Bravo, Maribor. Za Mariborčani je še tretja sezona v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu, Ligi prvakov, v kateri so tako kot v sezoni 2014/15 osvojili tri točke (v prvi 1999/00 štiri) in prehiteli klube, kot so Benfica, Qarabag, Olympiacos, Monaco, Apoel in tudi Borussio Dortmund, ki je osvojila le dve točki. Foto: BoBo
Marcos Tavares
Marcos Tavares se veseli vodilnega gola, svojega prvega v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Maribor
Tavares prejema čestitke soigralcev. Foto: EPA
Blaž Vrhovec
Zračni dvoboj Joaquina Corree in Blaža Vrhovca. Foto: Reuters
Darko Milanič
Trener Maribora Darko Milanič je ob robu zelenice igral skupaj s svojimi varovanci. Foto: Reuters
Jean Claude Billong in Pablo Sarabia
Obramba Maribora je v prvem polčasu nevtralizirala vse napade Seville. Jean Claude Billong je takole blokiral poskus Pabla Sarabie. Foto: Reuters
Martin Milec
Martin Milec je odlično podal pri vodilnem golu Tavaresa. Foto: EPA
Philippe Coutinho
Liverpool je prepričljivo osvojil prvo mesto v skupini E. Za konec je s 7:0 razbil Spartak. Foto: Reuters
Kevin Kampl
Kevin Kampl je z Leipzigom na domačem igrišču izgubil z Bešiktašem (1:2). Kampl je igral do 74. minute. Leipzig bo spomladi nadaljeval v Evropski ligi. Foto: Reuters

Sevilla je pred 12.000 gledalci v razprodanem Ljudskem vrtu takoj prevzela pobudo. A kljub pritisku gostov je povedel Maribor iz praktično prve nevarne akcije na tekmi. V 10. minuti je namreč Blaž Vrhovec z dolgo podajo na desnem krilu v ogenj poslal Martina Milca, ki se je mojstrsko otresel španskega branilca, nato pa podal na drugo vratnico, kjer je osamljeni Marcos Tavares z glavo dosegel svoj premierni gol v Ligi prvakov. Še ena izjemna poteza "brazilskega Slovenca"!

Jalova premoč Seville
Tudi po zadetku je imela Sevilla žogo več v nogah, Maribor pa je znova zapretil v 18. minuti, ko je po še enem predložku Milca z glavo streljal Aleks Pihler. Strel je za manj kot meter zletel mimo desne vratnice Sergia Rica. Kljub premoči gostov pa ti niso uspeli resneje ogroziti Jasmina Handanovića. Na drugi strani je Tavares v 32. minuti na levi strani lepo našel Damjan Boharja, ki je sprožil po tleh, a je bil Rico na mestu. Pritisk Seville ni prav nič popuščal, a pretili so tudi Mariborčani. V 42. minuti je Tavares nevarno streljal s približno devetih metrov, a zgrešil okvir vrat. Statistika prvega polčasa: posest žoge 70:30 za Sevillo, streli 5:3 za Maribor, streli v okvir vrat pa 2:2.

Napaka Handanovića za gol Gansa
Tudi drugi polčas ni prinesel spremembe razmerja sil na igrišču. Sevilla je iskala poti do mariborskega gola, a so se slovenski prvaki dobro branili. Na drugi strani je Maribor v redkih napadih tudi resno zapretil. Dvakrat je tako nevarno sprožil Bohar. V 72. minuti je Handanović mojstrsko ubranil poskus Wissama Ben Yedderja. A tri minute kasneje si je Handanović privoščil veliko napako, po kateri je Sevilla izenačila. Paulo Ganso je sprožil z 20 metrov, na videz "nenevaren" strel pa je Handanoviću pod rokami ušel v mrežo za 1:1. Škoda.

Posest žoge 68:32 za Sevillo, streli 24:8, v okvir vrat 8:2
Do konca je sledila dinamična predstava na obeh straneh, Maribor ni opustil ambicij po zmagi, a moči za še en zadetek ni bilo. Ob koncu je pritisnila tudi Sevilla, vendar na srečo domačih neuspešno. Še statistika: posest žoge 68:32, streli 24:8, streli v okvir vrat 8:2 - vse za Sevillo.

Darko Milanič, trener Maribora: "Odigrali smo odlično tekmo. S tem, kako so fantje odigrali, kako so se borili, izpeljali protinapade in se branili, sem zelo zadovoljen. Močna ekipa Seville je imela kar nekaj težav. Jasno je, da so nas s posestjo žoge utrujali. Dobro smo se držali."

Ernesto Carlos Marcucci, trener Seville: "Zadovoljen sem z uvrstitvijo v izločilne boje. Potrebno bo analizirati tekmo. Nisem pesimist, igra pa ni bila briljantna. Tekmo smo ves čas imeli pod nadzorom. Maribor je dokazal, da dela dobro, da ima dobro ekipo, dobre igralce, težko je bilo igrati proti njim. Navijači so lahko ponosni."

Liverpoolova sedmica Spartaku
Prvo mesto v skupini E je osvojil Liverpool, ki je tako kot Maribor tudi Spartak razbil s 7:0. Philippe Coutinho je dosegel tri gole, Sadeh Mane je dodal dva. Sevilla se je v osmino finala uvrstila kot drugouvrščena ekipa skupine, medtem ko Moskovčane čaka pomlad v Evropski ligi.

Tesen poraz mladih Mariborčanov
V obračunu ekip do 19 let je Sevilla v Lendavi z golom Genara v 91. minuti minimalno slavila z 1:0. Maribor je igral v naslednji postavi: Stopajnik, Hodžić, Žgajner, Štusej (74./Horvat), Verhovčak, Grajfoner, Koblar, Ogrinec, Kukovec, Žugelj (91./Šlamberger), Kolmanič. Trener: Muamer Vugdalić.