Fernando Torres je ob koncu srečanja potopil nasprotnikovo barko. Foto: Reuters
Raul je izkoristil napako Tunizijcev in rezultat poravnal na 1:1. Foto: Reuters
Xabi Alonso je bil po srečanju proglašen za igralca tekme. Foto: Reuters
Ali Boumnijel je v prvem delu igre polovil vse visoke žoge Špancev. Foto: Reuters
Roger Lemerre
Tunizijski selektor Roger Lemerre je odlično postavil igro proti favoriziranem Špancem. Foto: Reuters
Luis Aragones
Luis Aragones se je v 8. minuti prijel za glavo. Foto: Reuters

Španci so si z zmago s 3:1 že zagotovili osmino finala. Večino srečanja so bili nemočni ob trdi tunizijski obrambi. Že v 8. minuti je Afričane v vodstvo popeljal Joahar Mnari, ki je v drugo po odbiti žogi Ikerja Casillasa le spravil žogo v gol.

Španci so imeli veliko terensko premoč, žogo so imeli kar 66 odstotkov časa v svojih nogah, izvajali so tudi 12 kotov, vendar so bili njihovi zaključki napadov jalovi. Navijači furije so že obupano pogledovali na uro, ko je Raul v 71. minuti izkoristil prvo večjo napako tunizijske obrambe in odbito žogo po strelu Torresa z dveh metrov potisnil za hrbet odličnega Alija Boumnijelija.

Torres prvi strelec SP-ja
Mladi napadalec je bil najzaslužnejši za velik preobrat. Samo pet minut kasneje je Torres po hitrem protinapadu preigral vratarja za prvo vodstvo Špancev. V zadnji minuti rednega dela srečanja je bil nad njem storjen še prekršek za najstrožjo kazen. Španec je strel z bele točke pretvoril v tretji zadetek na prvenstvu, s čimer je postal prvi strelec SP-ja. to je že 24 zaporedno srečanje Španije brez poraza. Furija je tudi v preteklosti večkrat blestela v predtekmovanju, a v odločilnih trenutkih pokleknila pod bremenom rezultata.

Izjave po tekmi:
Strelec dveh golov za Špance Fernando Torres: "Pokazali smo, da imamo karakter. Po zaostanku se nismo predali in uspeli izid spreobrniti v našo korist. Tekma je bila težja od pričakovanj. Pomembno je, da smo zmagali na tak način."

Strateg Tunizije Roger Lemerre: "Izredno sem razočaran, še posebej zato, ker smo izbrali odlično taktiko. Osredotočili smo se na napad nasprotnika, pokopala nas je ena sama napaka. Ni še vse izgubljeno. tekma proti Ukrajini bo odločila, kdo bo napredoval v nadaljnje tekmovanje."

Od minute do minute:

95. Priložnost Torresa za tretji gol. Strel zleti čez gol.
94. Šesti rumeni karton za Tunizijo. Prislužil si ga je Mnari.
90. Zaradi prekrška nad Torresom sodnik Špancem prisodi najstrožjo kazen. Torres z bele točke strelja v desni vratarjev kot, Tunizijec se vrže v pravi kot, a je strel premočan. 3:1 za furijo.
89. Rumeni karton za Fabregasa.
89. Torres se je po globinski podaji znašel iz oči v oči z vratarjem Boumnijelom, ki je mojstrsko ubranil strel in Špancu preprečil, da bi še tretjič na prvenstvu zatresel mrežo.
85. Jaziri si je rumeni karton prislužil zaradi ugovarjanja sodniku.
79. Guemamdija že po nekaj sekundah po vstopu porumeni.
79. Zadnja menjava pri Tuniziji. Haykel Guemamdija na igrišče namesto Chedlia.
76. Fernando Torres po protinapadu Španijo povede v vodstvo z 2:1. Vratar Boumnijeli je stekel po žogo na rob kazenskega prostora, vendar ga Torres preigra in brez težav s 16 metrov potisne žogo v prazen gol.
75. Fabregas se je sprehodil v kazenski prostor, vendar po strelu sledi še ena odlična obramba Boumnijela.
71. Prva napaka obrambe Tunizije in izenačenje. Raul odbito žogo po strelu Torresa pošilja v gol.
70. Po prekršku nad Torresom porumeni Jaidi.
61. Španski branilec Mariano Pernia strelja s strani, žoga zaobide vse branilce, za kakšen meter pa tudi gol.
57. Dvojana menjava tudi pri Tunizijcih. Kais Ghodhbane menja Bouazizija, Anisa Ayarija pa zamenja Allaedine Yahia.
56. Španci so izvedli še zadnjo menjavo. Namesto Ville vstopa Joaquin.
48. Silovit udarec Fabregasa z 20 metrov, Boumnijel odbija.
46. Raul in Cesc Fabregas v drugem delu začenjata namesto Marcosa Senne in Luisa Garcie.
POLČAS Španci imajo terensko premoč, žogo so imeli 60 odstotkov časa v svojih nogah, izvajali so tudi 7 kotov, a so bili proti organizirani obrambi Tunizije brez moči.
44. Torres nevarno strelja z desne strani, Boumnijel žogo s skrajnimi močmi odbija v kot. Po predložku iz kota najlepša priložnost za furijo. Xabi Alonso strelja z glavo, Ayari pa z glavo z golove črte rešuje Tunizijce.
40. Xavi s 30. metrov meri v spodnji levi kot Tunizijcev, vendar nenatančno.
40. Drugi rumeni karton za Tunizijce gre Trabelsiju.
33. Xavi z desne strani izvaja prosti strel, strel Ville z glavo zleti mimo leve vratnice.
32. Rumeni karton za Ayarija, ki je podrl Luisa Garcio.
31. Branilec Anis Ayari močno strelja s prostega strela, a je Cassilas zanesljiv.
30. Prekršek Carlosa Puyola na robu kazenskega prostora nad Trabelsijem, ki bi kaj lahko povišal vodstvo. Prvi rumeni karton za Španijo na SP-ju.
25. Torres po prerivanju s Hatemom Trabelsijem pade v kazenskem prostoru Tunizije. Sodnik za razliko od Španca ne vidi prekrška za enajstmetrovko.
22. Tunizijci zasluženo vodijo. Svoje priložnosti iščejo v hitrih protinapadih, Španci pa za zdaj ne uspejo vzpostaviti svoje igre.
15. Fernando Torres s težkega položaja po predložku v kazenski prostor z glavo strelja čez gol.
10. Prosti strel z desne strani roba kazenskega prostora izvaja David Villa. Ali Boumnijel žogo odbija.
8. Joahar Mnari poskrbi za vodstvo Tunizije z 1:0. Huda napaka ožje obrambe Španije, kar štirje igralci v kazenskem prostoru niso mogli odvzeti žoge Ziadu Jaziriju, ki poda do Mnarija. Ta iz voleja sproži strel po sredini gola, vratar Iker Casillas odbija, a se Tunizijec še enkrat dokoplje do žoge in jo neoviran zabije v gol.
2. Kot za furijo. Xavi poda na prvo vratnico Luis garcia z glavo strelja mimo vrat.
1. Prvi napad na srečanju je pripadel Špancem.