovljevič, Balić, Barukčić, Krcić, Gajić ( 70./Janković), Šipek, Nunić ( 57./Babunski).

Rudar: Radan, Iharos, Zec , Billong, Mužek, Črnčič ( 46./Vručina), Bolha, Babić ( 60./Pišek), Trifković , Mary ( 46./Bokalić), Glavina.

# 02.04.2017 ob 19:49
Olimpija lahk gre po 3 pike sam še u Merkator. :D :)
rayray20
# 02.04.2017 ob 18:34
Ma lejte vsi vejo kdo je aluminij in da majo igrače. Zdej če je to realno al ne bo pa stroka ocenila
Dragoon
# 02.04.2017 ob 16:26
ptujman
V glavnem taksni polozaj kamere samo v neki vaski ligi vidis,sploh gledalec nima filinga gledat tekme

Jasno, ker dejansko igrajo na vasi, kar se v ligah večjih držav ne dogaja ravno pogosto.

Ampak to ni krivda Kidričevega, temveč raznih večjih krajev po Sloveniji, kot so npr, Kranj, Novo mesto, Trbovlje, Jesenice, Izola, Murska Sobota ter kraji po Koroškem in v Beli Krajini ipd., ki očitno niso sposobna financirati prvoligaša, ki bi premagal takšne vaške klube.
zabowski
# 02.04.2017 ob 17:56
Dejansko smo po kvaliteti samo še pred radomljami, o tem ni več nobenega dvoma.

Čestitke Aluminiju!
letur.lefr
# 02.04.2017 ob 16:49
Kaj pa se bunite čez prenos in stadion? Klub kot je Aluminij, se vsaj trudi, gradi tribuno ... meni je vse skupaj prav simpatično. Ne moremo se mi primerjati z državami, kjer so mesta velika kot naša Slovenija. PLTS je zakon.
# 02.04.2017 ob 17:51
Mandarič je davkariji dolžan med 50 in 100 tisoč evri denar od prodaje igralcev pa nakazuje v davčne oaze. Toliko o božanstvu Olimpije.
pahorček
# 02.04.2017 ob 17:34
@daryankoff

sanja svija o koruzi :)
soleti
# 02.04.2017 ob 20:29
Kdor pozna Olimpijo in Ljubljano se temu stanju ne čudi. To je zgolj karma. Lanski preblisk je zgolj pesek v oči. Maribor deluje drugače. Zahovič, ne glede na kašne karakter ima, ve kaj dela..
Dolgoročnost, potrpežljivost, pripadnost ter tudi entuziazem itd, to so vrline uspeha.
qwertz
# 02.04.2017 ob 18:36
Taka igra je logična posledica tega, da menjaš igralce in trenerje kot gate ...
mrzo123
# 02.04.2017 ob 17:54
Stojića so prepozno nagnali. Eno leto prepozno.
pahorček
# 02.04.2017 ob 17:43
daryankoff

# 02.04.2017 ob 17:32
Prijavi neprimerno vsebino Olimpija se bo približala na deset točk zaostanka, na razpolago pa je še 27 točk. Olimpija še vedno lahko osvoji naslov, še posebej, ker je MB z mislimi že na dopustu.
To bi bil preobrat epskih razsežnosti, ki bi pahnil MB v depresijo za nekaj let, Olimpija pa bi osvajala naslove.

