Prva liga
Nogometaši Rudarja
Nogometaši Rudarja so z zmago spet splezali na tretje mesto prvenstvene lestvice.

Velenje - MMC RTV SLO

Rudar se je po zmagi nad Gorico (2:0) vrnil na 3. mesto prvenstvene lestvice. V drugem polčasu sta zadela Damjan Trifković in Dario Vizinger.

16. krog Prve lige se je zaradi vremenskih nevšečnosti končal šele s ponedeljkom, ko sta Rudar in Gorica v Velenju odigrala še preostalih 64 minut srečanja. Nadaljevanje dvoboja ni prineslo posebej privlačne igre. Rudar je povedel po prekinitvi. 30-letni Damjan Trifković je s prostega strela natančno meril, vratar Sorčan bi žogo verjetno ukrotil, a se je tik pred njim odbila. V zadnjih sekundah je zmago potrdil Dario Vizinger, ki je le dobro minuto prej zamenjal Trifkovića.

Rudar je imel lepo priložnost še v 59. minuti. John Mary je preskočil Sorčana, žoga je šla ob golovi črti, a se od oddaljenejše vratnice ni odbila v gol. V strelih je bilo 6:5, v posesti žoge 54:46. To je osma zmaga Rudarja v letošnji sezoni. Dvoboj je bil v soboto v 26. minuti (pri izidu 0:0) prekinjen zaradi goste megle, današnji dvoboj se je tako začel s 26. minuto.

Prva liga Telekom Slovenije, 16. krog:
RUDAR - GORICA 2:0 (0:0)
130; Trifković 54., Vizinger 94.

Rudar Velenje: Pridigar, Pišek, Vuklišević, Tomašević, Pušaver, Antonov, Črnčič (80./Tučič), Bijol, Trifković (93./Vizinger), Markovskij (72./Bolha), Mary.

Gorica: Sorčan, Škarabot, Celcer, Kavčič, Gregorič, Grudina, Humar (59./Kapić), Žigon, Marinič (88./Nagode), Osuji, Nwabueze.

Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana)

DOMŽALE - KRŠKO 1:0 (1:0)
300; Balkovec 31.

ANKARAN HRVATINI - CELJE 1:2 (0:0)
Delgado 88.; Žinko 55./11-m, Predragović 93.

# 20.11.2017 ob 15:31
Dans pa A kanal seveda ne prenaša nadaljevanja te tekme, je na šport tv 1. Lani, ko pa je bla odpovedana tekma Gorica - Maribor pa so le našli termin, da so prenašali tudi med tednom. Tokrat pa telenovela pomembnejša očitno.
vinklj.kugla
# 20.11.2017 ob 16:48
za lestvico dodat v članek je zmankalo bađeta
scenic
# 20.11.2017 ob 17:51
Zdaj sem postal pozoren kako malo golov dajeta vodilna dva.manj kot dva na tekmo.
@sentaklos
Gledanost tekem, kjer igrata Olimpija ali Maribor je n-krat višja kot gledanost vseh preostalih tekem skupaj. Zato Kanal A prenaša izključno tekme Olimpije in Maribora, le ko se igra derbi pač prenašajo še eno tekmo (ker imajo pravico prenašati 2 tekmi po izbiri). In ker je bila tekma Rudar - Gorica prestavljena na dan med tednom in ker za to tekmo ni takega zanimanja, je Kanal A tekmo očitno odstopil Šport TV-ju. Verjemi, če bi to bila tekma kjer bi igrala Olimpija ali Maribor, bi tekmo sigurno prenašali tudi med tednom. Žal je tako. Olimpija in Maribor sta gonilna sila slovenskega nogometa in zanju velja največje zanimanje, na Kanalu A pa dajo vse samo na gledanost.

Spomni se lani: Kanal A je imel pravico 1. izbora za prenose Lige Evropa. Skupaj 11 prenosov (6 tekem rednega dela in 5 tekem playoffa. Na vseh 11 tekmah v prenosu je igral Manchester United.

Da ne omenjam butastih 1. izborov v Ligi prvakov. Ob kar nekaj zanimivejših tekmah Kanal A prenaša tekmo tipa Real Madrid/Barcelona - Apoel. Pač gledanost spet. Prav vesel sem, da si lahko ostale tekme ogledam na SportKlubu.
kopibrejk
# 20.11.2017 ob 18:27
... vratar bi žogo ukrotil, a se je tik pred njim odbila ... lol!
tedy123
# 20.11.2017 ob 19:05
"stotrideset"... stave so že tako problem, potem pa bi imeli še nenormalno veliko golov na naših tekmah, kajne... !!??
forhand
# 21.11.2017 ob 10:27
Srebrnič je prišel do svojega limita.Zato očitno več ne gre.
Pri tem pa dela očitne napake. Z rezervnimi postavitvami Kapić, Gregoriča in še koga si želi ustvarjati avtoriteto.Po drugi strani pa v ekipo postavlja nekatere igralce, ki si tega ne zaslužijo.Ob vodstvu Velenja pa menja napadalca z drugim napadalcem 2 min pred koncem.Res neverjetno.
stotrideset
# 20.11.2017 ob 18:26
Rudar drži 3.mesto v ligi in to je najpomembneje. Konec koncev šteje samo rezultat.
Še vedno pa si želim pravičnejšega točkovanja:
0:0, vsak klub 1 točko
1:1, 2:2,...., vsak klub 2 točki
in zmaga 3 točke
to bi bilo po mojem mišlenju bolj stimulativno in se nekateri klubi ne bi ukvarjali več z matematiko, kot nogometom.
lp
marialorca
# 20.11.2017 ob 17:32
Glede na igre Rudarja in Pušnikov "račun" z Olimpijo .... Rudar se je NEVARNO približal. :D :D :D Grozni "spletkarji" smo, a preden pride MURA v prvo ligo, si želim tudi to, da Pušnik in Rudar prideta v kvalifikacije za LE. Jaz sem za 12 klubov v prvi ligi po vzoru Škotske ali Srbije za tretji krog SUPERDERBIJEV. Ta november z Olimpijo deluje kot naš dvoriščni fuzbal vsake tri dni.