Rene Krhin si je ob proslavljanju krstnega zadetka za Bologno dal duška. Foto: Reuters
Rene Krhin
Strel nogometaša iz Jakobskega Dola za tretji zadetek Bologne. Foto: EPA
Novara - Udinese
Udinese ob igranju na dveh "frontah" (v četrtek bo v Evropski ligi na Friuliju lovil zaostanek z 0:2 proti Alkmaarju) počasi izgublja sapo. Foto: EPA
Marco Rossi, Andrea Pirlo in Alberto Gilardino
Dvoboj Andree Pirla in Alberta Gilardina, nekdanjih soigralcev pri Milanu, v Genovi. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je imel odlično popoldne. Foto: EPA

21-letni slovenski reprezentant je po odbiti žogi po prostem strelu z desnico natančno meril z diagonalnim strelom z dobrih 20 metrov. Po doseženem zadetku si je dal duška in zaradi slačenja dresa prejel rumeni karton.
Tedaj je imela Bologna na igrišču dva igralca več, saj sta bila v 45. oziroma 58. minuti izključena Matuzalem in Alvaro Gonzalez. Slednji je moral predčasno pod prho ravno zaradi prekrška, ki je nato pripeljal do zadetka Krhina.
"Optimalna različica valobrana"
Bologna v zadnjem obdobju igra zelo dobro (v sredo je na preloženi tekmi doma remizirala proti Juventusu) in se je na lestvici s 35 točkami dvignila na deveto mesto. Krhinovo predstavo na Olimpicu je pohvalila tudi Gazzetta dello Sport, saj je zapisala, da je nastopil v "optimalni različici valobrana". Italijanski časnik ima sicer še vedno težave z zapisom njegovega priimka, saj ga večkrat označijo za Khrina.
Nogometaš iz Jakobskega Dola je dobil priložnost po kazni Urugvajca Diega Pereza in si priboril prednost pred drugim konkurentom za njegovo mesto na igrišču, Francozom Saphirjem Taiderjem.
Nov poraz Udineseja
Lazio je po zmagi na rimskem derbiju storil korak nazaj, tako kot še ena ekipa z vrha, Udinese, ki je z 1:0 klonil pri predzadnji Novari. V 16. minuti je po strelu iz kota Samirja Handanovića z glavo premagal Jeda. Videmčani na tretji tekmi zapored niso dosegli zadetka. Sredi drugega polčasa jim je sodnik zaradi "ofsajda", ki pa ga ni bilo, neupravičeno razveljavil gol Danila.
Milan pobegnil Juvetu
Štiri točke je po 27. krogu razlika na vrhu lestvice med Milanom in Juventusom. "Stara dama" je že 14. v letošnji sezoni remizirala, njeni napadalci niso našli poti do mreže na gostovanju pri ekipi, ki ima najslabšo obrambo v ligi - Genoi.
Za Juventus, ki je tokrat sicer prikazal dobro igro, na trenutke tudi zelo dobro, je bil to šesti neodločen izid na zadnjih sedmih tekmah. V drugem polčasu sta mu ponagajala tudi sreča in sodnik Nicola Rizzoli.
Sporna odločitev za "ofsajd"
Razpoloženi Mirko Vučinić je namreč z glavo zadel prečko, Simone Pepe pa iz bližine vrat vratnico. Isti igralec je nato zatresel mrežo, vendar mu je Rizzoli zadetek razveljavil zaradi domnevnega nedovoljenega položaja. A njegova odločitev je bila najbrž napačna, saj je Pepe stal v "liniji" z zadnjim domačim branilcem.

Zanimiv je bil že prvi polčas, odigran v visokem ritmu in s kar nekaj priložnostmi na obeh straneh. Izkazala sta se oba vratarja, Sebastien Frey in Gianluigi Buffon. Reflekse slednjega je že po 10 sekundah preizkusil Rodrigo Palacio. Na klopi gostov zaradi kazni ni sedel Antonio Conte, Andrea Pirlo pa je odigral jubilejno 400. tekmo v italijanskem prvenstvu.