jao, jao... karma, karma, karma :)))
alojzr2
# 02.04.2017 ob 18:38
Razpad Olimpije je končna posledica tega, da Mandarić nikoli ni gradil ekipe, ampak zgolj preprodaja igralce in trenerje kot krofe. Olimpija že dolgo ni več ekipa, ampak skupina posameznikov, ki se pasejo po travi.
smeško 562
# 02.04.2017 ob 17:41
Še kako je imel prav trener Aluminija da Olimpiji fizično ne zmore več. Sramotna pripravljenost kar je krivda tudi Elsnerja
vinklj.kugla
# 02.04.2017 ob 16:27
dejansko lahko olimpijo rešita le še zakonca Rupert!
rado7rado
Cela Slovenija in pol evrope se smeji Iz Olimpije
Lesinar
# 02.04.2017 ob 16:52
Škoda da danes ni v studiu Sašo "poLčas" Udovič, da bi nam povedal kaj si misli o prvem poLčasu in kaj pričakuje v drugem poLčasu
smeško 562
# 02.04.2017 ob 19:11
Aluminij me pa vedno popelje v romantične čase nogometa, mlada ekipa ki se bori za vsako žogo, tribune ki je kar hrib ob stadionu in pristno veselje ob vsaki zmagi. Obenem pa še eno najbolj urejenih okolij za igralce, redne plače, nobenih problemov. Tak klub je lahko v ponos ligi
tomjaz11
# 02.04.2017 ob 17:52
Pušnik bo verjetno kar po tekmi šel v Dravograd in igral šah..
a-dee-jay
# 02.04.2017 ob 16:31
Kar je dobro na tej vaški tekmi je to, da povsem jasno slišimo napotke trenerjev in ostalih na klopi.
wisan
# 02.04.2017 ob 18:06
Zmagal pa je genialni novinar A-Kanala z vprašanjem: " Gospod Pušnik, ste dobili to kar ste pričakovali ?" ( Po p...i ! )
Ughh, Aghh, Kejj ?!
davide
ta Olimpija je pa res že kanta za nabijanje in popravljanje gol razlike
skydrumm
# 02.04.2017 ob 17:45
Joy

Kakšen nasleden vikend? V sredo bomo posiljeni.
pisoJ zorbotit
# 02.04.2017 ob 18:18
Kmalu bom na tribunah v Stožicah spet vse poznal, nas bo poleg legendarnih GD na severu še ene 25 (petindvajset) na C tribuni. Matr sem jezen na....!

Nazaj na stara pota press
Bethtempet3
# 02.04.2017 ob 16:12
srnjad je povsem preplašena od vsega tega hrupa..v takem stanju lahek plen za okoliške krvoločne medvede.. kje ste zdaj Greenpeacovci?
3rac
# 02.04.2017 ob 18:08
Ves igralski kader, ki je štrlel ven so prodali, (Šporar, Henty, Zajc...) okrepitve pa niso niso niti o, kaj šele okrepitve. Rezultat kadriranja je tukaj. Zaho gor ali dol, a kadarkoli kaj proda vedno pripelje ustrezne menjave. Škoda..in spet MB brez konkretne domače konkurence, kar je slabo za vse. Še derbi ne bo derbi.
veza
# 02.04.2017 ob 17:55
A sedaj bo pa Mandarić sam sebe nagnal?
miki84
# 02.04.2017 ob 20:26
Kaj pa je to čudnega da ekipa ki ima v petih tekmah 1 točko doživi ponovni poraz. To zame ni presenečenje ampak dejansko stanje. Bilo bi mi čudno če takšno ekipo nebi nabil še aluminij. In mi bo čudno če drug vikend ne zmagajo še celjani.
sab
# 02.04.2017 ob 18:16
Olimpija = Koper Zgodovina se ponavlja, vložen denar je treba oplemenititi,. ostanejo pa okostnjaki in razočarani navijači. Vse je samo igra.
sentaklos
"Mi trije smo veliki zmagovalci"
Primus Rochwald
# 02.04.2017 ob 16:45
@richy
Kaj je pa narobe s stadionom?
Meni je lokacija, oz. stadion prav lep, simpaticen. Po mojem mora biti uzitek takole potrenirat in na tekmo it, sredi narave, prijetno...
smradulja
# 02.04.2017 ob 17:42
še dobro da so odpustili elsnerja. zdej je vse drugače
smeško 562
# 02.04.2017 ob 17:37
Lol Ilič kakšno posredovanje, da je ta tip bil reprezentant ne morem verjet. Najbrž je imel pravo energetsko sliko
Anar Hija
# 02.04.2017 ob 16:23
Gremo Aluminij!
plexi
Zakaj polom Olimpije? To je pač realno stanje.
joy
# 02.04.2017 ob 17:44
Dejmo si priznat, nov poraz se je pricakoval, pa ceprav sem napovedal remi. Nov udarec sledi naslednji vikend.
popaj16
# 02.04.2017 ob 21:19
dajte no, MB precej dobro ve kako stanje imajo v klubu. So pa izkušeni in jim bo uspelo postat prvak tudi s slabo ekipo. Verjemite, Zaho in Milanič dobro vesta kaj delata. Nič ne bi pomagal, nakup novih igralcev, ker je te igralce namreč treba plačat in plačevat. Spomnite se kaj vse se je dogajalo po prvi uvrstitvi v LP. Denar je kar izhlapel in sledilo je zelo klavrno obdobje. Tega si ne smejo več privoščit in si tudi ne bodo.
O Olimpiji pa ni vredno zgubljat besed, ker to ni podobno ničemur.
yanker
# 02.04.2017 ob 20:33
Mandariću so počasi šteti dnevi, ko bo še malce bolj vroče ga bo reveža kap.
ChoChi
# 02.04.2017 ob 18:37
g. Mandarić se lahko samo Stojiču zahvali, da je razturil ekipo.
krumpek
# 02.04.2017 ob 17:50
Sem upal, da bo zmagala Olimpija , da bo bolj zanimivo prvenstvo , samo zdaj je pa res vsega konec. Ekipa , ki je +12 pred tabo odda točke , ti pa igraš proti ekipi ,ki se bori za obstanek in izgubiš??
Olimpija naj raje pazi, da je ne prehiti še Gorica, s takšno igro bo to prav kmalu....
Samo Zakes
# 02.04.2017 ob 20:34
Aluminij je apriori vaška ekipa, ker Kidričevo ni ravno Big Apple, ane?
No, za une iz "inštitucije" je pa vseeno dovolj, hahahaha ...
Wasabi
# 02.04.2017 ob 20:27
Kdo je pa Mary iz Rudarja, ki je zabil tri gole v štirih minutah?

