Jošikacu Kavaguči je sijajno obranil strel Darija Srne z bele točke. Foto: EPA
Srna in Mijamoto
Nesrečni Dario Srna in presrečni Cunejasu Mijamoto, kaj lahko pa bi bila slika obrnjena. Foto: Reuters
Prekršek Mijamota nad Pršem
Prekršek japonskega kapetana Cunejasuja Mijamota nad Dadom Pršom za enajstmetrovko. Foto: Reuters
Janagisava in Tudor
Atsuši Janagisava in Igor Tudor v boju za žogo v začetnih minutah srečanja Japonska - Hrvaška. Foto: Reuters
Hrvaški optimizem
Nakata in Pršo
Igralec tekme Hidetoši Nakata se zaveda, da so spustili iz rok veliko priložnost, medtem Dada Prša še čaka odločilna tekma proti Avstraliji. Foto: Reuters
Kranjčar in Zico
Kakšna bo usoda Zlatka Kranjčara in Zica po mundialu? Foto: EPA

V 22. minuti je japonski kapetan Cunejasu Mijamoto storil prekršek nad Dadom Pršem in glavni sodnik je upravičeno pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Dario Srna, ki je močno streljal v desni vratarjev kot, a se je izkazal Jošikacu Kavaguči, ki je mojstrsko odbil žogo v kot.

Priložnost tekme
V izenačenem srečanju so si samuraji največjo priložnost priigrali v 51. minuti, ko je Akira Kadži lepo zaposlil Atsušija Janagisavo, ki je s petih metrov zgrešil prazno mrežo.

Hrvatje so igrali na valu optimizma s prve tekme proti petkratnim prvakom Brazilcem, ki so se namučili z njimi. To prešernost pa je načel spor med Ivanom Klasnićem in Josipom Šimunićem na sobotnem treningu.

Sprememba taktike je bila premalo
Japonci so po šokantnem preobratu v zadnjih 10 minutah prve tekme in porazu z Avstralijo (1:3) spremenili taktično postavitev iz 3-5-2 v 4-4-2, ki je kockastim povzročala številne preglavice.

Za Japonce je točka bržčas premalo, saj bi morali v zadnjem krogu premagati Brazilijo. Hrvate čaka odločitev o nadaljevanju prvenstva v srečanju proti Avstraliji. Za igralca tekme je posebna Fifina komisija izbrala japonskega vezista Hidetošija Nakata.

Televizija in vročina
Razočarani Zico, japonski selektor: "Zločin je, da smo morali še drugič igrati v tej strašni popoldanski vročini."

"Očitno je posel le posel, saj najverjetneje v tem terminu igramo le zaradi televizije," je vzrok za nerazpoložene strelce našla brazilska igralska legenda. "Toda dokler še dihamo, smo živi in se bomo potrudili da bomo to tudi ostali," še verjame v čudež Zico.

Zlatko Kranjčar problem vidi v slabi realizaciji: "Imeli smo ogromno priložnosti, vendar nismo zadeli, in to je največji problem, s katerim imamo opravka. Na zadnji tekmi moramo biti bolj skoncentrirani in predvsem mirni. Če nam uspe premagati Avstralijo, potem gremo naprej."

Od minute do minute:

90. KONEC: Zadnji pritisk Hrvatov ni obrodil sadov.
87. Še zadnja menjava na srečanju. Hrvatje so na igrišče poslali še četrtega napadalca - Ivan Bošnjak namesto Daria Srne.
85. Menjava še drugega japonskega napadalca Naohira Takahare s svežim Masašijem Ogurom.
82. Prodor rezervista OIića po levi, ki je streljal s 17 metrov v daljši nasprotnikov kot, a le za las nenatančno.
78. Zlatko Kranjčar pošilja svojega sina Nika na klop, v igro pa vstopi zagrebški biser Luka Modrič.
73. Kazen za naturaliziranega Japonca Alexa Santosa, Brazilca po rodu, ki je zrušil Olića.
69. Cico Kranjčar tvega - v igro pošilja še tretjega napadalca Ivico Olića namesto defenzivnega vezista Igorja Tudorja.
69. Kazen za Daria Srno zaradi zavlačevanja.
63. Lep predložek Srne iz prostega strela z desne strani, najvišji v kazenskem prostoru je bil branilec Josip Šimunić, katerega strel pa je bil za kakšen meter premalo natančen.
62. Nespretni napadalec Janagisava odhaja na klop, v napadu ga je nadomestil Tamada.
59. Deseti kot za kockaste z desne strani, visok skok Kranjčara, Klasnić je prišel do žoge, a je streljal sila nespretno.
54. Ivan Klasnić je z leve lepo zaposlil Nika Kranjčara, a je bil ta za malenkost nenatančen, žoga je zletela mimo leve Kavagučijeve vratnice.
51. Akira Kadži je prodrl po desni skozi hrvaško obrambo in izjemno podal Janagisavi na drugo vratnico, ki je zgrešil prazno mrežo. S petih metrov je namesto v prazno mrežo poslal žogo skozi noge Pletikose v golavt.
46. Prva menjava na srečanju - Juniči Inamoto za Takašija Fukunišija, menjava v japonski vezni liniji.
POLČAS: Dinamičen polčas, v katerem so bolje začeli Japonci, nato pa so si Hrvatje priigrali najstrožjo kazen, a je japonski vratar Kavaguči ubranil strel Srne. Hrvaška preveč sili z igro dolgih podaj, medtem ko Japonska ne najde zadnje podaje.
42. Karton junaku dosedanjega poteka tekme japonskemu vratarju Kavagučiju zaradi oklevanja pri izvajanju prostega strela.
40. Ivan Klasnić z vrha kazenskega prostora v desni vratarjev kot, a je Kavaguči odbil žogo v kot.
36. Strel Hidetošija Nakate z več kot 30 metrov v desni kot hrvaških vrat, a se je Stipe Pletikosa izkazal.
32.
Robert Kovač je podrl prodirajočega Janagisavo in še protestiral pri belgijskem sodniku in si prislužil drugi rumeni karton na mundialu, tako da bo hvraški steber obrambe izpustil tekmo proti Avstraliji.
28.
Strel iz obrata Nika Kranjčara iz kakšnih dvajsetih metrov, žoga je preletela Kavagučija in zadela prečko.
22. Jošikacu Kavaguči je mojstrsko ubranil strel z 11-m Dariu Srni, ki je streljal v levi vratarjev kot.
21. Prekršek kapetana Japoncev Cunejasuja Mijamota nad Dadom Pršem za najstrožjo kazen. Pršo se je zvito zagradil v kotu šestnajstmetrskega prostora in izkušeni branilec je nespretno posredoval. Sodnik De Bleckere ni okleval niti za trenutek in je odločno pokazal na belo točko. Kapetan Mijamoto bo zaradi parnega kartona počival na tekmi proti Brazilcem.
11. - 20. Pobuda je še zmeraj na strani Azijcev, nevarni predložek Akire Kadžija z desne je Masaši Ogasivara zgrešil. Ognjeni poskušajo z dolgimi žogami na napadalni dvojec Klacnić - Pršo.
1. - 10. Začetni pritisk je pripadel Japoncem, za katere je v 4. minuti obetaven predložek v kazenski prostor s prostega strela poslal Šunsuke Nakamura. Kockasti grešijo na sredini igrišča, medtem ko so samuraji nenatančni pri zadnjih podajah, s katerimi bi si priigrali zrele priložnosti.