Rudar je zelo dobro začel sezono, trenutno je na drugem mestu. Foto: Aleš Fevžer
Rodolfo Vanoli
Luka Koper je slavila tretjič v letošnji sezoni. Rodolfo Vanoli je tokrat dobil trenerski dvoboj proti rojaku Luigiju Apolloniju. Foto: Ervin Čurlič
Sedem zadetkov na tekmi novincev v Prvi ligi
Vanoliju dvoboj proti rojaku Apolloniju
Rudar z novo zmago ostaja na 2. mestu

V nedeljo ob 20.30 bo še tekma Olimpija - Triglav.

V prvem polčasu zadetki, v drugem izključitve
Na Bonifiki je približno 500 gledalcev vse tri zadetke videlo že v prvem polčasu. Gostitelji so povedli v 19. minuti, ko je Perica Ivetić podal pred vrata gostov, tam pa se je ob pravem trenutku na pravem mestu znašel Matej Palčič in iz bližine zadel za 1:0. Pet minut pozneje je s prostega strela s 25 metrov Denis Halilović stresel prečko goriških vrat. Pritisk domačih nogometašev se je nadaljeval in po kotu Ivice Guberca je v 26. minuti Miroslav Čovilo s petih metrov z glavo povišal na 2:0. Novogoričani so izid znižali v 31. minuti, Massimo Coda je s pravim evrogolom s prostega strela z 22 metrov izvabil aplavz gledalcev.

V drugem polčasu je bila tekma nekakovostna, bolj kot kaj drugega so jo zaznamovale živčne prekinitve. Gledalci so videli dva rdeča kartona (po dva rumena sta si prislužila Goran Galešić in Sebestyen Ihrig Farkas), glavni sodnik Dragoslav Perić pa je zaradi protestov na tribuno poslal tudi glavnega trenerja Kopra Rodolfa Vanolija in njegovega pomočnika Alena Ščulca. Edina omembe vredna akcija obeh ekip v drugem delu se je zgodila v 66. minuti, ko je Coda, tako rekoč edini res razpoloženi gostujoči nogometaš, po strelu z 18 metrov žogo poslal le kakšen centimeter mimo vrat Igorja Nenezića.
Eterović dvakrat v polno
Velenjčani so proti Domžalam povedli že v 2. minuti. Iz kota je na drugo vratnico podal Aleš Jeseničnik, David Kašnik je žogo vrnil pred vrata, kjer je bil povsem sam Mate Eterović, ta pa jo je iz neposredne bližine poslal v mrežo. Rudar bi lahko do konca prvega polčasa še povišal prednost, a se je vratar gostov Nejc Vidmar kar nekajkrat odlično izkazal.
V drugem delu je bilo hitro 2:0, ko je po ostrem predložku Rajka Rotmana Nejc Skubic nesrečno zatresel lastno mrežo. Domžale so izid znižale v 57. minuti, ko je po podaji Draška Božovića s petih metrov z glavo v polno meril Slobodan Vuk. Končni izid je v 73. minuti postavil Eterović, ki je izkoristil 11-metrovko po igranju z roko Darka Zeca. Ta je prejel tudi rdeči karton.

Zavrč kmalu zapravil vodstvo z 1:4
Krka in Zavrč, novinca v prvoligaški druščini, sta v Novem mestu prikazala zanimivo predstavo. Gostje so zadeli že v prvem pravem napadu v 4. minuti, ko je mrežo zatresel Dino Kresinger. Krka je izenačila v 26. minuti. Miha Kokol je v kazenskem prostoru zrušil Amerja Krcića, z bele točke pa je bil natančen Josip Marošević. A Zavrč je v drugi polovici prvega polčasa spet stopil na plin in do odmora prišel do vodstva z 1:3. V polno je dvakrat meril Jure Matjašič, najprej po hitrem prodoru, nato pa še po podaji Josipa Golubarja.

Komaj so nogometaši znova stopili na igrišče, že je bilo 1:4 za goste. Miha Kokol je v 48. minuti z volejem premagal vratarja Matka Obradovića in zdelo se je, da je tekma odločena. Toda Krka je strnila svoje vrste in se v 72. minuti po še dveh zadetkih izjemno razpoloženega Maroševića približala na 3:4. Novomeščani so imeli do konca tekme premoč in kazali željo po izenačenju, a je nazadnje le ostalo pri tesni zmagi Zavrča.