Javier Hernndez je v 65. minuti zamenjal Toma Cleverlyja, deset minut kasneje pa zabil zmagoviti gol. Foto: EPA
Robin van Persie
Robin van Persie je Manchester popeljal do hitrega vodstva. Foto: EPA
Juan Mata
Chelseajeva strelca Juan Mata in Ramires proslavljata izenačenje. V 53. minuti se je zdelo le še vprašanje časa, kdaj bo padel še tretji gol Londončanov. Foto: EPA
Lus Suarez
Luis Suarez (v objemu z Martinom Škrtelom) je sodeloval pri vseh treh golih Liverpoola. Foto: EPA

Ta je namreč odločilno vplival na srečanje, ko je najprej v 69. minuti pri izidu 2:2 neupravičeno izključil Fernanda Torresa, nato pa v 75. minuti priznal še zmagoviti gol Javierja Hernandeza, ki je bil predtem v nedovoljenem položaju. Res pa je pri tem "zamočil" tudi stranski sodnik.

Van Persie poskrbel za oba gola Manchestra
Gostje so odlično začeli srečanje. V 4. minuti so po odvzeti žogi Wayne Rooney, Ashley Young in Robin van Persie izpeljali hiter protinapad, v katerem je Nizozemec z okoli 10 metrov stresel vratnico, a se je žoga od domačega branilca Davida Luiza odbila v mrežo. V 12. minuti je po podobni akciji Manchester povišal na 2:0. Z desne strani je Antonio Valencia poslal oster predložek po tleh v kazenski prostor, kjer je van Persie "s prve" neubranljivo zatresel mrežo Petra Čecha.

Mata kronal Chelseajevo premoč
Chelsea si je po šoku počasi opomogel. V 36. minuti je Johnny Evans po predložku Jona Obija Mikela stresel vratnico svojega vratarja Davida De Gee. V nadaljevanju akcije je po podaji s kota Gary Cahill streljal z glavo, a je De Gea ubranil neugoden strel. Pritisk Chelseaja se je nadaljeval. V 42. minuti je Fernando Torres streljal z glavo, De Gea pa je s sijajno akcijo z eno roko žogo izvlekel iz gola. Dve minuti pozneje je bil Španec nemočen, saj ga je s prostega strela z okoli 20 metrov premagal rojak Juan Mata, ki je zadel neubranljivo v desni zgornji kot.

Brazilska naveza zrežirala izenačenje
Pritisk domačih se je nadaljeval tudi po odmoru. In v 53. minuti je Chelseaju uspelo izenačiti. Po daljši akciji je nazadnje Oscar z leve strani kazenskega prostora poslal predložek v sredino, kjer je njegov brazilski rojak Ramires z glavo zadel za 2:2.

Clattenburg neupravičeno izključil Torresa
V 63. minuti je v enem izmed redkih napadov Uniteda Young ušel Chelseajevim branilcem, Ivanović ga je kot zadnji mož obrambe rahlo zadel, tako da je Young padel, sodnik Clattenburg pa je Srbu pokazal rdeči karton. Glavni sodnik pa je napravil veliko napako pet minut pozneje, ko je Evans naredil prekršek nad prodirajočim Torresom, in namesto da bi Clattenburg pokazal rumeni karton Ircu, je drugega Špancu, za katerega je ocenil, da je simuliral. Posnetek je pokazal, da se je sodnik grdo zmotil v škodo Chelseaja.

... nato priznal še gol iz prepovedanega položaja
Londončani so tako nadaljevali le z deveterico in le vprašanje časa je bilo, kdaj bo Manchester kronal veliko premoč. To se je zgodilo v 75. minuti, ko je Čech najprej s skrajnimi močmi z golove črte odbil žogo po strelu van Persieja, ta je prišla do Rafaela, ki je podal v sredino, kjer jo je rezervist Hernandez spretno poslal v mrežo. A Mehičan je bil ob podaji Brazilca v nedovoljenem položaju, česar pa stranski sodnik ni signaliziral. Ogorčenje Chelseajevih igralcev in navijačev je bilo veliko, a to je bila kaj slaba tolažba. Boljša je to, da Londončani ostajajo prvi na lestvici.

Suarezov zmagoviti gol sumljivo razveljavljen
V drugem derbiju dneva sta se Everton in Liverpool razšla brez zmagovalca (2:2). Liverpool je po avtogolu Leightona Bainesa in zadetku Luisa Suareza z glavo vodil že z 2:0, a so domači še do polčasa izenačili. Najprej je Leon Osman (22.) z roba kazenskega prostora zadel desni spodnji kot vrat Jonesa, nato pa je Steven Naismith (36.) ob neodločeni obrambi gostov vtekel iz "druge linije" in iz neposredne bližine (podal je Fellaini) zadel za 2:2. V 94. minuti je Suarez še tretjič zatresel mrežo, a je stranski sodnik pokazal nedovoljeni položaj, ki pa ga glede na videoposnetek ni bilo.