Francoz Martin Mimoun, pranečak slovitega atleta Alaina Mimouna, olimpijskega zmagovalca v maratonu leta 1956, je bil med najboljšimi na zadnjih tekmah Olimpije. Proti Celju je podal za oba zadetka Roka Kronavetra in v prvem polčasu tudi sam nekajkrat nevarno streljal. Foto: www.alesfevzer.com

Od mene ne boste slišali kakšne evforične izjave. To je bila specifična tekma. Celje je igralo odprto, pri 2:0 so hoteli zadeti, to je bila voda na naš mlin. Henty in Šporar sta prišla do izraza, zelo močni smo tudi v prekinitvah. Ne bi se naslajal nad izidom, 6:0 se zgodi. Igrali smo pa dobro, žoga že teče dokaj hitro. Imamo pa še ogromno napak, predvsem pri zapiranju. Želim si hitrejši pretok žoge, še več komunikacije, premalo se tudi nadomeščamo.

Marijan Pušnik
Odprta igra Celja voda na mlin Olimpije za zmago 6:0
Kaj je bilo odločilno za 6. zmago Gorice? "Srce."
Koprčani slavili v Novem mestu
Brez golov med Rudarjem in Mariborom
Brez golov na slabi predstavi v Zavrču

Stožice so v preteklosti prevečkrat samevale in bile le kup betona, ki je nemo spremljal 22 fantov, ki so se podili za žogo. Prihod svežega vetra v klub, vse bolj privlačna igra in niz treh zmag na čelu s "ponižanjem" Maribora v Ljudskem vrtu so bili zagotovilo, da bo v nedeljo na tribune ob severni ljubljanski obvoznici prišlo več ljudi kot po navadi.

In res, po uradnih podatkih se jih je zbralo 3.500. Capljali so še nekaj časa po uvodnem sodnikovem žvižgu, saj je bil do pet minut pred začetkom odprt samo en vhod na glavno tribuno. Mimo opozorila na takšne in drugačne organizacijske težave, s katerimi se tudi sam še vedno spopada, po visoki zmagi s 6:0 ni mogel niti trener Marijan Pušnik: "Imamo še ogromne rezerve v logistiki in organizaciji. Še vedno ne treniramo v Stožicah, reklama še vedno ni takšna, da bi na stadion prišlo šest, sedem tisoč ljudi. Apeliral bi na širšo javnost, da pomaga temu klubu, da bo prava reklama, prava ponudba in da bomo imeli tudi mi takšne razmere za delo, kot je treba. Ne pritožujem se, da so slabi, a se dajo močno izboljšati. Poudariti moram, da smo mi še vedno gostje tu v Stožicah."

Rožman: Te igralce bo treba pač čakati in trpeti
Nogometaši Celja, ki so v zadnjih dveh sezonah na vseh štirih tekmah v Stožicah premagali Olimpijo (0:2, 0:1, 1:3, 1:2), so bili dotolčeni. Trener Simon Rožman in njegovi varovanci po sijajni lanski sezoni na konkurenco zdaj gledajo z zadnjega mesta. "Razočarani smo, poraz je boleč. Izid sicer ni realen kazalnik dogodkov na igrišču. Ustvarili smo si nekaj priložnosti, iz katerih pa nismo zadeli. Če iz takšnih priložnosti ne dosežeš zadetka, se ne moreš nadejati dobrega izida. Olimpija je zadevala z zelo visokim izkoristkom svojih priložnosti," je sinoči povedal Rožman, ki se mu še kako kolca po Benjaminu Verbiču, Gregorju Bajdetu in kakšnem lanskem tujcu. V četrtek si je na treningu adduktor poškodoval še Sunny Omoregie, počival bo najmanj tri tedne.
Mladi celjski trener kljub vsemu ne obupuje in ne razmišlja, da bi vrgel puško v koruzo: "Po lanski sezoni sem se nekako resetiral in tako kot lani sprejel svojo vlogo in vizijo kluba. Te igralce bo treba pač čakati in trpeti. Imamo ogromno nekih pomanjkljivosti, toda kljub temu mislim, da se vidi smer, v katero želimo iti. Lani smo bili hit zaradi sloga igre in nekih posameznikov, letos nismo več neznanka. Ekipe, ki so trenutno v vrhu, so gotovo igralsko kakovostnejše kot mi."

