Jan Oblak iz oči v oči z Neymarjem. Foto: Reuters
Ivan Rakitić je takole zadel z glavo za 1:0. Foto: Reuters
Angel Correa je izenačil minuto po vstopu na igrišče. Foto: Reuters
Oblak na Camp Nouu ni imel veliko dela. Foto: Reuters
Sergio Ramos
Sergio Ramos se veseli izenačenja na tekmi Real - Villarreal. Foto: Reuters

goste je vso tekmo branil Jan Oblak.

Slovenskega reprezentančnega vratarja je premagal le Ivan Rakitić v 41. minuti z glavo po predložku Andresa Inieste z leve strani. V 61. minuti je po hitro izvedenem prostem strelu in protinapadu ter napaki Gerarda Piqueja in nerodnem zdrsu Javierja Mascherana z natančnim strelom ob vratnici z roba kazenskega prostora izenačil rezervist Angel Correa, ki je na zelenico vstopil le minuto prej.
Istočasno je moral pri Barceloni z igrišča Lionel Messi zaradi poškodbe dimelj v desni nogi (iz kluba so kmalu po koncu tekme uradno sporočili, da bo moral počivati približno tri tedne), že deset minut prej pa tudi Sergio Busquets. Do tedaj so gostitelji prevladovali, nato pa je sledila šokantna poravnava izida.
Simeone zadel z menjavama
Atletico je v prvem polčasu s svojo značilno igro sicer dobro zapiral prostor in si napako privoščil le ob zadetku, ko sta ob Rakitiću nekoliko zaspala Stefan Savić in Filipe Luis. Barca je imela do odmora kar 79 odstotkov časa žogo v svoji posesti, a tudi gostje so v 17. in 18. minuti dvakrat zapretili.
V drugem delu so Madridčani zaigrali pogumneje. Takoj je bil dvakrat nevaren Antoine Griezmann, trenerju Diegu Simeoneju pa se je obrestovala dvojna menjava po uri igre, ko je v ogenj poslal tudi Fernanda Torresa. Ta je bil podajalec Correi za izenačenje. V zadnjih 15 minutah se je Atletico znova osredotočil na branjenje, Pique in Jordi Alba pa sta bila premalo natančna, da bi spravila še drugo žogo za hrbet Oblaka.
Gostje so se na koncu veselili velike točke in ostajajo še naprej neporaženi. Na stadionu Barcelone sicer niso zmagali že deset let (vse od 5. februarja 2006), so jo pa izločili v Ligi prvakov v sezoni 2013/14 in tudi v lanski.

Ramos zakrivil 11-m, nato pa izenačil
Madridski Real je proti Villarrealu lovil 17. zaporedno zmago v španskem prvenstvu, toda do te ni prišel. Na Santiagu Bernabeuu je bilo 1:1. V 45. minuti, ko je z 11-metrovko goste v vodstvo popeljal kapetan Bruno Soriano, v 48. minuti pa je po podaji Tonija Kroosa iz kota z glavo izenačil Sergio Ramos, ki je predtem z igranjem z roko tudi zakrivil strel z bele točke. Gostitelji v prvem polčasu niso blesteli, bolje so igrali v drugem, a jim kljub priložnostim ni uspelo še enkrat zlomiti obrambe prav tako še neporaženega Villarreala.
Razlika med Realom in Barcelono na lestvici tako ostaja tri točke (13:10), Atletico in Villarreal pa sta jih zbrala po devet.