Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.6 od 48 glasov Ocenite to novico!
Dino Hotić
Valon Ahmedi in Aleks Pihler
Valon Ahmedi je dosegel prvi gol in podal pri drugem. Foto: Miloš Vujinović/BoBo
Aluminij
Če bi v nogometu štel vtis, bi si Aluminij glede na prikazano zaslužil vsaj točko. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljana - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so v uvodni tekmi 10. kroga državnega prvenstva s 3:2 premagali Aluminij, potem ko je odločilni zadetek v 89. minuti dosegel Dino Hotić. Vijoličasti so se z zmago v Kidričevem vsaj za en dan zavihteli na vrh lestvice.

Zmaga Maribora pod novimi žarometi v Kidričevem ima še večjo vrednost, saj so slovenski prvaki od 82. minute igrali brez izključenega debitanta Izraelca Liorja Einbroma. Varovanci Darka Milaniča so s sedmo zmago za točko prehiteli do tega kroga vodilno Olimpijo, ki bo tekmo v Celju odigrala v soboto.

Aluminij se je znova potrdil kot neugoden tekmec za vijoličaste, o čemer priča tudi končna statistika. Posest žoge 57:43 za Maribor, streli 11:9 za Aluminij, streli v okvir pa 5:5. Mariborčane v torek čaka gostovanje v Sevilli.

Mojstrovina Tahiraja za 1:0
Po začetnem otipavanju so Mariborčani prvič resno zapretili v 14. minuti. Aleksander Rajčević je z glavo povratno podal v sredino kazenskega prostora, kjer je z nekaj metrov streljal Grega Bajde, a je žoga zadela Matica Vrbanca. In kdor ne da, dobi. Aluminij je namreč povedel že v naslednjem napadu. Francesco Tahiraj je skorajda na sredini igrišča prejel oziroma osvojil žogo, nato pa prodrl do roba kazenskega prostora, kjer je neubranljivo z diagonalnim strelom zadel za levo vratnico vratarja Jasmina Handanovića. Maribor je po hladnem tušu pletel akcije za izenačenje, a brez uspeha, saj so se domači dobro branili. V 37. minuti je pri vijoličastih namesto poškodovanega Martina Kramariča vstopil mladi Izraelec Lior Einbrom, ki je slovenske prvake okrepil pred kratkim.

Nunić imel na nogi povišanje vodstva
Aluminij je prežal na protinapade. V 42. minuti je Handanović na kratko odbil poskus Ibrahima Mensaha, do žoge je prišel Marko Nunić, ki je sprožil z nekaj metrov, a je na srečo gostov strel še pravočasno blokiral Jean Claude Billong, tako da se je žoga odkotalila mimo vratnice v kot. Tik pred koncem polčasa pa je Handanović ubranil še en strel nevarnega Nunića. Mariborčani so sicer imeli terensko premoč (posest žoge 55:45), a je bil Aluminij nevarnejši (streli v okvir vrat 4:1).

Ahmedi le kronal terensko premoč Maribora
Med odmorom je v slačilnici gostov ostal Grega Bajde, ki ga je zamenjal kapetan vijoličastih Marcos Tavares. Maribor je imel tudi v drugem delu pobudo, a brez prave ideje, kako prebiti disciplinirano obrambo Aluminija. V 62. minuti je bila igra prekinjena za kakšno minuto, saj so mariborski navijači sprožili ognjemet. Malo kasneje je trener Darko Milanič v igro poslal Dina Hotića, ki je zamenjal Aleksa Pihlerja. Menjava je vsaj posredno pomagala, saj je Maribor v 65. minuti izenačil. Einbrom je podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Tavares odbil žogo do Valona Ahmedija, ta pa je nato s strelom po tleh za desno vratnico matiral Matijo Kovačića.

