23-letni vezist Fausto Rossi, ki se je kalil v mladinski šoli Juventusa, je bil veliki junak na stadionu Jose Zorrilla. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi nikakor ni mogel ukaniti razpoloženega vratarja Marina. Foto: EPA
David Villa
David Villa je Atleticu priigral nove tri točke. Foto: EPA
Nogometaši Reala so izkoristili spodrsljaj Barcelone in ji ušli že na štiri točke razlike. Proti Levanteju so slavili s 3:0. Vodilni zadetek je z glavo dosegel Cristiano Ronaldo, na 2:0 je povišal Marcelo. Končni izid je z avtogolom, potem ko je ob drugi vratnici slabo posredoval, postavil Nikolaos Karabelas. Foto: Reuters
Marcelo je v 49. minuti izkoristil odlično globinsko podajo Cristiana Ronalda, nato pa je lepo iz igre vrgel branilca in z desnico zatresel mrežo za 2:0. Foto: Reuters

Pred dvema tednoma je Barco na kolena spravil Real Sociedad (3:1), po četrtem porazu v letošnji sezoni pa ima madridski Real vse boljše karte v boju za naslov. Katalonci so imeli veliko premoč v drugem polčasu, a so bili pred vrati nezbrani, preveč so poskušali z visokimi žogami, kar res ni njihova specialnost.
Odločil Italijan Rossi
V 17. minuti se je v veliki zmedi pred vrati Barcelone žoga od Gerarda Piqueja odbila idealno za Fausta Rossija, ki jo je poslal v mrežo. Izbranci Gerarda Martina so nato malce bolj pritisnili, Lionel Messi ni imel svojega dne, Diego Marino je bil vedno na mestu.
Najlepšo priložnost zapravil Neymar
Argentinski virtuoz je bil zelo blizu v 47. minuti, ko je ušel po levi strani, Marina je skušal presenetiti ob bližnji vratnici, a je bil vratar gostiteljev zbran. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Neymar v 58. minuti, ko je po podaji Cesca Fabregasa streljal prek vrat. Osem minut pred koncem je Messi poskušal še s prostega strela, a je uspel Marino žogo zadržati. V 83. minuti je Oscar v protinapadu meril prek vrat, ko bi lahko potopil Katalonce. Pritisk Barce v zaključku srečanja ni obrodil sadov in začelo se je veliko slavje na stadionu Jose Zorrilla.
V sredo Man. City, čez 15 dni "el clasico"
"Naredili smo preveč napak pri podajah, premalo uporabnih žog smo dali napadalcem, zato tudi nismo dosegli zadetka. Na zadnjih tekmah nam igra ne steče po načrtih. Še vedno imamo možnosti za naslov, borili se bomo do konca. Še 15 dni je do "el clasica", toliko časa imamo, da najdemo pravo formo," je pojasnil trener Martino, ki ima vse več kritikov.
V nedeljo, 23. marca, je na sporedu veliki derbi z madridskim Realom na stadionu Santiago Bernabeu. Že v sredo čaka Barco težka preizkušnja v Ligi prvakov, ko na Camp Nou prihaja Manchester City. Katalonci so prvo tekmo dobili z 2:0.
Villa v razmiku dveh minut zagotovil zmago Atleticu
V igri za naslov ostaja Atletico, ki je v Vigu ugnal Celto (0:2). Srečanje je odločil David Villa, ki je zadel v 62. in 64. minuti.