Maribor z visoko zmago obdržal priključek z Olimpijo

Mešanović dvakratni strelec za vijoličaste
17. september 2017 ob 18:00,
zadnji poseg: 17. september 2017 ob 21:06
Nova Gorica - MMC RTV SLO, STA

Prva četrtina Prve lige TS se je končala s tekmo v lanski sezoni najboljših ekip Gorice in Maribora. Visoke zmage z 0:3 so se veselili gostje.

Vodilna Olimpija ima po sinočnji zmagi nad Domžalami z 1:0 še naprej dve točki prednosti pred Štajerci.

Novogoričani so po štirih zaporednih zmagah naleteli na premočnega tekmeca. Mariborčani, ki so se na zadnjih dveh tekmah brez zadetkov razšli z Olimpijo in Celjem, so povedli v 16. minuti, ko je Alen Jogan z neposrečenim vračanjem žoge vratarju z glavo žogo poslal čez Grego Sorčana v lastno mrežo. Na 0:2 je z lepim strelom z 18 metrov v 43. minuti povišal Jasmin Mešanović, ki je v 60. minuti postavil tudi končni izid. Valon Ahmedi je najprej sprožil iz kazenskega prostora, Sorčan je žogo odbil, nogometaš iz BiH-a pa jo je z natančnim strelom spravil v mrežo.

Odlični Handanović ustavil vse strele Gorice
Sicer pa so imeli celo več priložnosti Novogoričani. Že v drugi minuti je Bede Osuji sprožil čez vrata, sedem minut pozneje je prvič posredoval tudi Jasmin Handanović po poskusu Roka Grudine.

V 13. minuti je mariborski vratar spet posredoval po poskusu Andrije Filipovića s 14 metrov, v 25. minuti je z 18 metrov novo delo za Handanovića povzročil Matija Škarabot, dve minuti zatem pa je Uroš Celcer dobro izvedel prosti strel s 25 metrov, a je veteran znova dobro posredoval, tako kot tudi v 45. minuti po novem poskusu Grudine od daleč.

V uvodu drugega dela so imeli domači novo priložnost, ko je Osuji streljal z glavo, zadel še Martina Milca, izvrstno pa je spet reagiral Handanović. Zadnjo večjo priložnost na tekmi je v 77. minuti zapravil Mitja Viler, ki je sprožil z leve strani, Sorčan je žogo odbil v kot.

Prva liga TS, 9. krog

GORICA - MARIBOR 0:3 (0:2)
1.500; Jogan 16./ag, Mešanović 43., 60.

Gorica:
Sorčan, Gregorič, Kavčič, Jogan, Celcer, Škarabot ( 86./Gulič), Grudina, Kapić, Žigon ( 74./Marinič), Osuji, Filipović ( 66./Edafe).

Maribor: Handanović, Milec, Šuler ( 46./Palčič), Billong , Viler, Vrhovec ( 87./Dervišević), Pihler, Kramarič ( 83./Bajde), Ahmedi, Bohar, Mešanović.

# 17.09.2017 ob 19:22
V Evropi se taki prekrški ne sodijo ,ste pozabili doma faul na Mešanoviću proti Islandcem!!!
alkum
# 17.09.2017 ob 19:32
To je vrhunsko sojenje za evropske standarde, ki pa jih naši klubi na žalost niso navajeni, še manj pa gledalci in forumaši. Poglejte med tednom ligo prvakov in najboljše evropske lige, kjer se vidi, da se pusti trdo in močno igro
joy
# 17.09.2017 ob 19:24
Maribor bo prvak. Zdi se, da je razred pred vsemi.
alkum
# 17.09.2017 ob 18:54
Zanimiv govor Skomine, ko je dejal da je lažje soditi evropske tekme,kot pa našo ligo saj pri nas še vedno mislijo,da je vsak kontakt prekršek. Ko pa pridejo naši klubi v evropo pa tam vidijo kako se sodi in da se piska pol manj prekrškov, kot v naši ligi
solovinko
# 17.09.2017 ob 18:32
Kdaj igra olimpija s tistimi finci......aja je ze izgubila
Zogi
# 17.09.2017 ob 18:12
V prilogi dnevnika Večer je bila objavljena zanimiva debata naših košarkarjev glede NK Maribora oz. njegove uvrstive v Ligo Prvakov.

