Mate Eterović je izenačil, a sta odgovorila Andraž Šporar in Lucas Ontivero. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija s polnim izkupičkom iz Velenja

li v Velenju. Dva gola in podajo je za zmago nad Rudarjem prispeval kapetan Andraž Šporar.

Prvi medsebojni obračun so v Stožicah zmaji dobili s kar 5:0. Po visokem porazu proti Mariboru v zadnjem krogu (7:1) pa so Velenjčani Olimpiji nudili dostojen odpor in bili v drugem polčasu celo nevarnejši, a so Ljubljančani, ki so v Velenju igrali brez poškodovanega Roka Kronavetra in kaznovanih Darijana Matića ter Ezekiela Hentyja, kontrolirali potek tekme in zanesljivo vpisali nove tri točke. Zmaji na reprezentančni premor odhajajo z zanesljivim vodstvom v državnem prvenstvu, v naslednjem krogu pa bodo v večnem derbiju gostili Maribor.

Gostje so povedli v 12. minuti, ko je Denis Klinar, ki se je pred sezono iz Velenja preselil v Ljubljano, podal z desne. Po natančni podaji je Šporar streljal z glavo, a je Matej Radan z zadnjimi močmi strel odbil v okvir vrat. Odbito žogo je ljubljanski kapetan pospravil v mrežo. Sedem minut pozneje je Rudar izenačil. Z lepo podajo se je izkazal nekdanji nogometaš Olimpije Damjan Trifković, z glavo pa je prvi letošnji gol zabil Mate Eterović.

Ontivero zadel po vsega 20 sekundah drugega dela
Tik pred odmorom je zmaje v vodstvo vrnil Šporar, ki je po podaji Dejana Kelharja izkoristil slabo izbijanje velenjske obrambe. Po napaki zadnje vrste Rudarja je Šporar lepo sprejel žogo in s strelom po tleh premagal nemočnega Radana. Kapetan Olimpije je zabil že 15. gol v letošnji sezoni. Kelhar je imel takoj zatem veliko priložnost, ko je streljal s približno desetih metrov, z obrambo pa se je izkazal Radan.

Olimpija je odlično začela drugi polčas. Vsega 20 sekund je minilo, ko se je že zatresla domača mreža. Po dvojni podaji s Šporarjem je za 3:1 zadel Lucas Ontivero. Do konca srečanja so bili nevarnejši Velenjčani. Darko Brljak je bil zanesljiv. Vratar Olimpije se je izkazal pri strelih Eterovića in Maria Babića.