Slavje Tima Matavža po zadetku z glavo za vodstvo z 2:0. PSV je v Evropi neporažen že 11 tekem. Foto: EPA
Samir Handanović
Samir Handanović je še na tretji tekmi zapored ostal nepremagan. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Frank de Boer
Trener Ajaxa Frank de Boer je bil lahko zadovoljen s predstavo svojih varovancev na Old Traffordu, vendar se napredovanja ni mogel veseliti. Foto: EPA
V osmini finala tudi Manchester United in Schalke
Zadetki iz Soluna in Eindhovna

PSV je Trabzonspor premagal s 4:1 in napredoval s skupnim izidom 6:2. Nizozemci se bodo v osmini finala pomerili z Valencio, ki je izločila Stoke City.
Matavž, ki je zadel že prejšnji četrtek v Trabzonu, je na povratni tekmi kar dvakrat meril v polno - v 31. in 52. minuti. Primorski napadalec je mrežo najprej zatresel z glavo po predložku Driesa Mertensa z leve strani, drugič pa se je po odbiti žogi odlično odzval na robu kazenskega prostora, po tleh streljal v daljši kot in postavil končni izid. Tedaj so imeli gostitelji zaradi rdečega kartona na zelenici igralca več.
23-letni Šempetrčan je dosegel četrti in peti zadetek v letošnji Evropski ligi.
Visoka zmaga Udineseja
Handanovićev Udinese je po domačem remiju z 0:0 v gosteh hitro pokopal PAOK. Danilo z glavo in Floro Flores s sijajnim strelom od daleč s 25 metrov sta že po 14 minutah priigrala oslabljenim Videmčanom vodstvo z 0:2. Na koncu je bilo 0:3.
Furlane, ki so na vročem stadionu v Solunu pred 25.000 gledalci uspeli tudi brez poškodovanih Antonia Di Nataleja in Mauricia Isle, v nadaljevanju tekmovanja čaka Alkmaar, ki je dvakrat ugnal Anderlecht z 1:0. Trenutno je skupaj s PSV-jem na vrhu lestvice nizozemskega prvenstva.
Konec za Kirma in Ilića
Andraž Kirm
je z Wislo iz Krakova izpadel. Poljaki so na gostovanju v Belgiji pri Standardu igrali neodločeno 0:0. Na prvi tekmi je bilo 1:1. Kirm je v Liegeu igral od 64. minute.
Branka Ilića ni bilo v ekipi Lokomotive iz Moskve, ki je z 0:1 izgubila v Bilbau. Na prvi tekmi je doma zmagala z 2:1, a so zaradi gola v gosteh napredovali Španci.
Ajax se je boril do zadnje minute
Manchester United je že na prvi tekmi v Amsterdamu zmagal z 2:0, in ko je že v 6. minuti na Old Traffordu Javier Hernandez s 14 metrov zadel za 1:0, je kazalo, da je potnik med najboljših 16 iz tega dvoboja odločen. Toda gostje so z goloma Armenca Arasa Özbiliza v 37. in Belgijca Tobyja Alderweirelda z glavo v 87. minuti poskrbeli za nekaj razburjenja ob koncu, a še enega zadetka, ki bi jih peljal naprej, vendarle ni bilo.