Aluminij

Neposrednima tekmecema za tako želeno osmo mesto in obstanek v prvi ligi štiri kroge pred koncem ni uspelo prevesiti tehtnice na svojo stran. Še naprej ju na lestvici loči zgolj točka, blizu pa sta si tudi po številu doseženih in prejetih zadetkov.

V prvem polčasu 800 gledalcev na stadionu Matije Gubca ni videlo atraktivne igre. Vratar Krškega Marko Zalokar je sicer moral dvakrat po žogo v svojo mrežo, a je sodnik Damir Skomina razveljavil oba gola, saj sta bila dosežena iz prepovedanega položaja.

Aluminij je povedel iz protinapada v 67. minuti. Žiga Škoflek je podal do Francesca Tahiraja, ki se je sam znašel pred vratarjem Krškega in ni imel težke naloge za vodilni zadetek (0:1). Dve minuti pozneje je poskusil še Sanin Muminović, a je pazljiva obramba Krškega tokrat ustavila strel.

Sledili sta dve priložnosti Krškega. Svetlan Kosić je v 75. minuti streljal na gol, a je bil vratar Luka Janžekovič na pravem mestu. Gostitelji so gol za izenačenje dosegli tri minute pozneje, po podaji Roberta Pušaverja z desne strani je iz bližine zadel Filip Dangubić.

Dangubić je dosegel 12. gol in tako na lestvici najboljših strelcev dohitel Daliborja Volaša iz Celja. Pred njima so Luka Zahović (Maribor), Dominik Glavina (Rudar) s po 15 zadetki, Miran Burgić (Gorica) s 14 in John Mary (Rudar) s 13.

Za Maribor dovolj remi
V 32. krogu pa bomo morda dobili že nogometnega prvaka - Mariborčani si lahko namreč 14. naslov slovenskega prvaka zagotovijo že v soboto, ko gostijo Gorico. Za 14. zvezdico je dovolj že remi.