Matjaž Kek
Matjaž Kek je lahko zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: EPA
Iz tabora Zrinjskega pred tekmo z Mariborom
Maribor optimistično v obračun z Zrinjskim

Hafnarfjördur je na Ferskih otokih z 2:0 premagal Vikingur. Odločilna gola sta padla ob samem koncu tekme, v 79. minuti je enajstmetrovko zadel Steven Lennon, dokončno zmago Islandcev pa je v 91. minuti potrdil Thorarinn Valdimarsson. Prva tekma na Islandiji se je končala z 1:1, tako da s 3:1 v skupnem seštevku napreduje islandska ekipa.

Rijeka naprej s 7:1
V nadaljnji krog napreduje tudi aktualni hrvaški prvak, ki je na povratnem srečanju na stadionu Park Hall v Oswestryju s 5:1 odpihnil prvaka Walesa, ekipo The New Saints.

Trener Rijeke Matjaž Kek je lahko zadovoljen s predstavo svojih varovancev, saj so na povratnem srečanju zadeli kar petkrat.

Rijeka je imela veliko priložnosti v prvem polčasu, a do gola je prišla šele v 42. minuti. Akcijo je začel Florentin Matei, ki je žogo podal Heberju, ta mu jo je takoj vrnil, Matei pa je streljal po sredini in zadel.

Drugi gol je dosegel Mario Gavranović in to le dve minuti po tem, ko je stopil na nogometno zelenico. Gavranović se je odlično znebil svojega obrambnega igralca in močno streljal na gol, vratar The New Saintsa je bil nemočen.

V 61. minuti sta lepo sodelovala Stefan Ristovski, ki je prodiral po desni strani, podal je Alexandru Gorgonu, ki je streljal s 16 metrov in zadel. Le tri minute zatem je Rijeka ponovno proslavila gol. Tokrat se je med strelce vpisal Ristovski, ki je na desni strani lepo sprejel podajo Gorgona, bil je hitrejši od valižanske obrambe in zadel za 4:0.

Domači navijači so dočakali prvi gol v 69. minuti, ko je zadel Adrian Cieslewicz.

Končni rezultat je postavil Gavranović s svojim drugim golom na srečanju, zadel je v 79. minuti. Skupno Rijeka napreduje naprej z rezultatom 7:1.

Rijeko v naslednjem krogu najverjetneje čaka Salzburg, ki je na prvi tekmi s 3:0 premagal malteško ekipo Hibernians.

Maribor korak do 3. predkroga
Nogometaši Maribora bodo v sredo ob 20.15 v povratnem srečanju 2. predkroga Lige prvakov gostili Zrinjski. Slovenski prvaki so ogromni korak naredili že na prvi tekmi, ko so v Mostarju zmagali z 2:1.