Theo Walcott je bil neustavljiv za obrambo Newcastla. Foto: EPA
Olivier Giroud je bil pravi as iz rokava Arsena Wengerja. Foto: EPA
Ashley Young
Ashley Young je pripravil prvi zadetek rdečih vragov. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je že v uvodnih petih minutah dvakrat zatresel mrežo Norwicha. Foto: Reuters
Aaron Lennon
Aaron Lennon je Tottenhamu zagotovil tri točke. Foto: Reuters

Topničarji so na zelo zanimivi tekmi na stadionu Emirates dokazali, da so v vse boljši formi. Theo Walcott je dosegel hat-trick, dvakrat pa je bil natančen rezervist Olivier Giroud. Newcastle se je odlično upiral 70 minut, nato pa je "srakam" pošla moč.

Newcastle enakovreden do sredine drugega polčasa
V 20. minuti je Lukas Podolski na levi strani našel Walcotta, ki je z natančnim strelom matiral Tima Krula. Tik pred odmorom je Demba Ba izvajal prosti strel z leve strani, zadel je Jacka Wilsherea, žoga je spremenila smer in končala za hrbtom Wojciecha Szczesnyja.

Na začetku drugega dela je Santi Cazorla na robu kazenskega prostora opazil Alexa Oxlade-Chamberlaina, ki je z diagonalnim strelom zatresel mrežo. Obramba Arsenala je bila slaba, po uri igre je Gabriel Obertan ušel po levi strani, na drugi vratnici pa je bil popolnoma osamljen Sylvain Marveaux, ki je le še podstavil nogo za 2:2.

Giroud vstopil in zadel dvakrat
V 64. minuti je Wilshere podal žogo pred vrata, skočila sta Fabricio Coloccini in Podolski, ki je v gneči spretno potisnil žogo prek golove črte. Le pet minut zatem je sijajni Marveaux z zunanjim delom podal do Baja, ki je izenačil na 3:3. V 73. minuti je Kieran Gibbs z leve strani podal v sredino, kjer Podolski ni zadel žoge, zato pa jo je Walcott poslal pod prečko. Četrt ure pred koncem je Oxlade-Chamberlaina zamenjal Olivier Giroud, ki je z dvema goloma potrdil zmago topničarjev. Piko na i nepozabnemu večeru na Emiratesu je postavil Walcott, ki je mojstrsko premešal obrambo Newcastla in z bližine ukanil še Krula.

Nova zmaga rdečih vragov
Na razmočeni zelenici Old Trafforda so gostitelji povedli že v 9. minuti. Šindži Kagava je zaposlil Ashleyja Younga, ki je podal pred vrata, kjer je Gareth McAuley spremenil smer žogi in vratar Ben Foster je bil brez moči. V nadaljevanju prvega polčasa so bili rdeči vragi precej boljši tekmec, Foster pa se je izkazal pri strelih Dannyja Welbecka, Younga in Michaela Carricka.

V drugem delu je dvakrat zapretil Antonio Valencia, v 70. minuti pa je McAuley skoraj popravil napako, ko je z glavo stresel prečko. Osem minut pred koncem je Robin van Persie po podaji Patricea Evraja znova preizkusil Fosterja. V zadnji minuti je nizozemski napadalec z levico z roba kazenskega prostora potrdil zmago.

Džeko blestel na Carrow Roadu
Manchester City je z igralcem manj prišel do treh točk v Norwichu (3:4) in še vedno zaostaja za mestnimi tekmeci za sedem točk. Prvaki so na Carrow Roadu začeli sijajno, Sergio Agüero je našel Davida Silvo, ki je žogo podaljšal do Edina Džeka, ki je zatresel mrežo. Le tri minute zatem je bosanski napadalec izkoristil še podajo Agüera. Po četrt ure je Anthony Pilkington s prostega strela z 20 metrov zadel Gaela Clichyja, žoga je spremenila smer in končala za hrbtom Joeja Harta.

V predzadnji minuti prvega polčasa je Samir Nasri po dvoboju z Alexandrom Tettyjem izgubil živce, začeli so se prerivati in sodnik Mike Jones mu je pokazal rdeči karton.

V 50. minuti je Agüero lepo sprejel podajo Yaye Toureja in z lobom matiral Marka Bunna. V 63. minuti je Russell Martin znižal z glavo. Štiri minute zatem je razigrani Džeko močno streljal, vratar Bunn je žogo odbil v vratnico, a ga je nato zadela v glavo in se odbila v mrežo. Martin je četrt ure pred koncem izkoristil zmedo v obrambi Cityja. Norwich je v zaključku pritisnil, štiri minute pred koncem je Michael Turner zadel zunanji del mreže.