Liverpool je po skromnih predstavah v angleškem prvenstvu svojim navijačem pripravil novo razočaranje. Foto: Reuters
Juventus
Nogometaši Juventusa so se takole razveselili osmine finala. Foto: Reuters
Fabian Frei
Fabian Frei je bil junak Basla na stadionu Anfield. Foto: Reuters
Monaco
Monaco je na šestih tekmah predtekmovanja dosegel štiri zadetke, prejel pa le enega. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je v Madridu proti Ludogorcu v 38. minuti povišal na 2:0. Foto: Reuters

Atletico Madrid si je v skupini A že pred gostovanjem v Torinu zagotovil preboj med 16 najboljših, z neodločenim izidom brez zadetkov pa je potrdil prvo mesto. Stara dama je osvojila točko, s čimer je ubranila drugo mesto pred Olympiacosom, ki je bil s 4:2 boljši od Malmöja. Jan Oblak je sedel na klopi Atletica.
Srečanje v Piemontu ni navdušilo. Juventus je enim očesom spremljal tekmo v Pireju, saj si ob zmagi Grkov, ki so bili v vodstvu večji del dvoboja, ni smel privoščiti spodrsljaja. Italijanski prvaki niso imeli pravih idej pri prebijanju Atleticove obrambe. Gosti so zapretili večkrat, nekaj posredovanj je moral pokazati Gianlugi Buffon.
Zlata vreden gol Freija za Basel
V skupini B bi moral petkratni evropski prvak Liverpool za napredovanje na domačem Anfieldu premagati Basel, a so Švicarji iz Anglije odnesli točko (1:1) in se veselijo nadaljevanja tekmovanja v najelitnejši ligi na svetu. Redsi so od 60. minute igrali brez izključenega Lazarja Markovića, ki je nespametno zamahnil z roko proti obrazu Behranga Safarija, ta pa je padel kot pokošen.
Gostje so v 25. minuti povedli z golom Fabiana Freija po kombiniranju soigralcev na robu kazenskega prostora in imeli v nadaljevanju še nekaj priložnosti. Liverpool je prikazal slabo predstavo, nekaj upanja mu je obudil sijajen zadetek Stevena Gerrarda s prostega strela deset minut pred koncem, toda po zadnjem sodnikovem žvižgu je ostalo pri razočaranju.
Ronaldo prehitel Raula
Real je odpravil Ludogorec z gladkih 4:0 in predtekmovanje končal s popolnim izkupičkom 18 točk. Madridčani so slavili 19-ič zapored v vseh tekmovanjih in izboljšali španski rekord, ki so si ga od sobote delili z Barcelono. Cristiano Ronaldo je v 20. minuti načel mrežo bolgarskega prvaka z 11-metrovke (zaradi igranja z roko je rdeči karton prejel Marcelinho) in dosegel 72. zadetek v Ligi prvakov. Lionel Messi jih ima 74, Raul 71.

Monaco mimo Bayerja na vrh lestvice
Iz skupine C poleg Bayerja Leverkusen napreduje še Monaco, ki bi mu proti Zenitu zadostovala že točka, po zmagi z 2:0 nad Rusi pa se je povzpel celo na vrh lestvice (na šestih tekmah je dosegel vsega štiri zadetke!), saj se je moral Bayer v Lizboni pri Benfici zadovoljiti z eno točko (0:0). V Monte Carlu sta v drugem polčasu mrežo zatresla Tunizijec Aymen Abdennour z glavo ob prvem poskusu gostiteljev v okvir vrat in nato še Fabinho z nizkim strelom.

Mojstrovina Ramseyja v Carigradu
V skupini D je Borussia Dortmund z remijem proti Anderlechtu (1:1) zadržala prvo mesto pred Arsenalom, ki je slavil pri Galatasarayju z 1:4. Po dvakrat sta v polno merila Lukas Podolski in Aaron Ramsey. Zadetek slednjega za 0:3 v 29. minuti je bil prava mojstrovina - volej z levico s 30 metrov v zgornji kot.