Billong hitro odgovoril Nuniću
A veselje gostov je bilo kratko, saj je Aluminij v 69. minuti spet povedel. Nunić je po akciji Mensaha prišel do strela z roba kazenskega prostora, Rajčević je blokiral strel, tako da je žoga v velikem loku preletela Handanovića in končala v mreži. Tudi odgovor Maribora je sledil hitro. V 74. minuti je namreč Ahmedi podal iz kota, v kazenskem prostoru je bil najvišji Jean Claude Billong, ki je - obrnjen s hrbtom proti vratom - z glavo matiral Kovačića. Žoga je končala v mali mrežici.

Bartulović in Škoflek zapravila priložnosti, Hotić ne
Obetala se je dramatična končnica. V 82. minuti je Maribor ostal brez Einbroma, ki je zaradi prekrška nad vratarjem dobil še drugi rumeni in s tem rdeči karton. Aluminij je "zavohal" priložnost za zmago. Najlepši priložnosti sta zapravila Damir Bartulović in Žiga Škoflek. In ko je že kazalo, da se bo srečanje končalo z remijem, je Maribor izpeljal izjemen protinapad. Viler je najprej podal v sredino do Jasmina Mešanovića, ki je žogo s peto zavrnil do Hotića, ta pa jo je z okoli 12 metrov poslal žogo v levi zgornji kot Kovačića. Slavje gostov se je začelo.

Prva liga Telekom Slovenije, 10. krog:

ALUMINIJ - MARIBOR 2:3 (1:0)
1.500; Tahiraj 15., Nunić 69.; Ahmedi 65., Billong 74., Hotić 89.
: Einbrom 82./Maribor

Aluminij: Kovačič, Vrbanec , Jakšić , Muminović, Jurčević, Mesec, Škoflek, Petrović, Tahiraj (79./Bartulović), Mensah , Nunić.

Maribor: Handanović, Palčič, Rajčević, Billong, Viler, Kabha , Pihler (63./Hotić ), Ahmedi, Bajde (46./Tavares), Kramarić (37./Einbrom ), Mešanović.

@mihatirs

Jaz mislim, da si se zmotil vsaj v tem, da bo Mura igrala dodatne kvalifikacije.
stewie
# 22.09.2017 ob 12:43
Kdo neki bi si še leto dni ali samo par mesecev nazaj mislil, da bo Aluminij na otvoritveni tekmi pod žarometi gostil klub iz Lige prvakov? :)
BobMarley
# 22.09.2017 ob 22:19
@5tane
Hehe….ti si tudi pravi nogometni strokovnjak, a ne…izgubili bodo proti islandcem z 2 0, proti bosancem s 3:0, proti izraelcem s 4:0 , proti Spartaku 5:0, proti špancem pa vsaj 8:0! Saj ni NK Maribor nek klubek, ki si ga mimogrede kupi srbski tajkun za en evro, da bi potem pral denar.
NK MARIBOR JE INŠTITUCIJA! Klub z dušo in zvestimi navijači!
true blue mb
# 22.09.2017 ob 22:23
Maribor je dal gol več in zato zasluženo zmagal. Tako je pač v nogometu in prav je tako.
donkey
# 22.09.2017 ob 13:27
@mihatirs Tvoje napovedi glede Maribora so zelo netočne (pred časom je bilo nekako v stilu, da bo Maribor doživel poraz s Krškim, izpad proti izraelcem ter poraz proti Olimpiji), tako da na tvoje mnenje ne bi dal kaj dosti ...
lolek111
# 22.09.2017 ob 22:11
Fantastični drugi polčas.
Zogi
# 23.09.2017 ob 05:03
k forsirate klub, ki ne more aluminija in triglava premagat v 90 minutah,

