Koprčani so upravičili vlogo favoritov. Foto: Aleš Fevžer
Kalcer Radomlje
Radomljani so nudili dober odpor, a Luka Koper, ki spada v vrh slovenskega prvenstva, je bila za novince v ligi premočna. Foto: Aleš Fevžer
Alen Ožbolt edini strelec v Novi Gorici
Poraz Radomelj v debiju v Prvi ligi

Primorci so bili v Domžalah, kjer bodo Radomljani igrali domače tekme, vseskozi boljši nasprotnik. Povedli so v 43. minuti, ko je najprej domači vratar Vjekoslav Andrić ubranil poskus Jake Štromajerja, a se je nato žoga odbila do Perice Ivetića, ki jo je poslal v prazno mrežo.

Koper je vodstvo povišal na začetku drugega polčasa. Po natančni podaji iz kota je bil najspretnejši Štromajer, ki je v 49. minuti z glavo ukanil Andrića. Žarek upanja za podrejene Domžalčane je posijal v 84. minuti, ko je koprski branilec Miha Gregorič z glavo poslal žogo za hrbet lastnega vratarja Božidarja Radoševića. Koprčani so si kljub tej napaki brez težav priigrali prve tri točke v novi sezoni.

19-letni Ožbolt domžalski junak
Na drugi nedeljski tekmi so Domžale z 1:0 zmagale v Novi Gorici. Edini zadetek je padel že v 10. minuti, ko je po podaji Zenija Husmanija z desne strani goriške branilce prehitel Alen Ožbolt in žogo z glavo preusmeril v mrežo. To je bil sploh prvi zadetek 19-letnega Ožbolta v prvi ligi. Gostitelji so najlepšo priložnost za izenačenje zapravili v 34. minuti. Takrat je vratar Nejc Vidmar ustavil močan strel Luke Majcna.