Aluminij
Nogometaši Aluminija so povedli že v 5. minuti povratnega obračuna v Novem mestu. Foto: www.alesfevzer.com

Kidričani so tekmo odločili v svojo korist praktično že v prvem polčasu, ko so ob konkretnejši igri od gostiteljev dosegli dva gola.

Gostje iz Kidričevega so povedli v 5. minuti, ko je po predložku iz kota Vedran Mesec proti vratom sprožil s polvoleja. Žoga se je tik pred vratarjem nesrečno odbila od razrite podlage, ga presenetila in končala v mreži. Aluminij je bil v uvodnih minutah boljši nasprotnik, ves čas je pritiskal na vrata gostiteljev, premoč bi skoraj unovčil v 15. minuti, ko je z izjemnim strelom z razdalje okvir vrat stresel Derrick Mensah. Odbitek je Žiga Škoflek sicer pospravili v gol, a je glavni sodnik Dragoslav Perić zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Vseeno so vodstvo v 41. minuti podvojili, po hitrem protinapadu in podaji z desne strani je s šestih metrov Darka Marjanovića premagal Škoflek.

Že dve minuti pozneje bi lahko gostje po lepi akciji povečali prednost na +3, a se je domača obramba v zadnjem trenutku srečno ubranila. V 73. minuti je za 3:0 zadel Ibrahim Mensah, ko je bil uspešen s strelom z glavo po podaji z desne strani.
Lep prodor in zadetek Škarabota
Edini strelec v Novi Gorici je bil Matija Škarabot, ki je v 78. minuti prodrl s sredine igrišča (žogo je sprejel še na svoji polovici) in zadel s strelom po tleh s približno 25 metrov.

Prvo polfinalno mesto so si že v torek zagotovili nogometaši Celja, ki so s skupnim izidom 5:0 odpravili Muro.