Če bo Olimpijo do konca meseca gotovo okrepil še kakšen nogometaš, pa Celjani delajo v precej skromnejših razmerah. Na Areno Petrol je prišlo nekaj tujcev dvomljive kakovosti. "En igralec Olimpije ima takšno plačo kot naša celotna ekipa, tako da razlika v kakovosti mora biti prisotna. Filozofija kluba je uveljavljanje mladih igralcev, v naši ekipi so v prvenstvu letos že igrali 17-letniki. V moštvu 21 igralcev imamo pet mladincev. Ko se začne šola, to pomeni, da ne moremo normalno trenirati. Trenerji bi si želeli Hentyje in Šporarje, a denar je enostavno maksimalno racionalno porabljen. Delovno silo potrebujemo, dobimo pa pač, kar je na voljo. Nekaj smo jih opazovali, verjetno smo se pri nekaterih igralcih zmotili, a vseeno: dajmo jim čas, vsi so zelo mladi. Bomo videli čez pol leta, kakšne bodo nadaljnje poteze," je razložil Rožman.
Pušnik: Tudi jaz v 16-m prostoru nisem podajal
Medtem v taboru Olimpije vlada idila. Na VIP-tribuni sta bila lahko predsednik Milan Mandarić in športni direktor Ranko Stojić v družbi Srečka Katanca, Sebastjana Cimerotiča in Pera Lovšina več kot zadovoljna. Opazili smo tudi župana Zorana Jankovića. "Lepo je bilo danes gledati fante, predvsem v drugem polčasu. Resda smo padli vmes 10 minut, a potem se je igra stopnjevala, imeli smo še nekaj priložnosti. Po treh zmagah smo se te tekme malo bali, zato me predvsem veseli dejstvo, da so fantje resno vzeli tekmo, bili res osredotočeni in da smo ponavljali neke stvari, ki jih tudi treniramo. To me kot trenerja najbolj veseli. Res kapo dol za današnjo predstavo," je ocenil Pušnik.

Slabih besed ni našel niti za Ezekiela Hentyja, ki je po dveh golih v Mariboru tokrat zapravil kopico priložnosti in tudi preveč soliral. "Ne bi bil tako kritičen. To so igralci iz drugega kulturnega okolja. Jaz sem videl v prvi vrsti to, da je petkrat ali šestkrat vsem pobegnil, iz tega pa so bili doseženi tudi nekateri zadetki. Seveda je že ob polčasu dobil določena navodila, a tega ne bomo popravili v tednu dni ali 14 dneh. Mislim pa, da gledamo letos povsem drugega Hentyja kot v lanski sezoni. Jasno je, da bi lahko mogoče kdaj podal, toda tudi jaz v kazenskem prostoru nisem podajal (smeh). Mislim, da je igral dobro in povzročal velike težave obrambi Celja. Čestitam mu za igro."

Septembra v Novi Gorici tako Maribor kot Olimpija
Pohvale Pušnika si je poleg navijačev za navijanje skozi vso tekmo (vrhunec je bilo ubrano petje Green Dragonsov in vzhodne tribune na začetku drugega polčasa) prislužil tudi Aleksander Šeliga, ki je z nekaj vrhunskimi obrambami proti nekdanjemu klubu ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Pri Celjanih so imeli najlepše priložnosti Valon Ahmedi in Danijel Miškić v prvem polčasu in Ivan Firer v drugem, ko bi lahko v 67. minuti znižal na 2:1. Bil je sam v kazenskem prostoru, a se mu je žoga nerodno odbila. Nekaj minut pozneje je Dejan Kelhar z glavo povišal na 3:0.

Prihodnjo nedeljo Olimpijo čaka nova domača tekma, v Ljubljano prihaja Rudar. Po reprezentančnem premoru sledita dve gostovanji - v Novem mestu in Novi Gorici. 19. ali 20. septembra se v 10. krogu tako obeta izjemno zanimiv derbi prvo- in drugouvrščenega moštva na lestvici. Gorica bo teden prej gostila še Maribor.
V Športnem parku je včeraj za precej razburjenja poskrbel sodnik Asmir Sagrković, ki je v 60. minuti dosodil 11-metrovko za Krško, ki ji je sledilo znižanje na 2:1, čeprav je vratar Gorice Grega Sorčan čisto izbil žogo z rokama pred enim izmed gostujočih napadalcev. Takoj zatem je na drugi strani drugi rumeni karton prejel Marko Nunić in moral predčasno z zelenice. Nunić, ki je otrok Olimpije in je v sezonah 2011/12 in 2012/13 zanjo zbral devet nastopov v prvi ligi, je prispeval oba zadetka za belo-modre v prvem polčasu. Na koncu je bilo 3:1.