En Kamerunc, katerega zgleda Stojičev radar ni zaznal;)
garincha
# 02.04.2017 ob 20:20
igneus, ne moreš iz svoje kože. Igranje Olimpije v
bivši jugo ligi daješ prednost pred igranem v skup.
# 02.04.2017 ob 19:13
mandarič se je dejansko hoti it trashtalk z zahotom. haha , pa kje je ta človek. več kot očitno podcenjuje slovenski nogomet! oz. ga sploh ne pozna!
DLeagueStar
Koliko komentarjev ze cel spomladanski del sezone, da igralci Olimpije niso v kondiciji.

Tukaj ne gre za pomanjkanje kondicije ampak za sminkiranje na terenu. Pomanjkanje truda je problem. Kdor gleda pozorno lahko vidi, da noben od igralcev ne pretece vec kot 20m naenkrat in se to je bolj lahek tek kot sprint.

Da je glavni problem v glavah fantov prica tudi to, da Olimpija nima sploh napadalnega vezista ampak redno igra s 3mi defenzivnimi v prvi postavi, ki se ob napadih redko vkljucujejo, v obrambi jih pa sploh ni.

Cisto vsak gol, ki ga je letos prejela Olimpija je bil identicen- hitra zoga naprej in eden ali dva v protinapadu potem pa hiter zakljucek. To je uspelo cisto vsakemu mostvu do sedaj. V vseh teh akcijah pa le 2 ali 3je obrambni igralci Olimpije v dejanski poziciji za branjenje, ostali se vedno vsi na sredini pohajkujejo.

Tudi pri strelih na gol se vid, da se ne razumejo med sabo. Benko in Eleke takoj streljata ko lahko pa magar ce je cela obramba pred njima. Potem se zraven vkljuci se kak Klinar, ki bi kar iz boka s 25m nabijal evrogole.

Ko zoga razumljivo konca v gol avtu se igralci vec kot ocitno ignorirajo ali pa si zamahujejo z rokami ces "kaj hoces?".

To je enostavna sportna psihologija, ki se zapleta ob takih pacientih kot je Stojic. Prisel je nazaj, naredil se vecji kaos in odsel, vmes pa pripeljal polno novih igralcev pod pretvezo "lako cemo" in ubil se tisto malo igre, ki jo je Olimpija imela vsako drugo tekmo.
sab
# 02.04.2017 ob 18:35
Vse igralce na minimalca pa bonitete uknit, pa parkirišče zaračunat, pa vsak dan trikrat na Šmarno goro tečt z 10 kg balasta, trener pa hitropotezni šah študirat, da vidite rezultate.

@zabowski:

Dejansko bi bilo prvenstvo mnogo bolj zanimivo, če bi Olimpija nabrala nekaj točk več, ampak ni pa ravno fer do Aluminija, ki se bori za obstanek, da se potem priznava gole iz ofsajda. Glede na denarni vložek bi Olimpija morala biti toliko boljša, da ne bi potrebovala takšne pomoči.

Anketa: 18. september 2017 ob 05:06

Kdo je bil za Dragićem in Dončićem tretji najboljši slovenski posameznik na košarkarskem EP-ju?