Samir Handanović je prejel prvi gol po skoraj 11 urah igre, Udinese pa je doživel prvi poraz v letu 2011. Foto: Reuters
Andrea Bertolacci (Lecce)
Vezist Lecceja Andrea Bertolacci je z dvema zadetkoma končal izjemen niz Handanovića in Udineseja, ki ni izgubil kar 13 tekem. Foto: EPA
Edinson Cavani (Napoli)
Edinson Cavani se je s tremi goli proti Laziu na vrhu lestvice strelcev Serie A izenačil z Antoniom Di Natalejem (Udinese). Oba izjemna napadalca sta letos dosegla po 25 golov. Foto: Reuters
Stefano Mauri (Lazio)
Italijanski reprezentant Stefano Mauri je odprl strelski šov v Neaplju, ki pa se je za Lazio končal z grenkim porazom. Foto: EPA
Navijači Napolija
Na jugu Neapllja vzdušje že močno spominja na leta, ko je v njem kraljeval Diego Armando Maradona. Napoli je z "malim zelenim" leta 1987 in 19990 osvojil svoja dva edina naslova italijanskega prvaka. Foto: Reuters

Prvi polčas na stadionu San Paulo je pripadel varovancem Ediya Reje z 0:1, nato pa je sledil izredno napet 2. polčas s šestimi goli, pri čemer je Edinson Cavani s "hat-trikom" poskrbel za izredno pomembno zmago gostiteljev s 4:3.

Razveljavljeni gol dobili nazaj z avtogolom
Lazio je dolgo narekoval ritem tekme in tudi po hitrem izenačenju na 2:2 z dveh prostih strelov Napolija ni popustil. Cristian Brocchi je streljal z velike razdalje, žoga je prečkala črto, a sodniki gola niso priznali. Protesti se še niso polegli, ko je branilec gostiteljev Salvatore Aronica z avtogolom poskrbel za novo vodstvo Lazia z 2:3.

Cavani ohranil Napoli v boju za prvaka
Do dokončnega preobrata je prišlo v 80. minuti, ko je branilec gostov Giuseppe Biava v lastnem kazenskem prostoru zrušil prodirajočega Urugvajca. Biava je bil izključen, gostitelji pa so dobili najstrožjo kazen, ki jo je Cavani spremenil v izenačenje na 3:3. Smrtonosni udarec Laziu in tri dragocene točke Napoliju pa je razigrani "Matador" priigral v 88. minuti, ko je z lobom matiral rojaka v vratih Lazia Muslero.

Napoli se je po delno odigranem 31. krogu prve italijanske lige povzpel na 2. mesto, kjer za vodilnim Milanom zaostaja le za tri točke (65:62). Rejev Lazio je s porazom ostal pri 54 točkah in na 5. mestu.

Konec izjemnega niza nepremagljivosti "Sarme"
Četrti Udinese je presenetljivo klonil pri do tega kroga predzadnjem Lecceju (2:0).

"Sarma" do tekme z Leccejem v italijanskem prvenstvu ni prejel gola že 570 uradnih minut. Za 29 minut je bilo uradnih sodnikovih podaljškov, na tekmi z Juventusom pa je sodnik namesto v 94. konec odpiskal v 95. minuti, kar skupaj znese točno 600 minut nepremagljivosti 26-letnega Ljubljančana.

Bertolacci razblinil furlanske sanje
Izjemnega niza je bilo konec v 3. minuti drugega polčasa, ko je obrambo Udineseja matiral Andrea Bertolacci. Če prištejemo še minuti sodnikovega podaljška ob koncu 1. polčasa v Lecceju, je bil Udinesejeva št. 1 nepremagana kar 649 minut. Nazadnje je slovenski reprezentant klonil v 22. krogu, ko ga je 30. januarja v Torinu v 60. minuti tekme Juventus - Udinese ukanil Claudio Marchisio. Bertolacci je s strelom pod prečko udaril še 17 minut pozneje, s čimer se Furlani najverjetneje poslavljajo od nepričakovanega boja za naslov prvaka.

Po odhodu "Bačota" razpad Palerma
Sicilija je dihala za obračun Catania - Palermo, ki se je končal z visoko zmago gostiteljev. Catania je vse štiri gole zabila v drugem polčasu in še poglobila krizo "rosanerov", ki so izgubili šest od zadnjih sedem tekem. Od Palermovih Slovencev je igral le Armin Bačinović, ki je bil zamenjan ob izidu 1:0, namesto njega pa je vstopil razglašeni Javier Pastore. Sledil je razpad sistema pri gostih, ki so izgubili zadnje štiri tekme v Catanii, pri čemer na zadnjih treh sploh niso dosegli gola. Predsednik Zamparini najverjetneje že drži prst na sprožilcu za odstrel trenerja Serseja Cosmija.

Kaj se je dogajalo v Veroni?
Chievo
je odigral sumljivih 0:0 s Sampdorio. Že pred tekmo so prihajal opozorila, da je tekma nameščena, zaradi česar so jo številne stavnice umaknile iz ponudbe. Nenavadno veliko vplačil je bilo na remi, zaradi česar je kvota z običajnih 3 padla na 1,5. Bojan Jokić je odigral prvi polčas, ob odmoru pa ga je zaradi poškodbe zamenjal reprezentančni kolega Boštjan Cesar, ki je tekmo odigral kar na Jokićevem bočnem položaju.

Parma je odpustila trenerja Pasqualeja Marina. Razlog so slabi rezultati, še posebno zadnji poraz na domačem igrišču proti odpisanemu Bariju, ki je zmagal z 2:1.

Pato junak milanskega derbija
Milan je v soboto zvečer dobil "derby della Madonnina" in je znov vroči favorit za italijanski naslov. "Rossoneri" so Inter premagali s 3:0, dva zadetka je dosegel Pato, prvega že po 44 sekundah.

Juventus iz prestolnice s tremi točkami
Torinčani, ki so pred tekmo ostali brez prvega vratarja Gianluigija Buffona, so Romo premagali z 2:0 in zdaj za "sinovi volkulje" zaostajajo za dve točki. Juve je povedel v 60. minuti, ko je po podaji Fabia Grossa mojstrsko zadel Miloš Krasić. Zmago je po veliki napaki domače obrambe postavil Alessandro Matri.

Serie A, 31. krog

NAPOLI - LAZIO 4:3 (0:1)
Dossena 60., Cavani 62., 82./11-m, 88.; Mauri 29., Dias 57., Aronica 68./ag
RK: Biava 80./Lazio

BRESCIA - BOLOGNA 3:1 (2:1)
Hetemaj 3., Zoboli 9., Caracciolo 65./11-m; di Vaio 30.
Krhin (Bologna) je igral do 79. minute.

MILAN - INTER 3:0 (1:0)
Pato 1., 61., Cassano 90./11-m
RK: Chivu 54./Inter

CESENA - FIORENTINA 2:2 (1:1)
Jimenez 18., Caserta 87.;Gilardino 35., Montolivo 69.

CATANIA - PALERMO 4:0 (0:0)
Balzaretti 48./ag, Bergessio 61., Ledesma 67., Pesce 77.
Bačinović je igral do 52. minute, Anđelković in Kurtić sta na klopi, Iličić pa je poškodovan (vsi Palermo).

GENOA - CAGLIARI 0:1 (0:1)