Lahko pa Hapoel, Lyon, Villareal, Panathinaikos.... v nasprotju z vami Finskimi Kedri.
prlek
# 22.09.2017 ob 13:13
@mihatirs
In kdo bo po tvojem prvak v 2. ligi, če praviš, da bo Mura igrala dodatne kvalifikacije.
bojanec
# 23.09.2017 ob 00:24
Navijači Olimpije, danes ni bilo veselja za vas. A nič se sekirat. Kmalu vas čaka (izvzemam nekatere pametne navijače) nova priložnost, ko boste upali na čimvišji poraz Maribora v Sevilli. Sam kaj ko se lahko zgodi, da bo spet žalost v Ljubljani.
zelenko
# 22.09.2017 ob 21:05
Igrali smo fantasticno tekmo polno fantasticnih akcij...
Marxxx
# 22.09.2017 ob 22:41
Mi lahko kdo razlozi kje je bil karton Imbroma. A zdaj ce te faking porinejo dobita oba karton zarad tega? Hepan sodniski. Kontakt Imbroma je med padcem nastal, v najsabsem primeru se piska prekršek. Tip se pol po odrivu ni ne bunil, ne rogal, ostal je miren in za nagrado rumeni in posledično rdeči. Pa kdo je tu nor? Stavit se grem da če ne bi rdeč hepan odrinil Imbroma, da niti faula ne bi piskal, kaj šele rumenega. Na srečo je pol blo pravici zadoščeno z zmago:)
nonparel
# 22.09.2017 ob 22:28
Bravo Maribor! Ker sem Ptujčan, sicer navijam tudi za Aluminij, vendar le samo takrat, ko igra z drugimi klubi.
Emmure
# 22.09.2017 ob 22:12
evo!!! zmaga je naša!!hahahhaha pojejte se zeleni hejteri::
izalko
# 22.09.2017 ob 22:38
Kljub temu da nas vztrajno rušijo kot edini klub ki je lahko v ponos celi Sloveniji ki edini ( letos Domžale ) dviga reiting Slo nogometa v EU smo doma deležni zahrbtnih igric in umazanije ki ji ni para !!
Vprašati se je treba kdo lahko ustavi to sramoto ko je očitno da se pomaga enemu klubu da drži varno razliko kljub temu da nam ta klub dela nič drugega kot sramoto samo da prestopi mejo in zaigra z amatersko ekipo !
Tisto sezono ko jim je naslov bil podarjen se letos očitno zgodba ponavlja ( isti sodniki ki skrbijo za točke in isti sodniki ki skrbijo za odvzem točk Mb in Domžalam ) in to je tako očitno da bolj ne more biti !!
si-koda
# 22.09.2017 ob 22:24
Mi smo Maribor! Veselje gremo na pir!
Gost 111
Kljub temu mi gremo svojo pot ker mi smo Mb ( čast in ponos )
Gašper B.
# 22.09.2017 ob 22:08
Bravo Hotić!!!
fruci
# 22.09.2017 ob 13:23
Naslov prvaka je edina pot za naslednjo "teoretično" uvrstitev v Maribora v LP. Zato morajo na teh tekmah še bolj gristi kot v LP. Z "lahkoto" se morda lahko premaga le Ankaran.
mihatirs
# 22.09.2017 ob 12:20
Sej je že vse odločeno...1. in 2 mesto v borbi Olimpija in MB, 3. bodo spet Domžale ko se mal skp sestavjo, izpadl bojo pa Hrvatini pa potem še Triglav v dodatnih kvalifikacijah z Muro...to je to...me zanima kok se bom zmotu!?! :D
klepar
# 22.09.2017 ob 22:35
Kdor se zadnji smeje...
Aluminij proti Mariboru standardno s taktiko protinapadov. Za razliko od Celja zadnjič so upali do gola in zadeti. Točka ne bi bila nezaslužena, Maribor pa je še enkrat pokazal, da ni predaje. Do jutri zvečer bomo prvi. Celje je pa itak stalna stranka klubeka, jutri niti sodnika iz Kranja ne rabijo.
MARIBOR METROPOLA
garmond
To pa je veličina našega Maribora, tekme odloča v zadnjih minutah, ko se že žabice privošljivo veselijo.
In celo z igralcem manj.
klepar
# 22.09.2017 ob 23:13
je pa hecno to,da ob tekmi med Al-Mb komentirate Olimpijo - he, he verjetno imaš v mislih tisti bežigrajski klub, ki ga je investitor kupil za 1 evro zdaj se pa pri njem zapufate 1 evro na minuto/na mesec.
Verjetno si želiš, da bi bil vsaj tako uspešen kot Maribor. Naj ti povem skrivnost, ni bližnjic.
mostschedl
Kaj ima tudi Obrenović pogodbo z "Institucijo" ?
Mandarić več denarja porabi za sodnike, kot za igralce.
Še sreča, da ni mogel skleniti nobene pogodbe s sodniki v Evro ligi.
sim78
# 22.09.2017 ob 22:20
hmm verjetno si je Aluminij danes zaslužil vsaj piko ampak tako pač je v nogometu
zmaga pač tisti ki da gol več !

