Marcos Tavares je dosegel že 118. gol za Maribor, s čimer je postal najboljši strelec v zgodovini kluba. Dozdajšnji rekorder je bil Branko Horjak. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vijoličasti z gladko zmago še bližje naslovu

Vijoličasti so v letošnji sezoni dobili še četrti medsebojni dvoboj s Krko. Novomeščani so se v prvem polčasu dobro upirali gostom in ohranili mrežo nedotaknjeno.

Rekordni gol Tavaresa
Že v prvi minuti nadaljevanja pa so vijoličasti povedli. Marcos Tavares je vtekel na globinsko podajo Željka Filipovića in matiral Matka Obradovića. Tavares je s 118. golom postal najboljši strelec v zgodovini kluba. Štiri minute pozneje je semafor kazal že 2:0, potem ko je Nusmir Fajić z desne strani dosegel svoj 11. gol v sezoni, s čimer je bil zmagovalec odločen. Tavares in Fajić sta nato vsak s še po enim golom potrdila 21. prvenstveno zmago Maribora.

Verbič odločil v Stožicah
Olimpija
je na domačem igrišču z 0:1 klonila pred Celjem, kar je njen tretji zaporedni prvenstveni poraz. Edini zadetek na slabi tekmi je v 62. minuti dosegel Benjamin Verbič, ki je izkoristil (sporno) enajstmetrovko po prekršku Kenana Bajrića nad Andražem Žurejem. Celjani so bili bliže golu že v prvem polčasu, saj je v 37. minuti Nejc Kolman z 22 metrov stresel prečko.

Rudarju derbi kroga
V derbiju kroga je drugouvrščeni Rudar s 3:2 premagal četrtouvrščeno Gorico. Domače je v vodstvo popeljal Leon Črnčič, ki je v 10. minuti zadel z glavo po podaji Mateja Eterovića iz kota. A veselje Rudarja je bilo kratkotrajno, saj je že dve minuti pozneje Daniele Bazzoffia na podoben način - po podaji iz kota - izenačil. Izid prvega polčasa je v 26. minuti - tudi z glavo - postavil Rajko Rotman, ki je na daljši vratnici pričakal podajo Aljaža Krefla, nato pa žogo poslal za hrbet Alexa Cordaza.

Bubalović najspretnejši v gneči
V 68. minuti je Rudar povišal vodstvo. Eterović je s prostega strela poslal predložek v sredino, kjer je Christian Bubalović ob nespretni gostujoči obrambi žogo z nekaj metrov potisnil v mrežo. Poraz gostov je v 78. minuti omilil Francesco Finocchio, čigar predložek z leve strani je presenetil Mateja Radana. Gostje so v 84. minuti ostali brez Alessandra Favallija, ki je moral zaradi drugega rumenega kartona predčasno z igrišča.

Triglav proti Kopru spet ostal praznih rok
Koprčani so še tretjič v sezoni premagali Triglav, tokrat s 3:0. Mrežo gostov je v 24. minuti po podaji Ivice Guberca načel Matej Palčič, ki je zadel z glavo. V 38. minuti je po globinski podaji v prazen prostor proti vratarju Curanoviću sam stekel Mitja Lotrič in ga z diagonalnim strelom tudi premagal. Tretji gol so domači dosegli v 88. minuti, ko je Miha Blažič izvedel prosti strel, iznajdljivi Dražen Pilčić pa je žogo preusmeril v gol za 3:0.

V Zavrču se mreži nista tresli
Na obračunu med Zavrčem in Domžalami ni bilo golov, ekipi sta se še tretjič v sezoni razšli z remijem. Najbližje golu so bili domači, pri katerih je Miha Kokol v 52. minuti stresel vratnico.