Senderos ni imel sreče. Foto: EPA

Reprezentančni zdravnik Rudolf Röder je pojasnil, da si je steber švicarske obrambe poškodoval vezi v ramenskem sklepu, tako da bo počival najmanj dva tedna. Možnosti, da bo potrebna operacija, so 50:50. "Seveda je to za nas velika izguba, a po drugi strani je naša odlika tudi zmožnost, da lahko praktično vsakogar nadomestimo," pravi švicarski trener Köbi Kuhn.

Senderos je bil junak švicarske zmage nad Južno Korejo, saj je v 23. minuti dosegel vodilni gol. V 51. minuti je nato nesrečno padel in si izpahnil ramo. Zamenjal ga je Johan Djourou, ki bo sedaj verjetno tudi standardni član začetne enajsterice.

Švica se bo v ponedeljek v osmini finala pomerila z Ukrajino.

Neste ne bo proti Avstralcem
Italijanski branilec Alessandro Nesta bo zaradi lažje poškodbe mišice moral izpustiti tekmo osmine finala proti Avstraliji.