"Ibrakadabra" čaral na San Siru
Milan je na San Siru z 2:0 odpravil Lecce. V 7. minuti je po lepi podaji Zlatana Ibrahimovića zadel Antonio Nocerino in dosegel že deveti gol letos. Gostujočega vratarja je premagal s strelom "iz prve", ki je bil preusmerjen v mrežo.
Sredi drugega polčasa se je odlični "Ibra" še sam vpisal med strelce. Z 19 goli na 21 tekmah je prvi strelec lige. Na robu kazenskega prostora je prejel žogo po podaji Urbija Emanuelsona in z volejem neubranljivo meril v levo stran vrat Massimiliana Benassija.
Končno zmaga Interja
Inter je že v petek prekinil dolgi črni niz. Slast zmage - z 0:2 je slavil v Veroni proti Chievu - je okusil prvič po devetih tekmah!
27. krog:
GENOA - JUVENTUS 0:0
Birse (Genoa) ni bilo v ekipi.
Genoa: Frey, M. Rossi, Roger Carvalho, Kaladze, Moretti, Janković (61./Constant), Kučka, Biondini (88./Belluschi), Sculli (46./Mesto), Gilardino, Palacio.
Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Caceres, Vidal, de Ceglie, Marchisio, Pirlo, Giaccherini (88./Borriello), Pepe (70./Elia), Matri (76./Del Piero), Vučinić.
Sodnik: Nicola Rizzoli

MILAN - LECCE 2:0 (1:0)
Nocerino 7., Ibrahimović 65.
Milan: Abbiati, Abate, Bonera, Thiago Silva, Antonini, Nocerino, van Bommel, Muntari (62./Aquilani), Emanuelson, Ibrahimović, Robinho (78./El Shaarawy).
Lecce: Benassi, Miglionico, Carrozzieri (75./Giandonato), Esposito, Oddo (46./Obodo), Blasi, Giacomazzi, Bertolacci (81./di Matteo), Brivio, Bojinov, Muriel.
Sodnik: Andrea de Marco

PALERMO - ROMA 0:1 (0:1)
Borini 3.

Palermo: Viviano, Pisano, Munoz, Mantovani, Balzaretti, Donati, Acquah (87./Vazquez), Barreto, Zahavi (46./Iličić), Miccoli, Budan (46./Hernandez).
Roma: Lobont, Rosi, Kjaer, Heinze, José Angel, Gago (88./Simplicio), de Rossi, Greco (79./Marquinho), Borini, Totti, Lamela (80./Krkić).
Sodnik: Luca Banti

NAPOLI - CAGLIARI 6:3 (3:1)
Hamšik 10., Cannavaro 19., Astori 30./ag, Lavezzi 56., Gargano 70., Maggio 84.; Larrivey 37., 77., 90.
CHIEVO - INTER 0:2 (0:0)
Samuel 87., Milito 90.
Milito je v 14. minuti zapravil 11-m. Sorrentino je njegov strel odbil.
Cesar je bil na klopi, Jokića (oba Chievo) pa ni bilo v ekipi.
Jeda 16.
Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.
LAZIO - BOLOGNA 1:3 (0:2)
Rubin 56./ag; Portanova 11., Diamanti 28., Krhin 60.
RK: Matuzalem 45., Gonzalez 58./oba Lazio
Lazio: Marchetti, Zauri (46./Alfaro), Diakite, Andre Dias, Garrido, Ledesma, Matuzalem, Gonzalez, Hernanes (87./Kozak), Mauri (72./Candreva), Klose.
Bologna: Gillet, Raggi, Portanova, Antonsson, Garics, Krhin, Mudingayi, Rubin, Ramirez (84./Taider), Acquafresca (76./Di Vaio), Diamanti (67./Kone).
Sodnik: Marco Guida

MILAN 27 17 6 4 55:22 57 JUVENTUS 27 13 14 0 39:17 53 LAZIO 27 14 6 7 42:33 48 NAPOLI 27 12 10 5 51:28 46 UDINESE 27 13 7 7 37:24 46 ROMA 27 12 5 10 40:33 41 INTER 27 12 4 11 38:36 40 CATANIA 27 9 11 7 35:35 38 BOLOGNA 27 9 8 10 29:31 35 PALERMO 27 10 4 13 39:44 34 CHIEVO 27 9 7 11 22:33 34 ATALANTA (-6) 27 9 12 6 31:29 33 GENOA 27 9 6 12 35:48 33 SIENA 27 8 8 11 32:28 32 FIORENTINA 27 8 8 11 27:28 32 CAGLIARI 27 7 10 10 26:35 31 PARMA 27 7 10 10 33:43 31 LECCE 27 6 7 14 30:44 25 NOVARA 27 4 8 15 22:46 20 CESENA 27 4 5 18 16:42 17