Iago Aspas je dvakrat učinkovito zaključil protinapad. Foto: EPA
Nolito
Manuel Agudo Duran, precej bolj znan kot Nolito, je z natančnim strelom pod prečko načel mrežo Barce. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema je v letošnji sezoni dosegel že pet golov v Primeri division. Foto: EPA

Celta je na stadionu Balaidos povedla v 26. minuti, ko je Nolito z desnico sijajno meril pod prečko, vratar Marc Andre ter Stegen je bil malce preveč iz vrat in ni uspel odbiti žoge.

Gostitelji so dobili silovit zalet, po veliki napaki Gerarda Piqueja je Iago Aspas stekel sam proti vratom, nato pa z lobom matiral ter Stegna za 2:0. Najlepšo priložnost za Barco v prvem polčasu je štiri minute pred odmorom zapravil Neymar, njegov strel v desni spodnji kot je sijajno obranil Sergio Alvarez.
Na začetku drugega dela so Katalonci pritisnili, a v 51. minuti bi kmalu prejeli še tretji gol. Nolito je za las meril mimo vrat. Lionel Messi je v 53. minuti stresel vratnico, dve minuti zatem je strel Argentinca odbil Sergio Alvarez. V 56. minuti je Celta znova izvedla odličen protinapad, Nolito je zaposlil razigranega Iaga Aspesa, ki je stekel sam proti vratom in povišal na 3:0. Evforija na stadionu Balaidos.
Barcelona je imela premoč v drugem delu, a je bila nezbrana v zaključku akcij. Dani Alves je v 77. minuti z glavo meril prek vrat. Deset minut pred koncem je znižal Neymar po podaji Messija. Popolnega pritiska Kataloncev ni bilo, saj je končni izid postavil John Guidetti sedem minut pred koncem. Rezervist je bil natančen po lepi podaji Huga Malla.

Benzema popeljal kraljevi klub na vrh lestvice
Madridski Real je unovčil spodrsljaj velikih tekmecev in se z zmago v Bilbau (1:2) prvič v letošnji sezoni zavihtel na vrh lestvice.

V 19. minuti so gostje povedli po darilu San Joseja, ki je izjemno slabo podal žogo proti svojemu vratarju Gorki Iraizozu, pritekel je Karim Benzema in poslal žogo v mrežo. Največjo priložnost za izenačenje je imel Aritz Aduriz štiri minute pred odmorom, strel nevarnega napadalca z glavo pa je odlično obranil Keylor Navas. Še pred odmorom je lepo priložnost zapravil Mateo Kovačić, Hrvat je meril naravnost v Iraizoza.

Gostitelji so izenačili v 67. minuti, ko je Markel Susaeta z desne strani natačno podal v kazenski prostor, kjer je Sabin Merino z glavo poslal žogo v mrežo. Meril je zelo natančno, Navas pa je stekel v napačno smer. Veselje na tribunah San Mamesa je trajalo le tri minute, saj je Isco podal z desne strani, pred vrati pa se je najbolje znašel Benzema. Gostitelji so v zadnjih minutah pritisnili, dve minuti pred koncem je rezervist Ibai Gomez prišel do nevarnega strela z glavo, a je Navas uspel žogo odbiti v kot.