Vroče je v obeh kazenskih prostorih. Foto: Reuters
Brian McBride
Obraz Briana McBrida je zalila kri. Foto: Reuters
Italijanski navijač
Italijani imajo premoč na tribunah. Foto: Reuters

Italijani so tekmo začeli bledo in prepustili pobudo Američanom. V 22. minuti je Andrea Pirlo z desne strani izvajal prosti strel, Alberto Gilardino pa je prvo pravo priložnost Italije z glavo spremenil v zadetek. Srečanje se je razplamtelo pet minut kasneje, ko je po predložku Bobbyja Conveya v kazenski prostor branilec Cristian Zaccardo žogo zabil v lastni gol.

V znamenju rdeče barve
Srečanje je po izenačujočem zadetku postalo grobo, sodnik pa je do konca pokazal kar tri rdeče kartone. Prvi ga je po grobem prekršku nad Brianom McBridom, ki je okrvavljen pristal v oskrbi zdravnikov, videl Daniele De Rossi. Podobno neumnost je tik pred iztekom prvega polčasa na drugi strani storil Pablo Mastroeni. V 47. minuti je njegovi usodi po drugem rumenem kartonu sledil še Eddie Pope.

Italijani so kljub številčni premoči nadaljevali slabo, v celem srečanju so se kar 11-krat znašli v prepovedanem položaju. ZDA, ki v celem srečanju niti enkrat niso streljale v okvir vrat, so se zanašale na protinapade. Do konca je rezultat kljub pritiskom na gol igralca tekme Kaseyja Kellerja ostal nespremenjen. Američani sploh prvič na evropskih tleh na SP-jih niso izgubili proti evropski reprezentanci.

Zadnji krog v skupini E bo napet do zadnje minute, kot kaže pa se bo morala posloviti ena od dveh močnih evropskih reprezentanc, Italija ali Češka.

Izjave po tekmi:
Branilec ZDA, Steve Cherundolo:
"Tekma je bila ostra, vendar, če bi tako igrali na prvi tekmi proti Češki, bi lahko že prej osvojili kakšno točko." Na vprašanje o rdečih kartonih je branilec ZDA pripomnil: "Mislim, da sodniku ne bi bilo potrebno pokazati rdečih kartonov, vendar bomo morali s tem preživeti."

Gennaro Gattuso, Italija: "Nismo prikazali iste igre kot proti Gani. Niti najmanj nismo blesteli. Moramo obdržati trezno glavo, po zmagi na prvi tekmi smo v srečanje stopili preveč lagodno."

Selektor Italije, Marcello Lippi: "Razočaran in jezen sem. Igrali smo preveč nervozno, storili smo cel kup napak."

Od minute do minute:

90. Sodnik je določil tri minute podaljška.
87. Italijani tudi tokrat niso spravili žoge v mrežo. Po kompliciranju v kazenskem prostoru so iztržili le kot.
79. Močan strel Del Piera po sredini vrat, Keller odbija.
73. Pirlo na kratko poda do Del Piera v kazenski prostor. Slednji s prve strelja, a Keller s skrajnimi močmi žogo odbija.
70. Zambrotta po prekršku nad Stevom Cherundolo prejme rumeni karton.
68. Strel Zambrotte z roba kazenskega prostora le za las zleti mimo vrat.
65. Bisley je že premagal Buffona in stekel v objem k soigralcem, a se je pri strelu McBride dodaknil žoge tako, da je sodnik upravičeno razveljavil zadetek.
63. Dempsey iz igre pri Američanih. V igro vstopa Beasley. McBrise v protinapadu neoviran s strani strelja mimo leve vratnice.
62. Strelec gola proti Gani Vincenzo Iaquinta v napadu menja Luco Tonija.
61. Pirlo žogo porine v kazenski prostor ZDA, Perrota pa strelja močno, a nenatančno.
58. Reyna nenatančno strelja po hitrem protinapadu. Američani so se postavili v obrambo in na polovico Italijanov prihajajo le v protinapadih.
54. Allesandro del Piero bo pomagal prevesiti tehnico na stran Italijanov. Iz igre gre nesrečni strelec avtogola Zaccardo.
52. Bocanegra je skoraj vrnil uslugo Italijanom. S strelom z glavo je že ukanil svojega vratarja, ne pa tudi prečke.
52. Branilca Conveya zamenja Jimmy Conrad.
48. Strel Pirla s prostega strela s 25 metrov zleti čez gol.
47. Pope še drugič porumeni. Američani na zelenici ostajajo le z 9 možmi.
46. Drugi polčas se začenja brez menjav.
POLČAS Prvi del igre je zaznamovala katastrofalna napaka italijanskega branilca Zaccarda in groba prekrška De Rossija in Mastroenija, ki sta že pred iztekom prvega polčasa končala pod prho.
45. Mastroeni na sredini stori neumnost. Prekršek nad Pirlom je sodnik brez oklevanja označil za rdeči karton.
43. Nevaren Strel Reyne konča v kotu.
42. Pablo Mastroeni močno strelja s 25 metrov, a njegov strel le za kakšnih 10 cm zleti čez prečko.
35. Tottija zamenja Gennaro Gattuso. Marcelo Lippi je moral zaradi rdečega kartona spremeniti taktiko.
31. Toni se je sprehodil v kazenski prostor, vendar slab strel zleti mimo desne vratnice.
28. Daniele de Rossi zaradi brutalnega prekrška nad McBridom poslan z igrišča. McBrida okrvavljenega pospremijo z igrišča.
27. Italijani so zadeli še enkrat. Cristian Zaccardo je po predložku Conveya s prostega strela zgrešil žogo in jo poslal v lastno mrežo.
22. Andrea Pirlo izvaja prosti strel z desne strani. Gilardino iz prve prave priložnosti za Italijane neoviran z glavo zadene za 1:0.
21. Eddie Pope na nedovoljen način zaustavi protinapad Alberta Gilardina.
18. Dempseyjev strel s 16 metrov za kakšen meter zleti mimo leve vratnice.
16. Strel Bobbyja Conveya se od živega zidu odbije v kot. Po kotu Convey z leve strani nevarno strelja, a žoga zleti čez gol. ZDA so boljši nasprotnik.
14. Prekršek Alessandra Neste na robu kazenskega prostora.
9. Landon Donovan pade v kazenskem prostoru Italije, vendar sodnik le odmahne z roko.
5. Francesco Totti zaradi prekrška nad Clintom Dempseyjem na sredini igrišča porumeni.