Stefan Mitrović je takole uspel ujeti zastavo z zemljevidom Velike Albanije. Gre za državo, ki je v okviru Otomanskega cesarstva obstajala na ozemlju današnje Albanije, Kosova, Srbije, Črne gore, Makedonije in Grčije med letoma 1912 in 1914. Prikazana sta bila tudi njena takratna voditelja Ismail Qemali in Isa Boletini. Foto: Reuters
Ko je Mitrović sklatil zastavo, je duh ušel iz steklenice. Albanci so jo skušali zaščititi in prišlo je do prerivanja. Foto: Reuters
Vmešali so se tudi navijači. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Trenutek odločitve na stadionu Parken v Köbenhavnu: na predložek Ricarda Quaresme sta skočila Cristiano Ronaldo in Simon Kjär, od čigar glave se je nato žoga odbila v mrežo. Foto: EPA
John O'Shea
John O'Shea je v svojem 100. nastopu za Irsko dosegel izenačujoči gol proti svetovnim prvakom. Foto: EPA
Kyle Lafferty
Severna Irska še naprej igra odlično. Za tretjo zmago zapored je z 2:0 slavila v Grčiji. Drugi gol je prispeval Kyle Lafferty. Foto: EPA
Haris Seferović
V slovenski skupini je Švica s 4:0 premagala San Marino. Haris Seferović je dosegel prva dva gola. Foto: Reuters

Že tako naelektrena tekma v kvalifikacijah za Euro 2016 je postala neobvladljiva v 42. minuti, ko je nad zelenico začel krožiti daljinsko voden "kvadrokopter" (glej video spodaj), na katerem je bila pripeta zastava z zemljevidom "velike Albanije".

V Beogradu so po tekmi priprli brata albanskega premierja. Še sredi noči so ga izpustili, tako se je vrnil v Albanijo.

Po kakšni minuti ali dveh ga je Stefan Mitrović sklatil, nato pa so nanj planili albanski igralci. Prišlo je do prerivanja, s tribun je na zelenico priteklo nekaj srbskih navijačev, padlo je nekaj udarcev s pestmi, prileteli pa so tudi različni predmeti, tako da sodniku Martinu Atkinsonu ni preostalo drugega, kot da prekine tekmo.

Tekma po uri čakanja odpovedana
Po kakšnih 25 minutah so se srbski igralci vrnili na igrišče in kazalo je, da se bo tekma nadaljevala, a Albancev ni bilo na zelenico. Preteklo je še približno 20 minut, ko je bilo srečanje dokončno odpovedano. Kdaj bo tekma odigrana, še ni znano.

Srbi bi nadaljevali, Albanci želeli izpraznitev stadiona
Nizozemski delegat, ki je nadzoroval tekmo, je v skopi izjavi povedal le, da nadaljevanje tekme ni bilo mogoče, več pa bo znano, ko bo v sredo podal poročilo Uefi. Srbski mediji poročajo tudi, da naj bi se delegati srbske nogometne zveze in Uefe za zeleno mizo med prekinitvijo strinjali, da se tekma lahko nadaljuje, albanska delegacija pa naj bi, neuradno, nadaljevanje pogojevala z izpraznitvijo tribun.

Kjär zadel v 95. minuti, "slavo" požel Ronaldo
Na drugi tekmi skupine I je Portugalska z golom Cristiana Ronalda v 95. minuti premagala Dansko v gosteh z 1:0. Zadetek je pripisan Ronaldu, čeprav je s počasnega posnetka razvidno, da je žogo v lastno mrežo po predložku Ricarda Quaresme z glavo preusmeril branilec Simon Kjär.

O'Shea v 94. minuti Ircem priigral remi v Gelsenkirchnu
Svetovni prvaki Nemci so po porazu na Poljskem tokrat doma v Gelsenkirchnu remizirali z Irsko. "Elf" je povedel v 71. minuti, ko je Toni Kroos s strelom z okoli 20 metrov (žoga se je odbila od leve vratnice vratarja Davida Fordeja) le kronal premoč domačih. Toda trdoživi Irci so bili za trud poplačani v 94. minuti. Takrat je kapetan Irske John O'Shea dobil dvoboj z Matsom Hummelsom in s konico nogometnega čevlja poslal žogo za hrbet Manuela Neuerja.