Nekaj citatov:

Kdo je največja viola v naši reprezentanci? Klemen Prepelič!
Reprezentanca si je v živo tudi ogledala tudi kvalifikacijski spopad MB in Hafnarfjordorja v LV. Še posebej Štajerci smo z največjim zanimanjem spremljali vijoličaste na poti v Ligo Prvakov.
Seveda, ko pa je Liga Prvakov nogometni NBA, dodaja Goran Dragič. Čeprav mu je takratni športni direktor Mile Ačimovič pred leti poklonil zeleni dres, bo v ligi prvakov, jasno stiskal pesti za Maribor. Tudi nisem neki hud navijač Olimpije. Sem bolj za male klube., Ilirijo, Slovan. Za klube v katerih sem odraščal, pravi. Maribor je dosegel fenomenalni rezultat, tretjič v LP. Zelo sem navijal.
Bo Goran Dragič gledal tekme Maribora v Ligi Prvakov?Definitivno, odvrne. Takrat bo v ZDA ura ravno ena popoldne. Zelo zanimiva skupina je. Stadion bo vsakič poln. Mislim, da ima MB lepo priložnost za točke.

Vir: Priloga Večera - Liga Prvakov s 13.9.2017

Srečno košarkašom danes v borbi za zlato medaljo!
verbatim989
# 17.09.2017 ob 18:19
Proti Olimpiji grizejo travo, proti Mariboru pa avtogoli, klasika.
bob7
# 17.09.2017 ob 23:55
Res ne vidim katera ekipa bi lahko preprečila 14-kratnim prvakom 15. lovoriko. Morda simpatična Gorica, pa še to dvomim.
ROBI123
# 17.09.2017 ob 23:02
utegurovic
Dokler ji sodijo Perič in Kajtazovič se tudi Olimpija nima kaj bati!
ROBI123
# 17.09.2017 ob 22:59
miket
Potem Perič, Kajtazovič, Obrenovič .... in podobni nikoli ne bi smeli soditi Olimpiji!
nonparel
# 17.09.2017 ob 18:20
Bravo Gorica (Jogan), ker ste nam poklonili gol. Sicer pa, šenkanemu konju se ne gleda v zobe.
neymar_psg_10
# 18.09.2017 ob 09:48
Mi smo Maribor!
ROBI123
# 17.09.2017 ob 23:07
Vse gre po načrtu. Osvajamo točke, igramo v LP, če pa se bomo kdaj zalomilo bomo dvignili glave. MI SMO MARIBOR!
ROBI123
# 17.09.2017 ob 23:01
slamič
Zakaj pa Perič, Kajtazovič, Obrenovič sodijo Olimpiji??????????
mostschedl
# 17.09.2017 ob 20:18
Najboljši slovenski nogometni sodnik je Nejc Kajtazović, zato ima tudi pogodbo z "Institucijo"
vinklj.kugla
# 17.09.2017 ob 19:27
igra maribora superiorna napram ostalim
garmond
# 17.09.2017 ob 19:21
Zeleni, kar sprijaznite se, vijolice bodo odnesle vse tri točke vrtnicam.
Nič ne bo z večjim odlepljenjem Olimpije od Maribora na lestvici.
garmond
# 17.09.2017 ob 18:11
Prvo zmaga Maribora, potem pa še zlata medalja slovenskih košarkarjev. Dvojno veselje.
stanolio
# 17.09.2017 ob 20:21
Janko 1973 lestvice so marsikaj povedale, važna je pa končna lestvica.
seven7
# 17.09.2017 ob 19:25
Vrhunsko sojenje enega najboljših evropskih sodnikov.

Očitno se na sojenje samo še žabice bolje spoznajo rega rega kvak kvak
garmond
# 17.09.2017 ob 19:17
Kak je ta Ahmedi smotan.
angryjoe
# 17.09.2017 ob 18:56

Saj razumem foro, ampak ni se nam treba spuščat na njihov nivo.
utegurovic
# 17.09.2017 ob 18:45
hahaha, skomina spet v vsem svojem sijaju... pa kolk je nesposoben ta sodnik je prav neverjetno... človek se vpraša, kdo ga plačuje
saturnsky
# 18.09.2017 ob 13:55
Ne bi bilo treba Skomini se spuščat na tako nizek nivo,( vsakič ko je to potreba Maribora). Za en par grošev. Maribor za keš na srečolovu, ki ga je dobil in če bo tako teklo, ga bo še dobil, bo zagotovo polovico porabil za podkupovanje.
rokers
# 17.09.2017 ob 19:08
no tole je bila 11m...Skomina, Skomina - je to evropski nivo? Škoda, rezultat zdaleč ni realen
fiston
# 17.09.2017 ob 18:59
Gorica : Maribor drugi polčas

