"Zaprto zaradi ropa," je napis, ki so ga navijači Parme takole obesili ob vhodu na stadion Ennio Tardini. Foto: EPA
Dveurni protest na ulicah Parme je minil mirno. Foto: EPA
Josip Iličić in Alexander Farnerud
Josip Iličić in Alexander Farnerud v boju za žogo. Foto: EPA
Andrea Pirlo in Fernando Llorente
Andrea Pirlo in Fernando Llorente - strelca Juventusa ob zmagi nad Atalanto. Foto: EPA
Francesco Totti
Zadetek Francesca Tottija je bil dovolj le za točko Rome v Veroni. Foto: EPA
Antonio Candreva (desno)
Lazio je na Olimpicu z 2:1 ugnal Palermo, za zgodbo dneva pa je poskrbel strelec zmagovitega zadetka v 78. minuti Antonio Candreva, ki mu je ob proslavljanju najlepšega gola tega kroga pod severno tribuno spodrsnilo in je moral zaradi poškodbe zapustiti zelenico. K sreči ne gre za nič hujšega. Foto: EPA

Vodilni moštvi loči devet točk, prihodnji ponedeljek pa ju čaka medsebojni obračun na Olimpicu. Roma je v 26. minuti sicer povedla z zadetkom Francesca Tottija s 25 metrov, ko se je žoga odbila pred vratarjem Francescom Benussijem, a je dobrih 10 minut pozneje z glavo izid poravnal Boško Janković. Žoga je oplazila Seydouja Keitaja in presenetila Morgana De Sanctisa.
Ob koncu prvega polčasa je novo vodstvo gostov po prostem strelu Adema Ljajića preprečila prečka. V drugem delu je Verona, ki se bori za obstanek, igrala bolj pogumno kot v prvem, a se izid ni več spremenil.
Nova mojstrovina Pirla
Juve se je v petek v 25. minuti znašel v zaostanku, nato pa sta izid že do konca prvega polčasa preobrnila Fernando Llorente in Andrea Pirlo. 35-letni Pirlo je "nonšalantno" zadel v svojem slogu z zavitim strelom s 25 metrov. Torinčani z igro sicer še zdaleč niso blesteli. V torek jih pred domačimi gledalci čaka prva tekma osmine finala Lige prvakov proti Borussii Dortmund Kevina Kampla.
"Jojo" po treh mesecih in pol v prvi postavi
Josip Iličić
je prvič po 9. novembru in tekmi proti Napoliju, ko se je zameril navijačem z neprimerno gesto ob menjavi, zaigral v začetni postavi Fiorentine in na zelenici ostal do konca srečanja. Viola je na nedeljski večerni tekmi z 1:1 remizirala proti Torinu, ki si je v zimskem prestopnem roku močno prizadeval, da bi Kranjčana pripeljal v svoje moštvo, a mu to naposled ni uspelo. Jasmin Kurtić je sedel na klopi.

Končno zmaga Milana
Milan je zmagal šele drugič v letošnjem koledarskem letu. Z 2:0 je ugnal Ceseno, pri kateri je Luka Krajnc tokrat ostal med rezervisti. Najprej je v 23. minuti z močnim strelom z roba kazenskega prostora zadel Giacomo Bonaventura, končni izid pa je tik pred koncem z 11-metrovke postavil Giampaolo Pazzini.

Manentiju verjame le še redkokdo
Sobotni mestni derbi med Sampdorio in Genoo je bil zaradi razmočenega igrišča preložen na torek. Že v petek so odpovedali za nedeljo predvideno srečanje med Parmo in Udinesejem, saj pri domačem klubu, ki je v hudih finančnih težavah, niso mogli plačati varnostnikov in policije. Preložitev tekme je zahteval sam predsednik italijanske nogometne zveze Carlo Tavecchio, potem ko se je župan Parme najprej zavzel, da bi jo odigrali pred praznimi tribunami, s čimer pa se nista strinjala sindikat nogometašev in združenje trenerjev.

Velika skupina navijačev Parme se je v nedeljo ob 14.00 kljub močnemu dežju vseeno zbrala pred stadionom Ennio Tardini in približno dve uri mirno protestirala proti dogajanju v klubu. Seveda niso manjkali niti vzkliki proti trenutnemu predsedniku Giampietru Manentiju, katerega obljubam o zagotovljenem denarju za poplačilo ogromnih dolgov verjame le še redkokdo. Nogometaši Parme že vso sezono niso prejeli plač. Pri vhodu na tribune je bilo videti transparente z napisi "Zaprto zaradi kraje", "Zaprto zaradi ropa" in podobno.

Navijači so se med drugim odpravili tudi pred domovanje direktorja kluba Pietra Leonardija, ki je sicer od sredine tedna zaradi poslabšanega zdravja po vseh neprijetnih dogodkih na opazovanju v bolnišnici.