Luis Suarez, Lionel Messi in Neymar so v sijajni formi. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je v letošnji sezoni dosegel že 23 zadetkov. Pet več jih je Cristiano Ronaldo. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez se po slabem štartu v Primeri division počasi prebuja. To je bil njegov tretji zadetek v španskem prvenstvu. Foto: EPA
Aritz Aduriz in Gerard Pique
Aritz Aduriz je povzročal velike težave obrambi Barcelone. Foto: EPA

Kraljevi klub je doživel pravi polom na stadionu Vicente Calderon v soboto popoldne, Atletico je bil boljši kar s 4:0 in obeta se razburljiv boj za naslov.
Messi neustavljiv v prvem polčasu
Prvo priložnost so imeli Baski, ko je Aritz Aduriz z glavo meril prek vrat v 7. minuti. Motivirani Katalonci so blesteli v nadaljevanju. Neustavljiv je bil Lionel Messi, ki je po četrt ure izvedel prosti strel z 20 metrov, žoga se je odbila od živega zidu, spremenila smer in prelisičila vratarja Gorko Iraizoza. Vratar Bilbaa se je izkazal pet minut za tem, ko je obranil nevaren strel Luisa Suareza z glavo. V 26. minuti je urugvajski napadalec zadel z roba kazenskega prostora.
Xavi odigral 1.000. tekmo v karieri
Po pol ure igre je Xavi Hernandez (odigral je 1.000. tekmo v karieri) že preigral Iraizoza in podal do Neymarja, njegov strel je z golove črte odbil Aymeric Laporte. Gostitelji so se pobrali po dvojnem šoku v 32. minuti, ko je Aduriz z glavo stresel prečko.
Baski so se prebudili prepozno
Po uri igre je Bilbao znižal, odbito žogo po strelu Aduriza je v mrežo pospravil Mikel Rico. Le dve minuti pozneje je Suarez našel Messija pred vrati, argentinski virtuoz ni najbolje zadel žoge, od Oscarja de Marcosa pa se je odbila v mrežo. Barca se je razletela po zelenici, le dve minuti zatem je po podaji Messija na 1:4 povišal Neymar. Brazilski zvezdnik je v naslednji minuti znova sam prišel pred Iraizoza, ki pa se je izkazal.
Pedro postavil piko na i
Athletic se ni predal, Aduriz je z desne strani s težkega položaja ob bližnji vratnici presenetil Claudia Brava. Vse upe domačih je pokopal nespretni branilec Xabier Etxeita, ki je z grobim štartom četrt pred pred koncem pokosil Suareza in sodnik Antonio Mateu Lahoz mu je pokazal rdeči karton. Piko na i je po akciji Messija in Sergia Busquetsa postavil rezervist Pedro, ki je v 80. minuti zamenjal Suareza.
Barcelona je v silovitem naletu, na zadnjih treh gostovanjih je dosegla kar 15 golov. Messi je v letu 2015 zadel že 14-krat.