Potem bo pa itak že košarka studio počasi....
smeško 562
# 17.09.2017 ob 18:58
S tako igro bomo še puščali točke in ne malo.
miket
# 17.09.2017 ob 18:34
Mariborčani čim vidijo, da sodi Skomina, zahtevajo penale, ki jih ni ... čudno, da jim ni dosodil.
genniuuss
# 17.09.2017 ob 20:25
zgleda da je tudi fantastičemu,postalo jasno ,
da hotič in mali zaho ne moreta igrat 1. lige,
kaj šele eurolige.
bob7
Kot pricakovano bo 14-kratni prvak z lahkoto zmagal.
smeško 562
# 17.09.2017 ob 19:01
zaščita obraza kao haha kje je roka kje je pa obraz.Odrivanje Bajrića zelo podobno kot Bilonga.
kbm
# 17.09.2017 ob 18:10
Ja, ja, naj zmaga boljši. Toda včeraj ni zmagal boljši, a ne Janko ?
EnGlažek
# 18.09.2017 ob 14:59
saturnsky
Pa kaj ti kadiš,da take streljaš? A so Jogana tud podkupil,da je dal avtogol,pa celotno Gorico,da ni dosegla enega samega gola? Domišljija res ne pozna meja!
smeško 562
# 17.09.2017 ob 18:57
Roka pri branjenju obraza en meter stran od obraza. MOgoče je imel tako dolg obraz.
domn333
# 17.09.2017 ob 18:53
Danes pa res sramotno sojenje Skomine. Na sreco v naso korist
kapetano
# 17.09.2017 ob 18:47
Opa skeširu se Zlatko, prvo nameščen avto gol, potem pa se je večkrat v obrambnih akcijah izkazu Damjan Vijola
The Stig
Haha, kera farsa

Toti so ponosni na svojega Damirja.
Gost 111
# 19.09.2017 ob 04:48
Najboljši i največji klub v državi odlično opravil na težkem gostovanju popolnoma zasluženo !
To so te poštene zmage brez kakšnih varovalk ki držijo " varno " razliko in podarjajo točke smehu od kluba iz Lj ! ( Šajn sram te bodi )
Janko1973
# 18.09.2017 ob 16:52
Čuj, kdo te je na prve mestu?
slamič
Že 5 let govorim da Skomina enostavno ne bi smel soditi Mariboru, niti Olimpiji. Še pomozni trenerji Maribora bi sodili bolj pošteno. Blamaža in sramota!
Primus Rochwald
Haha, hišni sodnik. Pa polna usta vedno ;))
The Stig
# 17.09.2017 ob 18:49
Fak sam tole je pa že srhljivo. Tip se resno dela norca. To ni več naključje
angryjoe
Še dobro za avtogol, ker igra MB spet impotentna.
lojal
# 17.09.2017 ob 18:17
Za Maribor je sreča, da sodi Skomina.
smeško 562
# 17.09.2017 ob 19:18
Tole kar kaže danes Skomina je pa sramota. Take pomoči ne potrebujemo in je čista sramota za takega sodnika.
DLeagueStar
# 17.09.2017 ob 18:33
Haha Dragic je Maribor dal v kos z "malimi klubi". Drgac pa ce bi Olimpija pojedla tkole avtogol bi spet jokal kako je prodana tekma. Al so sodniki podkupljeni al pa nasprotni igralci, zmer je zarota.

Fsa tota leta so nas tukli dol.
utegurovic
# 17.09.2017 ob 19:31

dokler jim bo sodil damirček se res nimajo kaj bati
utegurovic
# 17.09.2017 ob 19:23
lol, prekršek za direktni rdeči karton, skomina pa ne ve, če bi segel v žep... kira sramota od človeka
utegurovic
# 17.09.2017 ob 19:11
skomina se očitno samo rad proda, zato ga imajo tako radi
miket
Pa je bilo dalec manj ocitno kot vceraj cista roka.

Roka pri branjenju obraza ali jajc se skoraj nikoli ne dosodi. Je bilo očitno, da namen ni bil spremeniti smer ampak zavarovati obraz. Prekršek Mb je bil očiten in je sodnik stal takoj zraven.

Sicer pa že dolgo časa poudarjam, da Skomina ne bi smel soditi ne Mb, ne Olimpiji zaradi svoje odkrite naklonjenosti klubu Mb in namernih ali nenamernih napak v korist tega kluba. Kot sodnik iz najvišje ravni bi se moral odstraniti sam.

Anketa: 4. december 2017 ob 09:55

Ali podpirate imenovanje Tomaža Kavčiča za selektorja slovenske nogometne reprezentance?