James Rodriguez (v sredini), Alvaro Arbeloa in Javier Hernandez se veselijo vodilnega gola Reala. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres je enajst minut po vstopu odločil tekmo na El Madrigalu. Foto: EPA

Zmaga belega baleta je bila sicer manj prepričljiva kot Barcelonina, ki je že v torek do vrha (6:0) napolnila mrežo Getafeja. Almeria se je domačim ves prvi polčas dobro upirala. Klonila je šele v zadnji minuti, ko je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora zadel James Rodriguez. Kolumbijec je žogo poslal v desni zgornji kot vrat Rubena.

Real je vse dvome o zmagovalcu razrešil na začetku drugega polčasa, ko je predložek Tonija Kroosa z desne strani za hrbet lastnega vratarja preusmeril Mauro Dos Santos. Zmago domačih je v 85. minuti potrdil Alvaro Arbeloa.

Torres odločil v Villarrealu
V "slovenskem" obračunu je madridski Atletico, za katerega je Jan Oblak branil vso tekmo, z 1:0 zmagal na gostovanju pri Villarrealu, pri katerem je celotno srečanje odigral tudi Bojan Jokić. Edini zadetek je po veliki napaki branilca Erica Bertranda Baillyja dosegel Fernando Torres, ki je sam pritekel pred vratarja Sergia Asenja in ga matiral.