Alexis Sanchez je dosegel že 13. zadetek na gostovanju v letošnji sezoni, kar je največ med vsemi nogometaši. Foto: Reuters
Mesut Özil
Mesut Özil je bil na pravem mestu v 71. minuti. Foto: Reuters

Topničarji so se veselili šele tretje zmage na zadnjih devetih prvenstvenih srečanjih. Po polomu prejšnji ponedeljek proti Crystal Palaceu (0:3) so nujno potrebovali tri točke.

V prvem polčasu izbranci Arsena Wengerja niso prikazali dobre igre. Povedli so tri minute pred odmorom, ko je Alexis Sanchez velemojstrsko izvedel prosti strel z 20 metrov. Napadalec je zavrtinčil žogo z desnico prek živega zidu v mrežo, vratar Brad Guzan je bil nemočen.

V 50. minuti so gostitelji izvedli protinapad. Stewart Downing je podal pred vrata z desne strani, Nacho Monreal in Laurent Koscielny sta slabo posredovala, Alvaro Negredo pa je iz bližine zabil žogo v mrežo.

Arsenal je zmagoviti zadetek dosegel v 71. minuti, ko je razigrani Sanchez podal v kazenski prostor, kjer je Aaron Ramsey s prsmi podaljšal žogo do Mesuta Özila. Nemški reprezentant je z desno nogo poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Alex Oxlade-Chamberlain je v sodnikovem dodatku zapravil dve priložnosti za povišanje vodstva.
"To je bil velik preizkus za nas. Middlesbrough je ogromno vložil v to tekmo, saj se bori za obstanek. Še vedno se lahko prebijemo med najboljše štiri. Zdaj bomo vse misli usmerili v polfinale Pokala FA in tekmo z Manchester Cityjem," je bil po dolgem času malce boljše volje Wenger.

Middlesbrough bo do konca prvenstva odigral še šest tekem, za 17. mestom, ki zagotavlja obstanek, zaostaja kar šest točk.

Zola po štirih mesecih zapušča klop Birminghama
Nekdanji italijanski reprezentant Gianfranco Zola je na klopi drugoligaške angleške zasedbe iz Birminghama zdržal le štiri mesece. Enemu najboljših nogometašev Chelseaja trenerske izkušnje na Otoku, pred tem je vodil West Ham in Watford, niso pomagale. Birmingham je le tri točke pred selitvijo v tretjo ligo. Kontroverzni kitajski lastniki so se po zamenjavi Garyja Rowetta opekli še z Zolajem, ki je klub popeljal le do dveh zmag na 22 tekmah.

Brighton med elito
Ekipa Brighton and Hove Albion si je z 92 točkami v angleški drugi ligi že priborila uvrstitev v Premier ligo. Brighton bo v naslednji sezoni drugič zaigral med angleško elito. V sezoni 1982/83 so se prebili tudi v finale Pokala FA, kjer so izgubili proti Manchester Unitedu. Zasedba, ki jo vodi Chris Hughton, je v 43. krogu z 2:1 ugnala Wigan in ima neulovljivo prednost pred tekmeci.