Mate Eterović je letos Velenjčanom zabil že tri gole oz. polovico vseh, ki jih je za Muro dosegel v Prvi ligi. Foto: Aleš Fevžer
Filip Draković (Mura 05)
21-letni vratar Filip Draković je zapustil Muro, s katero zaradi neizpolnjevanja obveznosti sploh ni imel veljavne profesionalne pogodbe. Po besedah predstavnika vlagateljev iz Nizozemske Andrea Gielinga je Draković kot vzrok navedel, da želi dokončati študij. Kot prosti igralec, bo lahko junak evropskih podvigov Mure v miru izbral novo sredino. Foto: Aleš Fevžer
Oliver Bogatinov in Stanley Aborah (Mura 05)
Oliver Bogatinov je na 12 tekmah z Muro v Prvi ligi iztržil 4 zmage in en remi ter doživel kar 7 porazov. Foto: Aleš Fevžer
Robert Kurež
Za Aluminij je zadel kdo drug kot Robert Kurež, ki je z 9. prvenstvenim golom na vrhu lestvice strelcev ujel Enisa Đurkovića (Triglav) in Marcosa Tavaresa (Maribor). Foto: MMC RTV SLO/Ervin Čurlič
Mura in Aluminij prekinila črna niza

Uprava Mure 05 na čelu z nizozemskimi vlagatelji je zavrnila tudi drugi Bogatinov odstop, da se bodo strasti v Murski Soboti malce pomirile, pa so proti Velenjčanom poskrbeli nogometaši "črno-belih".

Blestela naveza Buzeti - Eterović
Junak tekme je bil dvakratni strelec Mate Eterović, ki je najprej zadel v 18. minuti po samostojnem prodoru Roka Buzetija. Hrvaški napadalec je 22 minut pozneje še uspešno izvedel najstrožjo kazen, ki jo je priigral ravno razigrani Buzeti.

Bohar postavil piko na i predstavi sezone
"Muraši" so najboljši polčas sezone prenesli tudi v nadaljevanje in ob uri igre so gostitelji v treh minutah dosegli še dva gola. Kot je izvedel Dragan Jelić, kapetan Fabijan Cipot je žogo podaljšal na drugo vratnico, kjer jo je z glavo v prazno mrežo preusmeril drugi Murin branilec Jure Travner. V 60. minuti je sledila akcija tekme, lepo kombinacijo, ki je navdušila tudi nekaj manj kot 500 gledalcev, je rutinirano končal Damjan Bohar.

18-letni vratar nepremagan ob prvoligaškem krstu
Ob članskem debiju je tako 18-letni Jaka Šafer, ki je zamenjal Filipa Drakovića (glej sliko), ostal nepremagan. Edini prekmurski prvoligaš je dočakal zmago, ki mu bo olajšala nadaljnji boj za obstanek, a bo kljub temu Mura 05 najverjetneje prezimila na zadnjem mestu Prve lige.

Kurež izkoristil edino pravo priložnost
Aluminij je po spodbudnem začetku sezone nanizal štiri zaporedne poraze, tako da je točka proti tretjeuvrščeni Luki Koper lep uspeh za Štajerce, še posebej ker so gol dosegli iz edine prave priložnosti. V trenutku pritiska gostov je Denis Rešek odvzel žogo in z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je bil najbolj zbran nihče drug kot Robert Kurež.

Pučko poskrbel vsaj za zasluženo točko
Po golu Aluminija je Koper dolgo lovil izenačenje, dočakal pa ga je šele v 74. minuti, ko je Dragan Čadikovski dobil skok, na vrh v 16-m prostoru pa jo je dočakal Matej Pučko, ki je neusmiljeno zadel za izenačenje. Do konca so Primorci "jurišali", a je obramba Štajercev zdržala, tako da se je srečanje končalo z 1:1.

Največ pridobila Maribor in Triglav
Po 19. krogu je vodilni Maribor povečal prednost pred drugo Olimpijo na 6 točk, Triglav je napredoval za tri mesta na 6., zadnja Mura pa je znižala zaostanek za obstankom na sprejemljivih 5 točk.