Robert Lewandowski je v dveh krogih dosegel že štiri gole. Foto: Reuters
Joshua Kimmich
Joshua Kimmich se je v nedeljo veselil prvega zadetka v dresu nemške izbrane vrste, tudi tokrat pa je bil pravi adut. Foto: Reuters
Naby Keita
Naby Keita je bil junak na Red Bull Areni. Foto: EPA
Joel Pohjanpalo
21-letni Joel Pohjanpalo je vstopil v igro v 72. minuti in ekspresno dosegel tri zadetke za preobrat na BayAreni. Foto: EPA
Sandro Sirigu
Sandro Sirigu je zagotovil tri točke Darmstadtu. Foto: EPA

Pravi nogometni praznik v rudarskem mestu, modri so v težko pričakovani tekmi prikazali odlično predstavo in zaslužili bi si točko. Tako so že 12 tekem zapored brez zmage nad najboljšo nemško ekipo.
Trener Markus Weinzierl je po velikem razočaranju v Frankfurtu (0:1) popolnoma spremenil začetno postavo. Novinci Rahman Baba (Chelsea), Benjamin Stambouli (Paris SG), Nabil Bentaleb (Tottenham) in Jevgen Konopljanka (Sevilla) so začeli srečanje. Carlo Ancelotti je Artura Vidala, ki je že v sredo igral za Čile na južnoameriških kvalifikacijah, zamenjal z Renatom Sancehsom.
Bavarci brez pravih priložnosti v prvem delu
V prvem polčasu je na razprodani Veltins Areni potekal taktični boj, ki ni postregel z veliko priložnostmi. Še največjo so imeli gostitelji v 38. minuti, ko je Baba potegnil v protinapad, na levi strani je našel Konopljanko. Ukrajinec je podal v kazenski prostor, kjer je David Alaba v zadnjem trenutku ustavil strel Klaasa Jana Huntelaarja.
Neuer preprečil vodstvo Schalkeja
V 56. minuti je po napaki Xabija Alonsa do žoge prišel Huntelaar, ki pa ni opazil popolnoma osamljenega Breela Embola. Švicar je vstopil tik pred to akcijo. Nizozemski napadalec se je odločil za strel s 25 metrov, Manuel Neuer pa je žogo s skrajnimi močmi odbil v prečko.
Ancelotti je na klopi vse hitreje žvečil, nezadovoljen je bil z igro. Na igrišče je poslal Vidala, Douglasa Costo in Joshuo Kimmicha. V zadnje četrt ure se je gostiteljem že poznala utrujenost. V 74. minuti je Alaba z leve strani podal pred vrata, kjer pa je žoga pred Lewandowskim malce spremenila smer in Poljak je sam pred praznimi vrati ni spravil v mrežo.
Lewandowski dvakrat ne zgreši
V 81. minuti je vratar Schalkeja Ralf Fährmann slabo poslal žogo v igro izpred svojih vrat. Na sredini igrišča je Javi Martinez sijajno zaposlil Lewandowskega. Naldo je stal pol metra pred Poljakom, zato prepovedanega položaja ni bilo, najboljši strelec Bundeslige je stekel sam proti vratom in z močnim strelom z desnico poslal žogo pod prečko.
Kimmich postavil piko na i
Igralci Schalkeja so bili šokirani, vse moči so usmerili v napad, kar je Bayern kaznoval v 92. minuti. Lewandowski je krenil v protinapad, na desni strani je našel Kimmicha, ki je z diagonalnim strelom z desnico zatresel malo mrežico.
Joker Keita šokiral Dortmundčane
RB Lepzig je sanjsko debitiral v Bundesligi na Red Bull Areni. Izbranci Ralpha Hasenhüttla so presenetljivo premagali dortmundsko Borusio z 1:0. Naby Keita je vstopil v 84. minuti in nato minuto pred koncem srečanja pred 43.000 gledalci zadel z desnico. Škot Oliver Burke je prodrl po desni strani in lepo podal pred vrata, kjer je obramba črno-rumenih pozabila na Keitaja. Napadalec iz Gvineje je s petih metrov poslal žogo pod prečko, vratar Roman Bürki je bil nemočen.

Rezervist Pohjanpalo v četrt ure zabil "hat-trick"
Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so v zadnjih minutah prišli do preobrata proti Hamburgu (3:1). Kevin Kampl je igral vso tekmo in tudi sodeloval v akciji za izenačenje na 1:1. Gostje so na BayAreni povedli v 58. minuti, ko je Bobby Wood preigral vratarja Bernda Lena in zatresel prazno mrežo. Trener Roger Schmidt je v 72. minuti v igro poslal Joela Pohjanpala, ki je potreboval le sedem minut, da je z glavo izenačil.

Vse je že kazalo na delitev točk, ko je Benjamin Henrichs podal v kazenski prostor, finski napadalec pa je z izjemnim strelom z desnico poskrbel za veliko navdušenje na tribunah. Gostje so nato krenili v napad in Pohjanpalo je v 94. minuti po protinapadu postavil končni izid.
Poškodba Bellarabija
Karim Bellarabi bo z zelenic odsoten več tednov, saj si je poškodoval dimlje. "Ni videti dobro. Ne bo igral naslednjih šest tekem oziroma vsaj do reprezentančnega premora," je povedal trener Bayerja Schmidt. Bellarabi je bil na igrišču le tri minute, nato pa je zaradi poškodbe odšel v slačilnico.
Bezjak debitral za Darmstadt na derbiju
Darmstadt je na lokalnem derbiju proti Eintrachtu iz Frankfurta prišel do zmage v zadnji minuti (1:0). Odločil je rezervist Sandro Sirigu z desnico po podaji Laszla Kleinheislerja. Madžar je v 67. minuti zamenjal Romana Bezjaka. Slovenski reprezentant je tako dočakal debi, trener Norbert Meier ga je takoj uvrstil v napad od prve minute pred 17.000 navijači na zimzelenem stadionu Böllenfalltor.