kar pa se tiče tega travnika v kidričevem pa joj joj ! jaz imam bolj raven teren doma kot je tole tu!?
kaj tam še niste slišali za valjarja? kako se zoga odbija ko gre po tleh ,pa ne vem ali se motim ali pa so namerno še pokosili malo višje da ne bi bila žoga hitra !?
BIB
# 22.09.2017 ob 20:37
Fantastičen gol
Zogi
# 23.09.2017 ob 04:58
olimpija80: NK Maribor = krompir

Sem že prej omenil ko je nekdo spraševal kdaj se bo sreča MB prenehala. In bom še enkrat. Ne gre za srečo, gre za Štajersko zmagovalno mentaliteto, ki se ne bo nikoli nehala. To luzerji nikakor ne morejo razumeti in to s svojega vidika pojmujejo kot srečo.
zzob
# 23.09.2017 ob 01:41
Ni kaj dodati razen tega, da drugi rumeni za Inbroma (Einbroma) ni bil upravičen in da je šlo za sodniško napako, ki pa hvalabogu ni vplivala na končni izid.
Nejko22
# 22.09.2017 ob 22:18
off topic: Dončič že igra :O
vrtnar_1
# 22.09.2017 ob 22:14
Jah skoda. Mb se spet izvlekel. Je pa treba priznat, to je delo velikih ekip da znajo takole preobrnit rezultat. Sploh ce se takole izvlecejo veckrat.
Delo malih navijačkov pa je, da celo tekmo jočete da NZS forsira drug klub, da sodnik podkupljen...to je pa za uboscke pred tvjem.
hosta
# 22.09.2017 ob 21:03
A res noben malo manj dolgočasen komentator ni prišel na avdicijo...
ROBI123
# 23.09.2017 ob 13:41
raknac navi
UEFA klubska lestvica
77. mesto MARIBOR koeficient 23.300
267. mesto OLIMPIJA koeficient 4.550
V razmislek, ko začneš debatirati o Evropi! Da prideš do koeficienta Maribora pa je potrebno prekleto garanje, ne pa Mandaričevi milijoni.
ROBI123
# 22.09.2017 ob 23:58
Vsem antimariborčanom! Tekma se od tekme razlikuje! Vsako gledajte z drugačnimi očmi, pa vam bo vse jasno!!!!! Za Aluminij je bila to ena od štirih tekem sezone, razumite jih kot ljudje, še posebno, če bi jim ratalo......... bi jim bil to višek sezone.
# 22.09.2017 ob 23:29
@K_ris
Vidim, da si odličen matematik. Rahle težave imaš pri funkcionalni pismenosti.
plexi
# 22.09.2017 ob 22:46
Z lahkoto, gremo dalje - Sevilla FC, liga prvakov.

en klub. ena čast.
BobMarley
@olimpija80
Res krompir. Saj Aluminij ni Vaasa…
Anfield1892
# 22.09.2017 ob 21:25
Norca delajo? Sploh ne. Maribor igra fantastično, zato je rezultat samo 1:0 za Aluminij.
zelenko
# 22.09.2017 ob 20:46
Ajmo kovinarji!

