Juvette Tabot je Interblock popeljal v vodstvo z 2:1. Foto: MMC RTV SLO
Zadetki iz Celja in Nove Gorice
Koper drugič zapored klonil doma
Rudar klonil v Šiški

Koprčani so večji del tekme igrali z deseterico, saj je bil že v 19. minuti izključen Ivan Sesar. Hrvaški nogometaš je s komolcem udaril Darka Topića. Za gostitelje se je slab začetek nadaljeval le sedem minut pozneje, ko se je pred vratarjem Igorjem Nenezičem sam znašel Janez Perme, ki pa ga je z drsečim štartom podrl Enes Handanagič. Z bele točke je bil suveren Džengis Čavuševič.

Ipavec je preveč preigraval
V odprtem drugem polčasu bi domači lahko izenačili v 72. minuti, ko se je sam pred gostujočimi vrati znašel Patrik Ipavec, a je preveč preigraval v levo stran, kjer je imel slabši kot.

Rudar ostaja na šestih točkah zaostanka
Drugega zaporednega domačega poraza vodilnega Kopra ni izkoristil Rudar. Knapi so s 3:1 izgubili pri Interblocku in tako za vodilnim moštvom še vedno zaostajajo za šest točk. Velenjčani so sicer povedli v 12. minuti, ko je Amel Mujakovič zadel z 18 metrov.

Vsi zadetki padli v prvem polčasu
Ljubljanski "mladci" so se hitro pobrali in do konca polčasa zabili vse tri zadetke. V 17. minuti je Gustavo Paez streljal od daleč, žoga je zadela Matica Finka, ki se je na 11 metrih lepo obrnil in izenačil. Gostitelji so si odločilno prednost nabrali ob koncu prvega polčasa. Enow Juvette Tabot je v 40. minuti z 20 metrov nastreljal vratnico, žoga pa se je odbila v gol. Tri minute pozneje je Fink lepo prodiral po levi strani in našel Paeza, ki je zadel s sedmih metrov.

Olimpija še naprej pred Celjani
CM Celje in Olimpija sta se razšla z neodločenim izidom 1:1. Na Areni Petrol so bili Celjani v prvem polčasu izrazito boljši tekmec, toda mreže niso znali zatresti. V drugem delu je bila igra veliko bolj izenačena. Najprej je izjemno priložnost za Olimpijo zapravil Davor Škerjanc, ki se je zapletel sam pred vratarjem Amelom Mujčinovičem, le nekaj trenutkov zatem pa je na drugi strani Roman Bezjak zadel prečko. V 68. minuti je gostom vodstvo po lepem prodoru zagotovil Enes Rujovič, 10 minut pred koncem pa je rezervist Domagoj Duspara unovčil katastrofalno napako Bonifacia in izenačil na 1:1.

Novogoričani sedem tekem brez poraza
Hit Gorica je zmagala drugič zapored in po slavju proti Nafti s 3:1 (začasno) zapustila zadnje mesto na lestvici. Prve pol ure tekme v Novi Gorici so se gledalci dolgočasili, nato pa je v 34. minuti Milan Osterc zapravil izjemno priložnost, ko je žogo iz ugodnega položaja poslal mimo cilja. Lendavčani so hitro poskrbeli za kazen, saj jih je Dalibor Volaš iz bližine popeljal v vodstvo. V 52. minuti je Nejc Kolman napravil prekršek nad Cvijanovičem in si prislužil drugi rumeni karton, gostitelji pa so številčno premoč kronali s tremi zadetki. Prvič že po petih minutah, ko je bil uspešen Osterc, v 80. minuti je Enes Demirovič v polno meril s prostega strela, končni izid pa je postavil Cvijanovič po protinapadu. Še pred drugim golom Gorice je Konstantin Vassiljev s prostega strela zatresel prečko.

Labod Drava bo v nedeljo gostil Maribor.