Marcos Tavares je v razmiku minute razblinil vse upe Celjanov. Foto: Aleš Fevžer
Maribočani nadigrali Celje
Pred 6. krogom DP v nogometu

Mariborčani v Prvi ligi še niso oddali točke. Njihov veliki test bo v torek v Plznu, zato je Ante Čačić znova malce premešal začetno postavo.

Dva gola Tavaresa v eni minuti
V 4. minuti je Matic Črnic s peto izjemno podal do Mitje Vilerja, ki je podal pred vrata do Marcosa Tavaresa. Brazilec je iz bližine zabil žogo v mrežo. Celjani se še niso pobrali po prejetem zadetku, ko je na semaforju že pisalo 2:0. Damjan Bohar je našel Tavaresa, ki je s strelom z levico po tleh še drugič premagal nemočnega Matica Kotnika.

Do sape so le prišli tudi Celjani in zapretili v 13. minuti, a je po strelu Benjamina Verbiča žogo izpred gola odbil Aleksander Rajčević. V 23. minuti je lepo kombinacijo Tavaresa, Jean-Philippa Mendyja in Martina Milca izvrstno zaključil Aleš Mertelj. Do polčasa bi lahko vijoličasti še povišali prednost.
Čadikovski dosegel častni zadetek
Maribor je tudi drugi del začel silovito in že v 48. minuti je četrti gol dosegel Bohar z natančnim strelom z roba kazenskega prostora po kombinaciji Mendyja in Tavaresa.
Celjani so dosegli časten gol v 57. minuti. Izvedli so hiter protinapad, Dragan Čadikovski pa je z desnico premagal Jasmina Handanoviča. Vendar znižanje izida ni prineslo bistvene razlike v igri, za končnih 5:1 ima zasluge tudi Nusmir Fajić, ki je že premagal Kotnika, a je celjska obramba žogo še izbila, vendar je do nje prišel Mendy in jo potisnil v mrežo.

Rus: Bili smo popolnoma nemočni
"Danes smo bili resnično popolnoma nemočni proti Mariboru. Ni nam uspelo izpolniti niti enega izmed dogovorov pred tekmo," je pojasnil trener Celjanov Miloš Rus.

Preostale tekme 6. kroga bodo v soboto in nedeljo. Jutri ob 20.00 si boste lahko ogledali srečanje Rudar - Domžale v prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.