Simone Zaza je s pravim evrogolom načel mrežo Reala. Foto: EPA
Fabian Orellana
Fabian Orellana je že v 9. minuti povišal na 2:0. Foto: EPA
Gareth Bale in Cristiano Ronaldo
Gareth Bale in Cristiano Ronaldo sta se držala za glavo v sodnikovem dodatku, saj žoga nikakor ni hotela v mrežo. Foto: EPA

Evropski prvaki imajo po drugem porazu v letošnji sezoni še vedno točko naskoka pred Barcelono, a imajo le še tekmo manj. Tudi v Vigu proti Celti jih ne čaka lahka naloga. Obeta se napeto nadaljevanje Primere division, do konca je še 15 krogov.

Izjemen strel Zaze iz obrata
Netopirji
, ki so v spodnjem delu lestvice, so začeli sanjsko. V 4. minuti je Munir El Haddadi z desne strani podal v kazenski prostor, Simone Zaza je sprejel žogo, se otresel Raphaela Varana in iz obrata velemojstrsko poslal žogo z levico v malo mrežico. Keylor Navas je bil nemočen ob sijajnem strelu Italijana.

Gostje se še niso pobrali po uvodnem šoku, ko je Luis Nani v protinapadu lepo zaposlil Fabiana Orellano. Čilski reprezentant je z desno nogo s 13 metrov ob bližnji vratnici matiral Navasa.

Ronaldo znižal še pred odmorom
Zvezdniki kraljevega kluba so se zbrali, Cristiano Ronaldo in James Rodriguez sta bila blizu zadetka. Real je znižal tik pred odmorom, ko je Marcelo poslal predložek z leve strani v kazenski prostor, Ronaldo pa je z natančnim strelom z glavo zadel za 2:1.

Perez izbil strel Bala pred golovo črto
V drugem polčasu je Zinedine Zidane v igro poslal Garetha Bala, Nacha in Lucasa Vazqueza. Alvaro Morata je vso tekmo sedel na klopi.
Pritisk Reala se je stopnjeval, v zadnjih minutah so se netopirji le še branili. Sergio Ramos je v 89. minuti z roba kazenskega prostora za las meril mimo vrat. Največjo priložnost za iznačenje je imel Bale v 91. minuti, ko je po podaji Tonija Kroosa streljal z glavo, pred golovo črto pa je žogo odbil vezist Enzo Perez. Veliko slavje na tribunah se je začelo, ko je sodnik Ricardo de Burgos Bengoetxea po 94 minutah zapiskal konec tekme.