Köln je v letošnji jeseni poskrbel za kar nekaj vznemirjenja med navijači slovenske nogometne reprezentance. Foto: EPA
Mišo Brečko in Lukas Podolski (Köln)
Mišo Brečko se je vrnil v prvo postavo 'kozličkov', medtem ko Lukas Podolski še išče pot do nasprotnikove mreže, katere ni zatresel že več kot tisoč minut. Foto: EPA
Robert Koren (WBA)
Dnevi Roberta Korena v West Bromwich Albionu se počasi iztekajo. Se bo kapetan vrnil v Premier ligo? Foto: EPA

Ko je le nekaj trenutkov po menjavi glavni sodnik odpiskal konec tekme med Kölnom in Nürnbergom (3:0), je trener Zvonimir Soldo le potrepljal "Novo" po glavi in se nato skupaj s preostalimi "kozlički" veselil pomembne zmage nad tekmecem za izpad, konec moštvenega strelskega posta, skoka na spodobnejše 12. mesto in lepe popotnice na božično-novoletni premor.

"Soldo zdaj lahko mirno dela dalje," si je na glavni tribuni globoko odahnil tudi Wolfgang Overath, predsednik kluba, ki se mu vsaj nekaj časa ne bo treba ukvarjati z iskanjem novega trenerja.

Manj sreče je imel Michael Önning na klopi Nürnberga. Vodstvo kluba ga je odpustilo po štirih zaporednih porazih, kaplja čez rob pa je bil ravno neuspeh v Kölnu.

"Nova" preprečil negativni rekord Bundeslige
Soldo je pred tekmo v prvo postavo vrnil tudi drugega slovenskega reprezentanta Miša Brečka, ki se mu je oddolžil z dobro in zanesljivo igro. Pedro Geromel je po kotu v 37. minuti prekinil kar 408 minutni strelski post Kölna. Izredno razpoloženi Novakovič, ki je na tekmi proti vratom sprožil kar devet strelov, je na svoj račun prišel v 70. in 77. minuti. Po atraktivni potezi Adila Chihija, je Lukas Podolski z levo idealno zaposlil "Novo", ki je s šestih metrov z desnico brez težav zatresel mrežo. Nato je novi kapetan Petit izvajal kot z leve strani, najvišji pred vrati gostov pa je bil 30-letni Ljubljančan.

Zmaga za pomiritev duhov
Z goloma je Novakovič preprečil, da bi Köln zaključil jesenski del z najmanj danimi goli v zgodovini Bundeslige (10), hkrati pa je 1. FC prvič letos na tekmi dosegel tri zadetke. Počasi se umirja spor med Soldom in slovenskima reprezentantoma, ki je vrhunec doživel po prepozni vrnitvi po slavju ob uvrstitvi na SP 2010, kar je "Nova" plačal s kapetanskim trakom, Brečko pa s selitvijo na klop.

Bo Koren posojen premierligašu?
Po poročanju tabloida Daily News se za Roberta Korena odkrito zanima Wolverhampton, ki zaseda 12. mesto v angleški Premier ligi. Trener "volkov" Mick McCarthy želi okrepiti vezno linijo s kakšnim bolj kreativnim in izkušenejšim igralcem, za kar naj bi bil najbolj ustrezna rešitev ravno kapetan Slovenije.

McCarthy pa 29-letnega Korošca ne želi kupiti, temveč si ga želi do konca letošnje sezone pripeljati na posojo. Koren je v West Bromwichu na stranskem tiru trenerja Roberta di Mattea, zato je pričakovati, da bo med zimskim prestopnim rokom zamenjal sredino, zanj naj bi se zanimali številni klubi druge lige in še nekateri iz prve.

Kdo bo zamenjal klubsko sredino?
V veliki večini nogometnih prvenstev po Evropi bodo zelenice v prihodnjih 14 dneh mirovale, edina izjema je Anglija. Precej bolj pestro bo na nogometni tržnici, ki se bo odprla 1. januarja, kar nekaj nezadovoljnih slovenskih reprezentantov bo iskalo nove sredine. Najbolj vroči kandidati za zimski prestop so omenjeni kapetan Koren, Bojan Jokič (Sochaux), Jasmin Handanovič (Mantova) in Aleksander Radosavljevič (Tom Tomsk).

"Doppelpack" Novakoviča za lepše praznike

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Matjaža Keka
Ime PriimekKlub (država)TekmaIgralni časOpombe
VRATARJI
Jasmin HandanovičMantova (ITA)Mantova - Crotone/preloženo (sneg)
Samir HandanovičUdinese (ITA)Udinese - Cagliari/preloženo (sneg)

Branko IličFC Moskva4. mesto v ruskem prven./konec prvenstva
Bojan JokičSochaux (FRA)Boulogne - Sochaux /preloženo (sneg)

Andraž KirmWisla Krakow (POL)1. mesto v poljskem prven./zimski premor
Andrej KomacMaccabi Tel Aviv (IZR)M. Ahi Nazrat - M. Tel Avivi 3:3do 61. minute/
Robert Koren (c)West Bromwich (ANG)Blackpool - WBA/preloženo (sneg)
Aleksander RadosavljevičTom Tomsk (RUS)9. mesto v ruskem prven./konec prvenstva
Dalibor StevanovičVitesse (NIZ)NEC Njimegen - Vitesse /kaznovan/preloženo (sneg)
Zlatan LjubijankičGent (BEL)Lokeren - Gent 0:1/poškodovan
Milivoje NovakovičKöln (NEM)Köln - Nürnberg 3:0do 91. minute v 70' in v 77' za 2:0 in 3:0
Nastja ČehRijeka (HRV)9. mesto v hrvaškem prven./zimski premor
Klemen LavričSturm Gradec (AVT)Sturm - Galatasaray 1:0 (EL)do 70. minute v 54. minuti in podal za 1:0
Goran ŠukaloAugsburg (NEM)21. 12.: Augsburg - Kaiserslautern/poškodovan