Karim Benzema je zadel dva gola. Foto: Reuters
Eibar - Real Madrid
Veselje nogometašev Reala po golu Marca Asensie. Foto: Reuters
false
Barcelona je na krilih Messija slavila proti Celta Vigu in to s kar 5:0. Foto: Reuters
false
Brazilski mediji so se v preteklih dneh razpisali o tem, da naj bi Neymar pričakoval otroka. Nogometaš tega ni želel komentirati, je pa gol proslavil na takšen način. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je zrežiral gladko zmago Atletica. Foto: Reuters

Čeprav v ekipi kraljevega kluba ni bilo glavnih zvezdnikov Cristiana Ronalda (zaradi poškodbe v petek ni treniral) in Garetha Bala (kaznovan zaradi rdečega kartona), je Real zlahka odpravil Eibar in na lestvici prehitel večnega tekmeca - Barcelono.

Real je povedel že v 14. minuti: Karim Benzema je odlično sprejel nizko podajo z leve v kazenskem prostoru, takoj je udaril proti golu, vratar Eibarja je preprečil vodstvo. A le za kratek čas, saj se je žoga odbila do Benzemaja, ki je v drugo silovito streljal na sredino vrat in zadel.

Akcijo drugega gola je začel James Rodriguez, s prostega strela je podal v kazenski prostor, tam pa je obramba vratarja pozabila na Benzemaja, ki je zlahka žogo poslal v mrežo Eibarja.

Le štiri minute pozneje je Real prišel do novega gola, pri njem pa sta spet sodelovala Benzema in Rodriguez. Benzema je lepo podal do Rodrigueza, ki je žogo poslal pod prečko.

V 60. minuti je Real gol dosegel v drugi priložnosti. James Rodriguez je lepo sprejel dolgo podajo Marca Asensie v kazenskem prostoru, silovito je streljal, a je zadel levo vratnico. Žoga se je odbila do Asensie, ki je imel odprto pot do novega gola za Real.

Eibar, ki je eno največjih presenečenj v tej sezoni, je prišel do gola v 72. minuti. Pedro Leon je lepo podal v kazenski prostor do Rubena Pene, ki je z leve strani žogo poslal v desni spodnji kot gola Reala.

Hat-trick Griezmanna za gladko zmago Atletica
Madridski Atletico je v nedeljo odpravil Valencio s 3:0. Neustavljiv je bil Antoine Griezmann, ki je trikrat zatresel mrežo netopirjev. V 10. minuti so colchonerosi izvedli protinapad, Koke je lepo zaposlil francoskega napadalca, ki je z levico zatresel mrežo.

Na 2:0 je Griezmann povišal z roba kazenskega prostora po podaji Filipeja Luisa. Končni izid je postavil sedem minut pred koncem, ko je rezervist Thomas Teye podstavil nogo, žoga pa se je srečno odbila proti vratom gostov, razigrani Griezmann je pritekel in poslal žogo mimo Diega Alvesa v mrežo. Gostitelji so imeli veliko premoč (streli 18:6, v okvir 8:2), Jan Oblak ni imel veliko dela na stadionu Vicente Calderon.