Takole je fotograf Reutersa ujel brutalen štart Martina Taylorja nad Eduardom. Foto: Reuters
Arsene Wenger
Arsene Wenger: 'Prekršek Martina Taylorja je bil pošasten. Mislim, da nikoli več ne bi smel igrati nogometa. Videl sem že nekaj groznih naletov, a vsi se vedno ne končajo z zlomom noge.' Foto: EPA
Alex McLeish
Alex McLeish, trener Birminghama: 'V počasnem posnetku izgleda prekršek res grozno. A verjemite mi, da Taylor ni zloben igralec. Eduardo je bil zanj preprosto prehiter.' Foto: EPA
James McFadden
James McFadden je takole že po izteku 4 minut sodnikovega podaljška postavil izid tekme. Foto: Reuters
Nogomet: Huda poškodba Eduarda

Napadalca Arsenala je že v drugi minuti pokosil Martin Taylor in si takoj prislužil rdeči karton. Da je poškodba zelo huda, so takoj pokazale reakcije Eduardovih soigralcev, ki so zmajevali z glavo in imeli poglede uprte v nebo. Vodstvo Televizije Sky, ki je neposredno prenašalo tekmo (ogledali ste si jo lahko tudi na Televiziji Slovenija), se je odločilo, da zaradi grozljivosti prekrška posnetka sploh ne bo pokazalo.

Osem minut je ležal na tleh
Tekma je bila prekinjena kar za osem minut. Eduarda so z igrišča odnesli na nosilih, po poročilih z igrišča pa so bili nad resnostjo poškodbe v šoku tudi zdravniki, ki so Brazilcu s hrvaškim potnim listom nudili prvo pomoč.

Dudu že operiran, gre za zlom mečnice
Izjemnega napadalca so v bolnišnici v Birminghamu že operirali. Ima zlomljeno "le" mečnico, kar pomeni, da je poškodba sprva izgledala precej huje, kakršna v resnici je. Dudu bo moral prihodnjih šest tednov povsem mirovati z mavcem na nogi, nato pa ga čaka okrevanje dolgo približno pol leta, s čimer je konec tudi sanj o nastopu na evropskem prvenstvu.

McFadden in Walcott po dvakrat v polno
Sama tekma se je sicer končala 2:2. Topničarji so bili večino tekme z igralcem več dominantni in so si priigrali ogromno priložnosti, za edini zadetek pa so poskrbeli gostitelji. James McFadden je z 18 metrov zadel s prostega strela. To je bil sploh edini strel gostiteljev iz igre v okvir vrat. Arsenal je izid obrnil na začetku drugega polčasa, ko je v razmaku sedmih minut dva zadetka dosegel edini Anglež med topničarji Theo Walcott.

Točka "padla" že po koncu podaljška
Gostitelji so do nepričakovane točke prišli v zadnji minuti sodnikovega podaljška. Gael Clichy je na nepravilen način ustavil Stuarta Parnabyja, sodnik je nekoliko preostro pokazal na belo točko, McFadden pa je zanesljivo zadel.
Vragi na dveh tekmah zabili 11 golov
Manchester United je na gostovanju s 5:1 ugnal Newcastle in se vodilnemu Arsenalu približal na tri točke zaostanka. Po krajšem strelskem postu je v polno spet zadel Cristiano Ronaldo. Vragi so se letos še drugič znesli nad srakami, saj so jih na Old Traffordu ugnali kar s 6:0.

LIVERPOOL - MIDDLESBROUGH 3:2 (2:1)
Torres 28., 30., 61.; Tuncay 8., Downing 83.
RK: Aliadiere 85./Middlesbrough

PORTSMOUTH - SUNDERLAND 1:0 (0:0)
Defoe 68./11-m

WIGAN - DERBY COUNTY 2:0 (0:0)
Scharner 60., Valencia 84.

NEWCASTLE - MANCHESTER UTD 1:5 (0:2)
Diagne Faye 78.; Rooney 25., 80., Ronaldo 45., 56., Saha 91.

BLACKBURN - BOLTON 4:1 (1:0)
McCarthy 24./11-m, 67./11-m, Bentley 71., Gamst-Pedersen 90.; Davies 51.

R. K. in S. J.

Martin Taylor je takole v direktnem štartu naletel na nesrečnega da Silvo in mu zlomil zunanjo kost v podkolenskem delu noge - mečnico. Foto: Reuters
In še pogled na sam stik med nogometašema. Foto: Reuters
Ob da Silvi se je najprej znašel Cesc Fabregas in kar ni mogel verjeti poškodbi. Foto: Reuters
Mladega napadalca je potolažil tudi Bacary Sagna. Foto: Reuters
Takole so nesrečnika s kisikovo masko po slabih desetih minutah odnesli z igrišča. Foto: Reuters