Sloni so se proti SČG-ju veselili prve zmage na SP-jih. Foto: EPA
Bonaventure Kalou se je zadetka veselil kmalu po vstopu v igro. Foto: Reuters
Glavni akter srečanja v Münchnu Aruna Dindane je dvakrat zatresel mrežo SČG-ja. Foto: Reuters
Nikola Žigić
Nikola Žigić je dosegel prvi gol za SČG na SP-ju v Nemčiji. Foto: Reuters
Srbija in Črna gora
Srbija in Črna gora se je po zaslugi Saše Iliča še drugič veselila zadetka. Foto: Reuters
Aruna Dindane je hladnokrvno v drugem poskusu, prvega je sodnik razveljavil, premagal Dragoslava Jevrića. Foto: Reuters
Didier Drogba
Didier Drogba je soigralce spodbujal s klopi. Foto: Reuters

V Münchnu je bila prav gotovo odigrana lepotica prvenstva. Zaradi močnega naliva so bile tribune, kljub razprodanim vstopnicam slabo popolnjene. Pet zadetkov, dva rdeča kartona in nešteto priložnosti, je 50.000 navijačev na svojih sedežih obdržalo vseh 90. minut. Afričani so napadli od prve minute, a so bili reprezentanti SČG-ja tisti, ki so imeli v prvem delu več razlogov za veselje.

Pisala se je 10. minuta, ko je velemojstrko podajo Dejana Stankovića s sredine igrišča v kazenskem prostoru lepo sprejel visoki Nikola Žigić in hladnokrvno zadel za 1:0. Le 10 minut kasneje so "plavi" vodstvo povečali. Veliko napako kapetana "slonov" Cyrilla Domorouda je v zadetek s strelom z bližine spremenil Saša Ilić.

Dindane poskrbel za preobrat
V 35. minuti je sodnik zaradi igranja Milana Dudića v kazenskem prostoru z roko dosodil najstrožjo kazen za Slonokoščeno obalo. Zanesljivi izvajalec je bil Aruna Dindane. Pred koncem prvega dela je ekipa Ilije Petkovića ostala le z 10 možmi na igrišču. Drugič je porumenel Albert Nadj, ki je v igro vstopil v 17. minuti. Dindane je Dragoslava Jevrića na vratih SČG-ja drugič ugnal v 67. minuti. Po predložku je neoviran zadel z glavo. Še večji šok in delirij na klopi Afričanov je sledil tri minute pred koncem rednega dela. Dudić je v svojem kazenskem prostoru po strelu Dindaneja še drugič igral z roko. Najstrožjo kazen je realiziral rezervist Bonaventure Kalou. Tik pred koncem srečanja je sodnik izključil še Domorauda, ki je prejel drugi rumeni karton, kar pa SČG-ju ni pomagalo, da se dokoplje do prve točke na prvenstvu.

To je za Slonokoščeno obalo, ki je igrala brez prvega zvezdnika Didiera Drogbaja, premierna zmaga na SP-jih, za SČG pa je bila to zadnja tekma na zboru najboljših reprezentanc sveta.

Izjave po tekmi:
Trener Slonokoščene obale Henri Michel:
"Zelo sem zadovoljen, saj smo dosegli prvo zmago na SP-jih. Prejeli smo poceni zadetka, potem pa smo se pobrali in zasluženo zmagali"

Selektor SČG-ja ilija Petković:
"Slonokoščena obala je odigrala izvrstno tekmo, zelo so bili nesrečni v prejšnjih dveh dvobojih, saj bi lahko osvojili drugo mesto v skupini."