P.s. Jutri vsi v celje,
Pravi-Slovenec
# 23.09.2017 ob 01:35
Tako pac igrajo velike ekipe tu ni kaj dodati!
wisan
# 22.09.2017 ob 22:55
Sodik pa prava rariteta ! Redko videno res zanič sojenje, pa ne v škodo ali korist enega ali drugega; enostavno človek vidi vse narobe in se narobe odloča. Izstopa pa to, kako z lahkoto vleče rumene in potem ob naslednji svoji napačni odločitvi potegne rdečega. Če pa je že Inbronu dal rumenega, bi igralcu Aluminija moral pokazati direktno rdečega.
Dobro komentator mu gre ob bok, z lahkoto. Ta tip na le eni tekmi natrobi bedarij za celo življenje.
BobMarley
# 22.09.2017 ob 22:36
Jutri pa razpad sistema v Celju. Potem pa spet totalna razprodaja! Pa nov trener, vmes pa spet za dva tedna Pušnik! Feni klubeka pa bodo pametno ugotovili , da jih nogomet ne zanima, ampak da so oni bolj za hokej ki je doma v LJ…no, ja hokej ni najbolj uspešen šport…za košarko so, seveda, za basket, saj smo evropski prvaki in zdaj se navija za KK…kako se trenutno imenuje ta propadli klub? Ah vseeno, zvesti navijači bodo vedno podpirali svoj klub…
stomic
Ha ha
SlovenskiPanter
MARIBOR METROPOLA!
Gost 111
5tane ja in se boš moker zbudil !!
Ja in mi imamo čast igrati proti Liverpoolu medtem ko je vaš velikanski uspeh obstati na prvi stopnički proti amaterjem !!
Ni sodnikov v EU kot so doma zato ne gre !!
Gost 111
# 22.09.2017 ob 22:03
Rade v vsem svojem sijaju
2px_orbitala
# 22.09.2017 ob 20:52
Lejte ne. Aluminij ma igrače. Kaj ste presenečeni zdej?
klepar
# 22.09.2017 ob 20:11
Deligezvezda - točka je 500 000 € na računu.
Pri Bežigradu je tudi vsak mesec 500 000 "priliva" + 6% odliva.
Ja in čudež se zgodi vsako leto, ko glede na finančni vložek niste prvaki. Nam pa ostanejo izgovori. Aja kdo sodi danes, Obrenovic?
mostschedl
# 23.09.2017 ob 13:46
Včeraj je na tekmi najbolj trpel Obrenović, ker ni mogel oz. upal "dosoditi" enajstmetrovke za Aluminij.
Sedaj bo moral plačati penale Mandariću, v skladu s pogodbo.
alkum
# 23.09.2017 ob 09:29
Tisti,ki so gledali tekmo in rečejo,da je bil aluminij boljši ne vem katero tekmo so gledali.
NK MB je bil boljši. Tudi statistika po posesti žoge,strelov na gol,skupno strelov je vse na strani NK MB!! Tudi vratar aluminija je imel več posredovanj in obramb,tako da ne vem kako je lahko ekipa z manj streli in manj žoge v svojih nogah boljša???
To so si sicer nekateri želeli videti,vendar je realnost drugačna.
mižek
# 23.09.2017 ob 00:27
Obrenovic, Kajtazovic in Peric veliki "prijatelji NK Maribora in velika sramota za nogometno sojenje.
Aluminij je izgubil kompas z arogantnim hrvaškim trenerjem, ki se ne zaveda, da si služi kruh v Sloveniji. Niti na misel mu ne pride, da bi poskusil govoriti v slovenščini. Sem radoveden, če bi v Avstriji klatil v hrvaščini.
bob7
# 23.09.2017 ob 00:15
Evidentno je da vas v RTV hiši boli ta zmaga.

Anketa: 4. december 2017 ob 09:55

Ali podpirate imenovanje Tomaža Kavčiča za selektorja slovenske nogometne reprezentance?