Mura v zadnjih tednih igra v napornem ritmu na domačem in evropskem prizorišču. Foto: MMC RTV SLO/Marko Vanovšek
Bojan Flis
Trenerju Aluminija Bojanu Flisu so njegovi varovanci pripravili lepo darilo za 50. rojstni dan. Foto: MMC RTV SLO
Posnetki zadetkov z nedeljskih nogometnih tekem

Sobotni derbi med Olimpijo in Mariborom se je končal brez zadetkov, Luka Koper pa je z 1:0 premagala Rudar.
Celje drži korak z Mariborom in Koprom
Sobočani so doživeli četrti zaporedni poraz. Trikrat se je v uvodnih 10 minutah v priložnosti za Celjane znašel Roman Bezjak. Streli proti enim in drugim vratom so si v odprti predstavi sledili tudi v nadaljevanju, v 40. minuti je Grega Bajde z lobom poskusil ukaniti Filipa Drakovića, ki pa je s konicami prstov žogo le poslal čez gol.
Uvod drugega polčasa je bil povsem v domeni Celjanov, ki so neprestano oblegali Murina vrata in veliko streljali, tako da je bilo le še vprašanje časa, kdaj se bo zatresla mreža. Celjski nalet so za trenutek prekinili gosti s protinapadom Erika Janže, ki je prišel pred Matica Kotnika, a se izid ni spremenil. Zasluženo vodstvo je gostiteljem v 81. minuti priigral Blaž Vrhovec. Ta je videl, da Draković znova stoji malce preveč iz svojega gola, tako da je z lobom dosegel pravi "evrogol" z leve strani, ki je odločil tekmo. Celje ima tako kot Maribor in Koper na vrhu lestvice 11 točk.
Kurež junak v Kidričevem
Aluminij je po zmagi v Velenju prvič slavil tudi na domačem igrišču. Pri domačih je v konici napada začel posojen nogometaš Olimpije Adnan Bešić, ki pa ni prišel do izraza. V 53. minuti ga je zamenjal Marko Kmetec, domači napad je oživel in osem minut pozneje je prav Kmetec po predložku Tomaža Kožarja z desne strani tudi izničil vodstvo najboljšega strelca lige Dejana Žigona iz 47. minute, ki je dobil žogo na robu kazenskega prostora in premagal nemočnega vratarja Tomaža Murka. Zmagoviti zadetek je dosegel Robert Kurež slabih deset minut pred koncem. Z dvajsetih metrov je žogo poslal v levi spodnji kot vrat vratarja Vasje Simčiča.
Domžale vseh devet točk osvojile v gosteh
Domžalčani so še tretjič v tej sezoni zmagali v gosteh, medtem ko so izgubili obe domači tekmi. Edini zadetek v Kranju je v 42. minuti dosegel Rudi Vancaš Požeg. Po nekaj priložnostih na obeh straneh na začetku tekme je bil v 21. minuti prvi povsem blizu zadetka ravno Vancaš Požeg, ki je z glavo zadel vratnico. Pred koncem prvega polčasa je preigral domače branilce in z dobrih 10 metrov žogo poslal mimo vratarja v spodnji desni kot domačih vrat.
Takoj zatem so imeli lepo priložnost za izenačenje gostitelji, a je Klemen Šturm z leve strani zadel le zunanjost domžalske mreže. V drugem polčasu je Triglav zadnjič zapretil v 64. minuti. Enis Đurković je prodrl s sredine igrišča do roba kazenskega prostora, sprožil proti daljšemu kotu, toda Nejc Vidmar se ni pustil ukaniti.
Prva liga, 5. krog
ALUMINIJ -
GORICA 2:1 (0:0)
650; Kmetec 61., Kurež 83.; Žigon 47.

Aluminij: Murko, Kožar, Topolovec , Žagar ( 63./Režonja), Sulejmanović, Drevenšek, Spahić , Bingo, Medved ( 89./Vraničar), Kurež, Bešić ( 53./Kmetec).

Gorica: Simčič, Širok, Gregorič, A. Jogan, Celcer , M. Mevlja, Vetrih, Ndiaye ( 86./Dornik), Žigon, Arčon, K. Jogan ( 78./Bremec).

Sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana)

TRIGLAV - DOMŽALE 0:1 (0:1)
350; Vancaš Požeg 42.

Triglav:
Pelko, Šturm , Zolić , Roškar, Dolžan, Poplatnik ( 85./Peternel), Kongnyuy ( 54./Sever), Pokorn , Stojnić , Đurkovič , Jelar ( 74./Šujica).

Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Knezović , Šimunović, Balkovec ( 75./Rems), Majer , Vancaš Požeg ( 69./Osmanaj), Husmani, Kous ( 65./Dobrovoljc), G. Vuk.

Sodnik: Bojan Mertik (Odranci)

CELJE - MURA 05 1:0 (0:0)
700; Vrhovec 81.
Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Bajde ( 73./Lutfi), Močić, Bezjak , Kolsi ( 68./Tomažič Šeruga), Korošec, Močivnik ( 31./Horvat), Medved, Žitko.

Mura 05: Draković, Cipot, Bohar, Horvat ( 64./Maruško), Kramar, Vaš , Fajić, Janža, Kouter, Jelić ( 85./Gruškovnjak), Eterović ( 56./Sreš).

500; Mavrič Rožič 58./11-m

MARIBOR 5 3 2 0 7:2 11 LUKA KOPER 5 3 2 0 5:0 11 CELJE 5 3 2 0 5:2 11 DOMŽALE 5 3 0 2 4:3 9 OLIMPIJA 5 2 1 2 9:6 7 GORICA 5 2 1 2 9:8 7 ALUMINIJ 5 2 0 3 4:7 6 TRIGLAV 5 1 1 3 1:3 4 RUDAR 5 0 2 3 3:10 2 MURA 05 5 0 1 4 4:10 1