Od minute do minute:

92. Drugi rumeni in posledično rdeči karton za Domorauda.
89. Gledalci se zabavajo ob igri Afričanov (s tribun odmeva ole ole), ki se poigravajo z nasprotnikom. SČG ne pride do žoge.
87. Kakšen preobrat. Po igri z roko Dudića, že drugič na srečanju, je Kalou z bele točke zasluženo Slonokoščeno obalo prvič popeljal v vodstvo.
77. Velika priložnost za novo vodstvo SČG-ja zamudi Dejana Stanković. Po predložku Djordjevica v kazenski prostor, z glavo neoviran strelja mimo gola.
73. Kalou je v igro vstopil namesto podajalca pri drugem zadetku Keitaja.
67. Kar je Dindane zamudil pred nekaj minutami, je v gol s strelom z glavo realiziral po predložku Keitaja.
67. Strelca prvega zadetka Žigića menja Savo Milošević. 101. in zadnji reprezentančni nastop za napadalca SČG-ja.
64. Spet sreča za SČG. Boka v kazenski prostor pošlje predložek, Dindane pa s strelom z glavo le za las zgreši okvir vrat.
63. Kouassi je s 30 metrov sprožil in zadel prečko, Jevrić je strel le pospremil s pogledom.
61. Aruna Kone je z desne strani z diagonalnim strelom zgrešil vrata.
60. Napadalec Bakari Kone je vstopil v igro, zelenico zapušča Akale.
58. S prostega strela je Boka zadel Ilića v živem zidu. Do odbite žoge je prišel Akale, ki je močno ustrelil z levico s kakšnih 25 metrov. Jevrić je odlično posredoval.
57. Gavrančić je na robu kazenskega prostora podrl Keitaja.
55. Sloni imajo na začetku drugega dela terensko premoč, a niso resneje ogrozili Jevrića.
POLČAS: Če ne bi šlo za tekmo za tretje mesto bi lahko srečanje označili za eno najboljših na prvenstvu. "Run and gun" je edina taktika, ki jo poznajo igralci obeh ekip, ki so si poleg zadetkov priigrali še nekaj "smrtnih" priložnosti.
45 + 1 Nadj, ki je v igro vstopil v 17. minuti, je po grobem prekršku s hrbta nad Dindanom, prejel še drugi rumeni karton, zaradi česar ga je sodnik poslal z igrišča.
43. Dindane pade v kazenskem prostoru SČG-ja, kar sodnik označi kot simuliranje.
42. Domoraud po prekršku nad Djordjevićem porumeni. Nova velika priložnost za SČG. Gavrančić s prostega strela z desne strani kazenskega prostora strelja v živi zid.
41. V protinapadu se Dindane znajde sam na robu kazenskega prostora, a strelja v Jevrića.
40. Predrag Djordjević s prostega strela s kakšnih 30 metrov strelja pravo bombo. Barry s skrajnimi močmi odbija v kot.
37. Že tretji rumeni karon za SČG. Sodnik kaznuje Duljaja.
36. Aruna Dindane s strelom z bele točke v drugem poskusu hladnokrvno zniža na 2:1.
35. Dudič v kazenskem prostoru igra z roko, za kar prejme rumeni karton. 11-m.
33. Za štart s hrbta in prekršek nad Predragom Djordjevićem Keita prejme rumeni karton.
20. 2:0 za SČG, strelec Saša Ilič, po veliki napaki obrambe. Darilo izkušenega kapetana Domorauda, ki je Iliču žogo pred svojim golom podal na nogo, je reprezentant SČG-ja hladnokrvno izkoristil.
19. Kader Keita še enkrat več prodre v kazenski prostor, Dindane strelja s petih metrov, a Jevrič čudežno ubrani strel, Kanga Akale je še drugič streljal, strel z bližine pa je zletel čez gol.
17. Nadj že po nekaj sekundah porumeni.
16. Albert Nadj je pri SČG-ju zamenjal Mladena Krstajića, ki si je v trku z nasprotnim igralcem poškodoval zapestje. Hud udarec za SČG, ki ji že tako primanjkuje kakovostnih branilcev.
10. Kirurško natančna dolga podaja Dejana Stankovića do Nikole Žigiča, ki v kazenskem prostoru mojstrsko sprejme žogo, preigra obrambnega igralca in vratarja ter žogo pošlje v nebranjeno mrežo.
6. Arthur Boka strelja od daleč, a nenatančno. Na razmočenem igrišču, v Münchnu močno dežuje, prevladuje reprezentanca Slonokoščene obale.
4. Aruna Dindane se je sprehodil v kazenski prostor plavih, a njegova podaja pred gol ni obrodila sadov.
1. Prva je s sredine začela reprezentanca SČG-ja.