Veselje Lionela Messija in Xavija po vodilnem zadetku. Foto: Reuters
Gylfi Sigurdsson
Gylfi Sigurdsson je v 94. minuti izsilil podaljšek na Anfield Roadu. Foto: EPA
Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero je bil zelo razpoložen. Foto: EPA

V 64. minuti je z lepim strelom z roba kazenskega prostora edini zadetek na srečanju dosegel Xavi Hernandez. Pet minut kasneje je najboljši nogometaš na svetu leta 2009 Lionel Messi zadel še vratnico. Povišanje vodstva Barce je ves čas viselo v zraku, Katalonci so vse skozi imeli pobudo in pritiskali na vrata Andresa Palopa, a so gostitelji zdržali.

Pri strelu tokrat ni bil švedski napadalec Zlatan Ibrahimović, katerega je pet minut pred koncem rednega dela Pep Guardiola tudi zamenjal, a Bojan Krkić in Pedro Rodriguez nista uspela preobrniti izida. Morda je katalonski strokovnjak mlada napadalca na zelenico poslal prepozno.

Redsi v vse večji krizi
Na ponovljeni tekmi 3. kroga Pokala FA je Reading na Anfieldu senzacionalno izločil Liverpool po podaljšku (1:2). Prva tekma se je 2. januarja končala z remijem (1:1). Varovanci Rafaela Beniteza so povedli v 45. minuti. Podajo Stevena Gerrarda je v lastno mrežo preusmeril Ryan Bertrand. V četrti minuti sodnikovega podaljška je Gylfi Sigurdsson z bele točke izsilil podaljšek. V 100. minuti je Shane Long odločil srečanje. Reading bo v četrtem krogu gostoval pri Burnleyju.

Navdušil je vezist gostov Jobi McAnuff, ki je z izjemnim slalomom s svoje polovice preigral pet nogometašev Liverpoola, se znašel sam pred vratarjem Diegom Cavelierijem, a streljal malenkost mimo vrat. Gerrard in Fernando Torres sta obnovila poškodbi in sta vprašljiva za sobotno tekmo proti Stoke Cityju.

Prvič po letu 1959 sta Manchester United (na Old Traffordu je klonil proti Leedu z 0:1) in Liverpool izpadla že v 3. krogu Pokala FA. Za Redse je to popoln polom, saj v Premier ligi zaostajajo že 12 točk za vodilnim Chelseajem. Izpadli so tudi iz Lige prvakov in obeh pokalnih tekmovanj. Edina realna priložnost za osvojitev lovorike je Evropska liga, kjer jih šestnajstini finala čaka romunska Unirea.

Del Piero se vrača v pravo formo
V osmini finala italijanskega pokala je Juventus s 3:0 odpravil Napoli in se mu oddolžil za grenak poraz v Serie A (2:3). Trener Ciro Ferrara spet malce lažje diha, po nedeljskem porazu proti Milanu (0:3) se mu je pošteno zamajal stolček. Stara dama je povedla v 24. minuti, ko je zadel Diego. Jesus Dattolo je ležal na tleh, a igra ni bila prekinjena, gostje so se pritoževali, a ni pomagalo. V drugem delu je zmago potrdil Alessandro Del Piero z dvema zadetkoma. Juve se bo v četrtfinalu pomeril z Interjem, ki je že decembra izločil Livorno.