Carlos Tevez se je s 16. golom zavihtel na vrh lestvice najboljših strelcev v Serie A. Najbližji zasledovalec Argentinca je član Milana Jeremy Menez, ki ima 15 zadetkov. Foto: Reuters
Danielle De Rossi
Danielle De Rossi je drugouvrščeni Romi priboril zmago nad Ceseno (1:0). Foto: Reuters

Odločitev je padla v 25. minuti, ko je Carlos Tevez na robu kazenskega prostora prejel podajo Claudia Marchisia, preigral Andreo Bertolaccija in Sebastiena De Maia, nato pa žogo z desne strani poslal pod prečko - v bližnji kot vratarja Mattie Perina, ki je ob projektilu obstal kot vkopan.

Tevez zapravil enajstmetrovko
Apač bi lahko v 62. minuti povišal vodstvo, saj je po prekršku Facunda Roncaglie nad Robertom Pereyro sodnik Marco di Bello pokazal na belo točko, a je rezervni vratar Eugenio Lamanna, ki je v 52. minuti zamenjal poškodovanega Perina, ubranil enajstmetrovko Tevezu. Kljub temu "spodrsljaj" Teveza na koncu ni bil usoden za staro damo, za kar je zaslužen tudi Andrea Barzagli, ki je v 72. minuti blokiral "zicer" Diega Perottija. Genoa je sicer ekipa, ki je v letošnjem prvenstvu edina premagala Juve. 29. oktobra lani je bilo 1:0, potem ko je v sodnikovem podaljšku zadel Luca Antonini.

Cesar in Birsa potegnila daljši konec, Anđelković krajšega
V "slovenskem obračunu" je Chievo že v soboto z 1:0 premagal Palermo. Edini gol je v 36. minuti dosegel Alberto Paloschi, ki je nato v 62. minuti zapravil še enajstmetrovko. Boštjan Cesar je za Chievo igral vso tekmo, Valter Birsa pa do 60. minute. Pri Palermu je moral Siniša Anđelković v 86. minuti zaradi drugega rumenega kartona predčasno z igrišča.

Remi Fiorentine, poraz Interja, Cesene in Sassuola
Jasmin Kurtić
je za Fiorentino igral vso tekmo ob remiju (2:2) v Vidmu, Josip Iličić pa do 69. minute. Kranjčan je podal za oba zadetka Maria Gomeza na začetku drugega polčasa, s katerima so gostje povedli z 1:2. Samir Handanović je v vratih Interja izgubil pri Sampdorii, za 1:0 ga je s prostega strela premagal Eder. Enako usodo je doživel tudi Luka Krajnc v dresu Cesene, boljša je bila Roma (0:1). Dejan Lazarević je za Sassuolo igral od 84. minute ob porazu pri Empoliju s 3:1.